יבול שיא
הרפת והחלב
החממה האקולוגית עין שמר

עולם חדש של חקלאות

3 דק' קריאה

שיתוף:

לאחרונה התקיים בחממה האקולוגית בעין שמר כנס החדשנות של תכנית "אופקים", במעמד סיום המחזור השני של התוכנית, בה לקחו חלק השנה 21 סטודנטים אשר עסקו לאורך השנה בתחומי החקלאות המתקדמת, פוד-טק, אג-טק וחקלאות מתחדשת.

במסגרת הכנס, הציגו הסטודנטים פרויקטים ומחקרים אותם ביצעו במהלך התכנית, ביניהם:

  • ייעול תהליך גידול רימות זבוב החייל השחור באמצעות חומרי הזנה, לקבלת יותר חלבון לתעשיית המזון לבעלי חיים.
  • גגות סופחים – השהיית מי גשמים על גגות אקולוגיים וניטור הנגר העירוני.
  • השוואת יחסי מים-אוויר בגידול אורז בטפטוף טמון, טפטוף עילי ובתנאי הצפה.
  • פיתוח יישומון לניטור חנקן בזמן אמת; וייעול והפחתת הדישון החנקני בחקלאות מבוססת קולחין.
  • שיפור ממשק הגידול של קטניות עשירות בחלבונים לתעשיית החלבון האלטרנטיבי, בהשראת ביוסטימולנטים.

אל הכנס הוזמנו מנהלי מפעלים וחברות השותפים לתכנית יחד עם החממה האקולוגית בעין שמר: גרנות, נטפים, ריווליס, מצר, ספלנט והמועצה האזורית מנשה הנותנת חסות לתכנית. במסגרת הכנס, הציגו מנהלי חברות את קו החדשנות המוביל את החברה: גיורא מרום, מנכ"ל צומח גרנות; חובב לפידות, מנכ"ל מאנה ריווליס; שרה רונן, מנהלת טכנולוגיה וכלים דיגיטאליים ביחידת השירותים, פרויקטים וחממות בנטפים; דב אביטל, סמנכ"ל אסטרטגיה וחדשנות במצר והדר סוטובסקי, סמנכ"לית חדשנות חיצונית ICL ומנהלת ICL PLANET.

משמאל אביטל גבע מייסד החממה יעל מלצר מנהלת תכנית אופקים ואיל פריידמן המנהל המקצועי של אופקים ואיש נטפים
משמאל – אביטל גבע, מייסד החממה; יעל מלצר, מנהלת תכנית אופקים ואיל פריידמן, המנהל המקצועי של אופקים ואיש נטפים

האורחים בכנס זכו לטעום מוצרים של חברות פוד-טק: חרגול, ,Yo egg GreenOnyx ,Super Natural.

ארז מלצר, היזם והמייסד של התכנית (יחד עם עומרי מורג) ציין:

הקמנו את אופקים במטרה לחזק את תעשיית החקלאות הישראלית. אנו פועלים לצרף שותפים נוספים לתכנית בעין שמר ולהקים תכניות-בת במקומות נוספים בארץ.

ארז מלצר
ארז מלצר

לורנס ברד, בוגר המחזור השני של "אופקים", מספר:

"במשך השנים עסקתי בחקלאות גד"ש בנגב המערבי והדרום וכן עסקתי בנוי וגינון. נחשפתי לעולם המחקר דרך עבודה של ניסויים בתקשורת בין צמחים והתחום ריתק אותי. בהמשך עבדתי כאיש מים בחממות גידול ייחורים של גרניום, משם המשכתי לשיתוף פעולה עם סטארטאפ צעיר לדישון ואיזון אוטונומי להידרופוניקה בשם Growee.

"בשנה שעברה נחשפתי לתוכנית אופקים ובאמצעות החממה האקולוגית בעין שמר הצטרפתי לקבוצה מגוונת של בעלי תפקידים, אנשי מו"פ, בעלי חוות חקלאיות ואפילו איש סייבר יוצא 8200, עם רצון לפתוח אופקים בתחום החקלאות אג-טק ופוד-טק. סיירנו בקצות הארץ ונחשפנו ללב הפועם של הסטארטאפים הכי מתקדמים בפוד-טק ואג-טק. פגשנו מרצים אשר הקנו לנו ידע רחב ומעמיק בנושאי חקלאות, סביבה ומדע, והתנסינו בקבוצות בעריכת מחקר בנושאים הקשורים להתחממות הגלובלית ושינוי האקלים".

נטע אריאל מנהלת איכות בחברת "מצר", מוסיפה:

"אני חברת קיבוץ גבעת חיים איחוד, בת למשפחה של חקלאים (סבא, אבא, אח). כשהציעו לי להצטרף לתכנית אופקים מאד התחברתי, וחשבתי שהתכנית יכולה להשלים לי ידע הקשור לעבודתי בחברת השקיה מעבר למה שאני מכירה ונפגשת ביומיום. בתכנית נפגשתי עם הרבה תכנים בתחום החקלאות המתקדמת, חלקם קשורים באופן ישיר לעבודתי וחלקם מעולמות חדשים מבחינתי. פגשתי אנשים מדהימים ומגוונים מהתחום וגם לא מהתחום. הכיתה של אופקים הפכה מהר מאד לבית, למקום פתוח ומעורר סקרנות. למדנו שאפשר לשאול הכל ולקבל תשובות מעמיקות ומגוונות. דרך סיורים בכל הארץ פגשנו בארץ חברות רציניות ואנשים עם ברק בעיניים שהלכו אחר החלום. למדתי שעולם הפוד-טק והאג-טק עולה כל דמיון ואין גבול לטכנולוגיה המתפתחת ופורצת לכל התחומים. לסיכום, תכנית אופקים בשבילי היתה יציאה מהשגרה לעולם מעשיר ומחבר בין אנשים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול משק החשמל בקיבוצים הפך למורכב במיוחד והוא כולל אחריות על רכישת חשמל ומכירתו, גביית תשלומים, תחזוקת תשתיות והיכרות עם הרגולציה המשתנה  * חברת משקי רם, שפועלת בכ-40 קיבוצים, מתמחה בכך ותוכל ולחסוך לכם
3 דק' קריאה
הצלם הבינלאומי נפתלי הילגר מגן-נר שבגלבוע נוסע ברחבי העולם, מגלה תרבויות לא ידועות ומצלם נופים ואנשים * בתמונותיו ניכרים סקרנות, רגישות והקשר האנושי שהוא ניחן בהם * מאז ה-7 באוקטובר הוא מקדיש חלק מזמנו
9 דק' קריאה
על הגדות פסח בהתיישבות העובדת  סדר הפסח הוא הטקס הביתי-משפחתי החשוב ביותר בשנה. לאורך ההיסטוריה קיימו אותו בארץ ובגולה, גם בתנאים קשים ובלתי אפשריים כמעט. העיסוק המרכזי הוא קריאה בהגדה של פסח. במאות השלוש-עשרה
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן