יבול שיא
הרפת והחלב
806eefc6 f52d 45d9 87cf 08af3919b2cb

שר החקלאות אבי דיכטר וראש מועצת בנימין ישראל גנץ חנכו את ״חורשת התקומה״ בבנימין יחד עם משפחות שכולות לכבוד ט״ו בשבט החל היום

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

השר דיכטר: "העם שלנו יודע בו זמנית להילחם, לעשות חקלאות וגם לחגוג את ט״ו בשבט מהסיבה הפשוטה: הקמנו את מדינת ישראל כדי לחיות בה ולחדש ימינו כקדם"

שר החקלאות אבי דיכטר השתתף היום (ה׳), בטקס נטיעות לציון ט״ו בשבט ביישוב עלי ובהקמת ״חורשת התקומה״, יחד עם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, משפחות שכולות, חיילים, שוטרים, נציגי קק״ל, נציגי ארגון ״יד לבנים״, תושבי המועצה, וכן תלמידות ותלמידים מהישיבות והאולפנות הסמוכות.

הנטיעות בחורשה התקיימו לזכרם של הנופלים במלחמת ״חרבות ברזל״ וחללים נוספים במערכות ישראל ופעולות האיבה.

שר החקלאות אבי דיכטר: "אנחנו מציינים את ט״ו בשבט כשמדינת ישראל במלחמה וזו התשובה שלנו לאלה המנסים לפגוע בנו – נטיעת עץ המסמלת המשכיות ואחיזה בקרקע. המלחמה הקשה שעוד נמשכת, לא תרפה ידינו. נמשיך לטעת עצים כדי שהם יהפכו לחורשות ולידם נבנה בתים. הבתים שנבנה יהיו ביישוב עלי, בעוטף עזה וגם בצפון, למרות כל הקשיים שאנחנו חווים שם היום. לצערי, אנחנו לא יכולים להשיב את אלה שנפלו ונלחמו, אבל אנחנו רוצים להמשיך לאורם ובדרכם. העם שלנו יודע בו זמנית להילחם, לעשות חקלאות וגם לחגוג את ט״ו בשבט בכל רחבי הארץ מהסיבה הפשוטה: הקמנו את מדינת ישראל כדי לחיות בה ולחדש ימינו כקדם".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "החיבור של המשפחות היקרות שאיבדו את יקירהן אל התלמידים, דור העתיד של בנימין, הוא חיבור הכרחי של לזרוע שורשים של עוצמה בקרב הלבבות וצמיחה של ארץ ישראל. אנחנו נמשיך את המשימה של הנופלים הגיבורים למען הדורות הבאים של עם ישראל".

צילום תמונה ראשית: דוברות בנימין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן