יבול שיא
הרפת והחלב
shutterstock 593811710

הדרים גלובלי

3 דק' קריאה

שיתוף:

תערוכת ההדרים של קליפורניה תתרחב

ארגון ה-California Citrus Mutual וארגון JCS Marketing Inc. הכריזו על שיתוף פעולה בהפקת תערוכת ההדרים בקליפורניה השנה, שתתקיים ב-9 במרץ 2023 במרכז הכנסים העירוני בעיר Visalia שבקליפורניה. שיתוף פעולה זה יוצר הזדמנות לצמיחה של שני הארגונים ולהרחבת האירוע. ההרחבה תאפשר לתעשיית ההדרים לשפר את ההזדמנויות החינוכיות, ולתת יותר נטוורקינג ("רישות עסקי", זו גישה שיווקית שנשענת על מפגשים חברתיים בין אנשים ובעלי עסקים מרקעים שונים) וקידום לענף.

קייסי קרימר, נשיא/מנכ"ל CCM, הצהיר: "שיתוף הפעולה הזה עם JCS Marketing Inc. מאפשר לנו להעניק לתעשייה רמה גבוהה יותר של תוכן, להרחיב את היצע המציגים בתערוכה ולספק סדר יום מורחב נחוץ כדי לחנך אודות תעשיית ההדרים בנושאים קריטיים, שיעזרו למגדלים ולמעבדים לקבל החלטות עסקיות.JCS Marketing Inc. תסייע במכירות של התערוכות, חסויות, הרשמה ומבצעים לכנס".

לקריאת המאמר המלא: citrusindustry.net

יצואנים אוסטרליים מחפשים הזדמנויות בהודו

יצואני מוצרים חקלאיים באוסטרליה ייהנו מהפחתות מכסים, במסגרת הסכם שיתוף פעולה וסחר כלכלי אוסטרליה-הודו(ECTA) . ההסכם נכנס לתוקף ב-29 בדצמבר (2022) והביא לסבב מיידי של הפחתת תעריפים, ואחריו התבצע סבב נוסף ב-1 בינואר(2023) .

אגוזי מקדמיה, אבוקדו ופירות יער היו בין המוצרים ששיעורי המכס שלהם הורדו במסגרת ההסכם. המכסים על מוצרים אלה יופחתו לאפס תוך שש שנים, לפי הודעה שפרסם שר המסחר והתיירות האוסטרלי, דון פארל.

המכס על תפוזים ומנדרינות אוסטרליים ירד מ-30% ל-15%. הפחתה זו חלה על 13,700 הטונות הראשונים הנשלחים להודו מדי שנה. לפיAgNet Media , ממשלת אוסטרליה תנהל את מערכת המכס המופחתת בתעריפים.

הסכם הסחר יתמוך גם בצורכי כוח העבודה של אוסטרליה, כאשר 1,000 מקומות נוספים בתוכניות עבודה וחופשות יועמדו לרשות הנוסעים ההודיים הצעירים.

הודו היא שותפת הסחר השישית בגודלה של אוסטרליה ושוק היצוא הרביעי בגודלו של אוסטרליה.

"אוסטרליה והודו הן שותפות סחר טבעיות – ההסכם הזה יפתח את הפוטנציאל העצום ביחסי הסחר שלנו," הסביר פארל.

מקור:Fruitnet.com

ענף ההדרים האוסטרלי ירוויח מהפחתת המכסים

תחזית יבול ההדרים בפלורידה בדצמבר משקפת את השפעת עונת ההוריקנים לשנת 2022

ברטו, פלורידה – תחזית דצמבר של משרד החקלאות האמריקאי USDA לעונת ההדרים 2022 – 2023 , חזתה ייצור של 20 מיליון תיבות תפוזים מפלורידה, 1.8 מיליון תיבות של אשכוליות ו-600 אלף תיבות של קלמנטינות.

תחזית היבול שפורסמה ב-9 בדצמבר 2022 הייתה ירידה מהתחזית הקודמת והיא הראשונה שמשקפת את השפעת הוריקן איאן על תעשיית ההדרים בפלורידה.

"המחויבות של מגדלי הדרים בפלורידה לספק מיץ תפוזים באיכות גבוהה נשארה חזקה, שכן הם פועלים ללא לאות כדי להתמודד עם ההשפעות של אירועי מזג אוויר קשים ומחלת הגריניניג בהדרים. תחזית היבול של דצמבר משקפת את האתגרים האמיתיים שהותירו הוריקן איאן (אוקטובר 22) והוריקן ניקול (נובמבר 22) וההשפעות המתמשכות של מחלת הגרינינג – כל אלה יצרו אתגרים רציניים עבור מגדלים ברחבי המדינה, אבל אנחנו נשארים מלאי תקווה ומוטיבציה להבטיח את עתיד התעשייה שלנו". אמרה שאנון שפ, מנכ"לית מחלקת ההדרים בפלורידה.

"המגדלים מתמקדים בהתאוששות וממשיכים להשקיע בכלים חדשים שיסייעו בבנייה מחדש. מגדלי הדרים בפלורידה הם עמידים. הם עמדו במאות שנים של מזג אוויר קיצוני, ועונת ההוריקנים הזו אינה יוצאת דופן", הוסיפה שפ.

מקור: Florida Citrus

הוריקן ניקול 2
הוריקן ניקול. צילום: נאס"א

אתגרי עונת ההדרים המצרית יחמירו עד סוף ינואר

מגדלי הדרים מצריים נוספים מדווחים, כי הם מתמודדים עם שני האתגרים העיקריים של העונה במצרים: המחסור בגדלים גדולים והקושי לספק לשוק הרוסי. המגדלים נמצאים בלחץ גבוה על מנת להסתגל לקשיי העונה, מאשר מר אבוזיד מוחמד, מנהל השיווק והמכירות של חברת "אגרולנד" (Agroland For Agricultural Manufacturing).

agroland 1
תפוזי אגרולנד

מר אבוזייד מסביר: "אנחנו כבר חודש בתוך העונה והביקוש אולי לא יהיה בשיאו כפי שציפינו בשלב זה, אך אנו שומרים על אופטימיות לאור המחסור בכמויות במדינות אחרות, שבהן מגוון מוצרים דומה. אנו צופים ביקוש חזק יותר עבור תפוזי ולנסיה במחצית השנייה של העונה שלנו".

רוסיה אחראית לרכישת כמעט שליש מיצוא ההדרים המצרי, ואחריה מדינות אירופה ומדינות המפרץ הערביות. עם זאת, רק קווי תחבורה בודדים פועלים כיום בין מצרים לרוסיה, בשל הסנקציות.

הקושי הזה יגבר כשייכנסו לשוק מוצרים אחרים, כמו תפוחי אדמה מצריים, שאף הם מיוצאים באופן נרחב לרוסיה ויהיו מוכנים למשלוח בסוף ינואר. "אגרולנד", שמייצאת הדרים ותפוחי אדמה, מתכוננת לשבועות הקרובים: "אנחנו מנסים ככל האפשר לאבטח את המשלוחים בהקדם האפשרי ומארגנים את המשלוחים בהתאם. חלק מהיבואנים הרוסים מזמינים גם ספינות בתפזורת למשלוח סחורות ממצרים, אבל זה לא מאוד יעיל".

החברה, שקיימת כבר יותר מ-40 שנה, מבקשת למצוא נקודות מכירה נוספות לעונות הקרובות: "אנחנו רוצים להתמקד בשוק היפני בעתיד הקרוב, ואנחנו מעוניינים גם לצמוח בשווקים חדשים כמו ברזיל ואפריקה".

"אדמות 10,000 הדונם שלנו ממוקמות באזורים שונים במצרים, מה שמאפשר לנו לבחור את הקרקע האופטימלית לכל מוצר. יש לנו גם שלושה בתי אריזה לכל זני ההדרים ושני בתי אריזה לתפוחי אדמה. החוות שלנו מצוידות במכונות החדישות ביותר לגידול וקציר, וכל החוות שלנו מאושרות על ידי Global Gap, כדי להבטיח את בטיחות המזון של כל סוגי המוצרים שאנו מגדלים", מסכם מר אבוזיד מוחמד.

מקור:יוניס בן סעיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אבי לב כבר בן 83 ולאורך שנות חייו, גם כשעבד כשכיר במשך 34 שנה ב"האחים מילצ'ן", תמיד היה חקלאי ופרדסן * לפני כחודש השיק את "לב של חקלאי" – ספר זכרונותיו, מנעוריו כחקלאי וכאחיו
10 דק' קריאה
אני כותב כמה ימים לפני יום הזיכרון לחלל צה"ל ויום העצמאות. מלא רגשות ובעקר תפילות – אני מאחל לכל החטופים לחזור הביתה מהר, שכוחות הביטחון ישמרו על השלום ועל עצמם, שכל הפצועים והמשפחות שעברו
3 דק' קריאה
במושב משֹואות-יצחק בדרום יש שתי אנדרטאות זו לצד זו – האחת לזכר הנספים בשואה והשנייה לזכר הנופלים במלחמות ישראל * אבנר חורש – מורה דרך וחבר המושב דור שני – מספר על תולדות היישוב,
6 דק' קריאה
שחקנית החיזוק בת ה־107 שבוחרת להסתכל קדימה * תמיד מעדיפה לראות את הכוס החצי מלאה  השבוע סיפר לי מושבניק שלא מזמן הוא חגג יום הולדת 70. איחלתי לו מזל טוב ושאלתי איך חגגו. בקול
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן