יבול שיא
הרפת והחלב
b8dd9c6b 6a68 467a b30b 2fb965fe4280

שר החקלאות אבי דיכטר סייר היום בבקעת הירדן וקיים מפגש חקלאים במועצה האזורית

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

שר החקלאות אבי דיכטר ביקר היום (ד׳), במועצה האזורית בקעת הירדן יחד עם מנכ״ל משרד החקלאות אורן לביא ואנשי המקצוע ממשרדו, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן דויד אלחייני וחקלאים מהאיזור.

שר החקלאות אבי דיכטר: "החקלאות הישראלית בבקעת הירדן מבטאת את האחיזה האיתנה שלנו בחבל ארץ זה. כחלק ממדיניותי כשר החקלאות אני רוצה לקדם ולפתח את האיזור הזה, שמשמש מקור פרנסה משמעותי למשפחות רבות העוסקות בחקלאות, על סוגיה השונים.

המלחמה מעלה אתגרים רבים, בעיקר בסוגיית העובדים הזרים, ששני שליש מהם עזבו (30,000!). אנחנו פועלים ללא לאות כדי להביא עוד ומהר עובדים זרים, ובקרוב יהיו בשורות חיוביות גם בסוגיה זו. נמשיך לפתח את החקלאות בבקעת הירדן ונטפל בצרכים שעלו".

2ee92f8e 92d3 435e 9a65 81540fd156b4

דויד אלחייני ראש המועצה האיזורית בקעת הירדן: "אני רוצה להודות לשר החקלאות אבי דיכטר למנכ"ל המשרד אורן לביא וצוות משרדו על הביקור והסיור החשוב .דנו בנושאים חשובים בתחום החקלאות בבקעת הירדן והעלינו את הצרכים. מצאנו שר ידיד לבקעה ונכון לסייע".

במסגרת הביקור השר דיכטר ביקר במפעל מאגרי תרצה של אגודת ״מי בקעת הירדן״. לאחר מכן, נפגש שר החקלאות עם משפחת חזק בפצאל, בעלי משק משפחתי המגדלים עגבניות ופלפלים. המשק מנוהל על ידי האבא ובניו, דור הממשיך.

בהמשך, קיימו סיור בחלקת המטעים של תחנת הנסיונות האזורית של מו"פ הבקעה, שם התקיים מפגש עם חקלאים ותיקים וצעירים. לסיום, התקיימה פגישת עבודה בה דנו בצרכים החקלאיים הרבים אשר עולים בבקעה, כאיזור חקלאי פורח ומשגשג לצד קידום תחומי פיתוח הכפר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן