you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
נשים בחקלאות סהר שמעון עובדת אדמה חקלאית

נשים בחקלאות: סהר שמעון, עובדת אדמה ממושב נווה ירק

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

נשים בחקלאות סהר שמעון

החיבור שלי לאדמה התחיל בגיל צעיר (כיום אני בת 29), אך את העיסוק המשמעותי בחקלאות התחלתי בשנים האחרונות. לפני כשנתיים נסעתי לאוסטרליה במטרה להעמיק בתחום החקלאות המחדשת (Regenerative Farming) ו'אגרופורסטרי' בפרט.

כשגיליתי את הגישה, הרגשתי שמצאתי את מה שחיפשתי כל חיי – תחום בו אוכל לממש את האהבה לטבע ולסביבה תוך כדי עבודה פיזית בשטח, גידול מזון, ומתוך כל זה, גם להתפרנס.

מערכת אקולוגית שלמה

בשיטת האגרופורסטרי, השאיפה היא לייצר מערכת אקולוגית חקלאית. הרעיון הוא למצוא את קו התפר בין החקלאות הקונבנציונאלית לבין הטבע ואקולוגיה.

אנו משלבים עצים, שיחים ועשבוניים יחד עם גידולי שדה או מרעה, ואיפה שאפשר – משלבים בעלי חיים.

כאשר המערכת החקלאית מתפקדת כמערכת אקולוגית שלמה, רוב צרכיה מסופקים מתוך המערכת עצמה. התהליכים פועלים במעגלים סגורים בהם התנועה היא רציפה ולכל בעיה קיים גם הפתרון. על ידי כך נוכל להפחית (ובסוף להוציא לגמרי) את השימוש בחומרי דישון והדברה סינתטיים.

תפקידנו בתור הבמאים של המופע החקלאי הוא לתכנן ולבנות את המערכת בצורה מחושבת, ולתפעל אותה ע"י דימוי עקרונות הטבע. השיטה יכולה לפעול בכל קנה מידה, ומותאמת להקשר הספציפי של בעל השטח.

בשנתיים האחרונות אני מפתחת מערכת אגרופורסטרי המותאמת לתנאים שלנו פה בישראל. ההתאמה היא מבחינה אקלימית אך גם מבחינה חברתית וכלכלית.

השיטה שונה מחקלאות המונוקולטורה אליה אנחנו מורגלים, מדורות על גבי דורות. בשיטת החקלאות הזאת, לא מפרים את הטבע כדי לגדל מזון, אלא רותמים אותו לצרכינו.

לייצר אדמה בריאה

ברגע שנצליח לייצר אדמה בריאה, שטח המזמין מאביקים וטורפים טבעיים, פטריות, מיקרואורגניזמים וכמה זוגות ידיים טובות – נוכל לייצר מזון בריא, ותוך כדי גידולו נשקם את מערכות הטבע המופרות.

מובן שחקלאי גדול לא יכול לסכן את פרנסתו ולהתנסות ברעיונות חדשים ולא מוכרים. לאחרונה הקמתי עמותה בה נחקור, נתנסה, נחפש פתרונות, נבחן היתכנות ויעילות – ורק אז נתחיל לרתום חקלאים נוספים לשינוי הגישה החקלאית.

אני עדיין לא מגדירה את עצמי כחקלאית. להיות חקלאי מצליח בישראל דורש אומץ, לקיחת סיכונים, השקעות והליכה כנגד רוב הסיכויים (ממשלה שאינה תומכת, חינוך צרכני לקוי…). אני רק בתחילת דרכי ויש לי המון שעות שטח לצבור וידע ללמוד מהחקלאים המנוסים.

מה שכן, אני כנראה גם לא אגדיר את עצמי כחקלאית, אלא כעובדת אדמה. אני מתיחסת לחלקת האדמה שברשותי כאדמה שעליה ועל השפעותיה הסביבתיות יש לי אחריות.

רשת הבטחון שלנו

מעבר לכך, היא תשתית העסק שלי. כדי שהעסק יצליח לטווח הרחוק עליי להשקיע ביסודות – באדמה בריאה, עשירה ובעיקר חיה. אני לא מומחית גדולה בעסקים, ועם זאת הבנתי שהשקעה בתשתית ביחד עם פיזור סיכונים (פוליקולטורה) הם שני הצעדים הראשונים להצלחה.

השילוב בין חקלאות וטבע, והחזרת השניים לפעול כאחד, זה רשת הבטחון שלנו כאנושות.

נשים בחקלאות סהר שמעון | תמונה: אלבום פרטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הדבר הראשון שמשך את תשומת ליבי בספרו של רפי נוי, הוא השם, "חי על הגבול", שם מטאפורי, מקום שמפריד בין מסוכן ללא מסוכן, בין מותר ואסור, בין מקובל ולא מקובל, בין קונפורמיות לנון-קונפורמיות, ובין לרַצוֹת את המסגרת לְלֵרַצוֹת אותו,
5 דק' קריאה
פסטיבל "קול המוזיקה" בגליל העליון יצר "אגדת חורף" של ממש עם פרשנות מוזיקלית לחנוך לוין, קונצרטים לקהל הבקיא יותר, עיבודים חדשים לשירים מוכרים ומפגש מרתק לילדי פסטיבל קול המוזיקה בגליל החושך והקרירות יורדים ומכסים את הגליל העליון. ערב שלישי, אמצע שבוע, ולמרות
5 דק' קריאה
למרות שלא היה לה מושג בעיצוב ותפירה, היא פתחה עסק: ביגוד לנשים בהריון ולאחר לידה  יפעת לוי (43), חברת קיבוץ עין כרמל, מעצבת בגדים לאימהות, או ליתר דיוק: להריון וטרום אימהות, לנשים לאחר לידה ונשים מניקות,
3 דק' קריאה
83  שנים אחרי אירועי ליל הבדולח, רחוב בגרמניה נקרא של שם היהודייה הראשונה שנרצחה. סופי סליגר, סבתא רבא שלי זה סיפור שמתחיל בבמברג, עיירה ציורית בגרמניה לפני כארבע שנים, עת ורה דיינליין, תלמידת תיכון, כותבת עבודת חקר על
3 דק' קריאה
את הכנס פתח אלי ספרן, חבר קיבוץ סאסא, שהחליף ביוני שנה שעברה את רון פונדק כיו"ר הפורום של ארגוני השלום הישראלי והדיונים התרכזו בשיתופי הפעולה בין ארגוני השלום לשינוי תודעת הציבור וקידום הסכם מדיני בין ישראל ופלסטין.  התובנות
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן