יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2022 10 20 152947

פתרון בעיית הקטשופ בעולם

2 דק' קריאה

שיתוף:

חברת הסטארט אפ החקלאית SALICROP פיתחה טכנולוגיה ייחודית המבוססת על טיפול בזרעים המקנה להם עמידות בפני עומס חום ומליחות הקרקע. הטכנולוגיה מאפשרת למגוון רחב של גידולים לצמוח בתנאים המאפיינים את שינוי האקלים.

הפתרון של סאליקרופ, שהוכח במגוון גידולים ברמת השדה, הינו פריצת דרך בצמצום נזק כלכלי עולמי של כ- 40 מיליארד דולר בשנה, המיוחס לאדמות הנגרעות מעיבוד חקלאי ועתיד לגרום למחסור חמור במזון ובמשאבים טבעיים בעולם.

משבר האקלים העולמי כבר כאן והוא נותן את אותותיו במגוון תחומי החיים. אוכלוסיית העולם גדלה, משאבי המים והקרקע הולכים ומתמעטים עד כדי חשש לאיום הביטחון התזונתי הגלובלי. שטחי קרקע שבעבר שימשו לחקלאות הופכים צחיחים (תופעה הנקראת "מדבור") ולא ראויים לחקלאות.

המומחים צופים שעד 2050 כ- 50% מכלל האדמות החקלאיות בעולם תהיינה מליחות. טיפול בנושא מליחות הקרקע והמים הינו בעדיפות לאומית גבוהה באזורים נרחבים בעולם.

סאליקרופ, חברת הסטארט-אפ חקלאית ישראלית, פיתחה טיפול המקנה לזרעים עמידות בפני עקות יובש, מליחות וחום, ללא שימוש בהנדסה גנטית. סאליקרופ עושה שימוש מושכל בפורמולות שפותחו על ידה, המשמשות כחומרי גירוי המשפיעים על אזורי הסטרס (עקה) בזרעים המאפשרים לצמחים להתמודד טוב יותר עם שינויי אקלים.

לדברי כרמית אורון, מנכ"לית חברת סאליקרופ: "שיתופי הפעולה הרבים שיצרנו בשנה האחרונה עם ארגוני מגדלים וחברות זרעים בישראל ובעולם, מוכיחים כי הפיתוח החדשני שלנו מביא תוספת כסף משמעותית לחקלאים המתבטאת בגידול ביבול בתנאים קיצוניים. זהו פתרון ישראלי מוצלח ופורץ דרך לבעיית שינוי האקלים".

בימים אלו הסתיים ניסוי שדה נרחב בעגבניות לתעשייה בעמק המעיינות בישראל בתמיכת משרד החקלאות בזנים שונים של עגבניות לתעשייה.

 בניסוי נצפה גידול ביבול עגבניות לתעשיה בזן 1015 של חברת היינץ (יבול שיא של 13 טון לדונם ביחס ל 9 טון לדונם בביקורת), המשקף עלייה של 40%. כמו כן בניסויים שנערכו בספרד נצפה גידול של 15% שמשקף תוספת של 1650 יורו להקטאר (10 דונם) לחקלאי.

הטכנולוגיה של סליקרופ הינה בשורה ופריצת דרך חשובה למגדלי העגבניות לתעשייה בעולם, המאפשר למגדלים לשפר את היבול ולשפר רווחיות בתנאים קיצוניים של חום, יובש ואדמות מליחות.

במונחים מסחריים, ענף עיבוד העגבניות הינו בין השחקנים העיקריים של תעשיית המזון העולמי. בשנת 2019, היצוא העולמי של רסק עגבניות הניב יותר מ-3.1 מיליארד דולר מתוך 6.4 מיליארד דולר שנוצרו מהסחר העולמי במוצרי עגבניות.

בימים אלו מתחילה החברה ניסוי בסנגל בשותפות קונגלומרט יפני בשם ,KAGOME ומתחילה את פעילותה בכניסה לשוק בקליפורניה שהוא השני בגודלו בעולם מבחינת תפוקת עגבניות לתעשייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
סיפורה המרתק של טלי חזן, מושבניקית ברמות נפתלי, שהחלה את הקריירה כפקידה והיום היא בעלת חברה בינלאומית לייעוץ בפיתוח ציוד רפואי וקבלת תקנים למסחורו * במקביל לקריירה המרתקת שבנתה משמשת טלי גם כרכזת צוות
5 דק' קריאה
ביקור במושבות דרום הכרמל שהברון רוטשילד הטביע בהן את חותמו * אירוח שהוא חוויה אומנותית במלון ומרכז המוסיקה והאמנות אלמא * טיול של אמנות, יין והיסטוריה * טיול בין יקירי האמנות הישראלית לילי אלשטיין,
5 דק' קריאה
שירי קניגסברג לוי מורה לחינוך מיוחד, ממושב גיאה יזמה לפני כשנתיים את "ים של חברים", המונה כיום למעלה מ-32,000 חברים ב-42 קבוצות בכל רחבי הארץ * המורה שהתפרסמה כיוצרת סרטונים מצחיקים נרתמה לחשיפת תופעה
11 דק' קריאה
מגריפת חרא של סוסים לסינגל ראשון בגלגל"צ. נועם כשרי מכפר גלעדי היה הראשון שנתן במה לשי קולבר מגונן ולהקת "שאזאמט" בפסטיבל "גלילאו" שנערך מידי שנה בצפון גלילאו הוא פסטיבל מוזיקה שנערך מזה עשר שנים
5 דק' קריאה
עמותת "בשביל המחר" מוציאה לוחמים ולוחמות משוחררים למסעות בטבע כדי להתמודד עם החוויות הקשות שהותירה בהם הלחימה ומארגנת קבוצות תמיכה להורים של נפגעי פוסט טראומה  עמותת "בשביל המחר" מסייעת ללוחמים ולוחמות שהשתחררו מצה"ל, המתמודדים
5 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן