יבול שיא
הרפת והחלב
YPO 1

מנהלים בכירים במשק מתגייסים למען החקלאות הישראלית

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

*תמונה ראשית: חברי .YPO צילום: השומר החדש

מאז פרוץ המלחמה, החקלאים בישראל נקלעו למשבר גדול. מאות עובדים זרים עזבו, רבים מהעובדים גוייסו והמשקים נותרו ללא ידיים עובדות. בעקבות כך, אלפי מתנדבים התגייסו כדי לסייע לחקלאים בחממות, במטעים ובפרדסים במטרה לשקם את המצב ולהחזיר את החקלאים בחזרה על הרגליים.  

במסגרת שיתוף פעולה בין חברת "נטפים" וארגון "השומר החדש", נבנה מודל התנדבות ייעודי לחברות עסקיות כדי להביא לעזרה יעילה ומיידית לאתגרי החקלאים. היום (ו') יצאה לקטיף קבוצה ראשונה של 50 מנכ"לים בכירים במשק מטעם ארגון ה-YPO, ארגון גלובלי של מנכ"לים וראשי החברות המובילות בארץ, הפועלים  לקידום מנהיגות, יזמות ואחריות חברתית למען הקהילה. מבין החברות שהגיעו: חברת נטפים, AIG, סמלת, כ.א.ל., מסב, קארגו אמרפורד, אקטיבטרייל, ג'ון ברייס, גטר גרפיקס, סיבוס ישראל.

 בשבועות הקרובים יגיעו המנכ"לים ביחד עם עובדיהם להתנדב בחקלאות, מתוך רצון להמשיך ולסייע לאלפי החקלאים שזקוקים לעזרה הדחופה.  

המנכ"לים סייעו בקטיף לימונים למשק "פירות אלפסי", הממוקם בסמוך לקיבוץ גבעת חיים מאוחד. המשק בניהולו של רונן אלפסי, מתמחה בייצור פירות הדר, משלב ייצור הפרי בעיבוד פרדסים, דרך מיון ואריזה ועד השיווק.  

פעילות ההתנדבות הסיוע  נעשה ותואם מתואמת על ידי חברת  נטפים ומתבצעת דרך "חמ"ל השומר החדש" שהוקם במטרה לחבר בין מתנדבים שרוצים לסייע למאמץ החשוב לבין חקלאים רבים שצריכים סיוע. עד כה הגיעו דרך החמ"ל אלפי מתנדבים שעוזרים לחקלאים בשטחי עוטף עזה ובמשקים בכל רחבי הארץ. 

מנכ"ל ונשיא נטפים, גבי מיודובניק אמר כי "נטפים פועלת במספר מישורים על מנת  לסייע הן לתושבי עוטף ישראל והן לחקלאים בכל רחבי הארץ.  החקלאות הישראלית והחקלאים הם  חלק מהחוסן הלאומי של ישראל,  והמחויבות שלנו  תמשך גם קדימה כל עוד נדרש עד לחזרה לשגרה". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש
תפוחי אדמה, צנוניות, עגבניות שרי וגם בטטות. השטחים החקלאיים בעוטף עזה מספקים כ-50% אחוז מסך הדרישה הקלורית השנתית של אוכלוסיית ישראל. קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בחנה את השפעת המלחמה על ייצור המזון באזור

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן