יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 09 04 at 13.06.50 1 768x512 1

שר החקלאות אבי דיכטר בבשורה לחקלאים: סיכמנו על נוהל תמיכה לעידוד חקלאות במחירי המים המושבים בהיקף של 52 מיליון ש"ח

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

המשמעות: הוזלה משמעותית במחיר המים המושבים לחקלאות, מ-1.43 ש"ח לקו"ב ל-73 אג׳ לקו"ב

שר החקלאות אבי דיכטר: "לאחר מאבק ארוך מול משרד האוצר הצלחנו לתקן היום עוול היסטורי של עשרות שנים שהיה בישראל – סוף סוף המדינה מכירה בכך שהחקלאים העושים שימוש במים מושבים, פותרים למדינה בעיה וראוי שהמדינה תשתתף, כצעד ראשון לפחות, בהובלת המים לשטח החקלאי. המים הינם אמצעי ייצור קריטי בענף החקלאות (מהווים כ-20% מההוצאות) ובראיה אסטרטגית, אין שום סיבה שהחקלאים יצטרכו לשלם עליהם (כפי שנהוג בעולם). המהלך הנוכחי הינו לרבעון המלחמה (חודשים אוק׳-דצמ׳ 2023).

מדינת ישראל של אחרי ה-7 באוקטובר מבינה היטב כמה חשוב לסייע בכל דרך אפשרית לחקלאים על מנת שהם יוכלו להמשיך להתקיים ולייצר לנו תוצרת ישראלית. התמריץ שניתן לחקלאים היום – ייתן להם מרחב נשימה לעונה הקרובה וגם לעונות הבאות. 52 מיליון ש"ח, הם הסנונית שמבשרת על מדיניות משרד החקלאות להגדלת הייצור החקלאי בישראל. במקביל, מטפל המשרד בהסדרת נושא הקרקעות בחקלאות ובכח העבודה הדרוש לחקלאות.

אני מודה לראש הממשלה ולשר האוצר על ההרתמות ברגע האחרון להעברת התקציב וההקצאה לחקלאים. תודה לאנשי משרד החקלאות על העבודה המאומצת למען העצמת החקלאות בישראל".

בנוסף, סוכם עם האוצר על הקצאה מיידית של 12 מיליון ש"ח עבור עידוד שתילת עגבניות בנגב המערבי לצורך ייצור אספקה מקומית מלאה לקראת קיץ 2024 והחזרת המגדלים בעוטף לפעילות חקלאית ולרציפות תפקודית.

דיונים על השנה הבאה ועל השנים הבאות – יתחילו מיד עם העברת תקציב 2023.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן