יבול שיא
הרפת והחלב
שוק מחנה יהודה צילום עמוס דה וינטר

אושר חוק חובת סימון ארץ מקור בתוצרת טריה

2 דק' קריאה

שיתוף:

עמית יפרח: "הצעת חוק משמעותית מאוד לחקלאים ולצרכנים וכאחד, המדגישה את התוצרת האיכותית והטרייה של החקלאים המקומיים אל מול התוצרת המיובאת"

ב-19 ביולי לפנות בוקר אושר לקריאה שנייה ושלישית חוק המחייב לסמן את ארץ המקור של תוצרת חקלאית, ע"פ הצעת חברי הכנסת ינון אזולאי, רם בן ברק ואלון שוסטר. על פי הוראות החוק יש לסמן את ארץ הייצור על פירות וירקות טריים, מוצרי חלב, בשר טרי, עופות ודגים (למעט בשר טרי המשווק באופן מקוון), ועל הסימון להיות מוצג באופן בולט וצמוד לתוצרת החקלאית. החוק לא מחייב לסמן כל פרי וירק, אך יש ליד כל תפזורת לשים פתק המציין את ארץ מקור התוצרת הטריה. 

עם היוודע אישור החוק אמר יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח: "אני מברך על העברת חוק סימון תוצרת חקלאית אשר תאפשר לצרכן לזהות את ארץ המקור של התוצרת החקלאית. הצעת חוק זו משמעותית מאוד לחקלאים ולצרכנים וכאחד בהיותה מדגישה את התוצרת האיכותית והטרייה של החקלאים המקומיים אל מול התוצרת המיובאת, ומטיבה עם הצרכנים שיוכלו לבחור איזו תוצרת חקלאית הם מעדיפים לרכוש בזמן הליך הקנייה בסופר. אני מברך את יוזמי החוק, ח״כ רם בן ברק, אלון שוסטר ויינון אזולאי, את יו״ר ועדת הכלכלה, דוד ביטן ואת שותפיי להנהגה החקלאית על הנחישות לאורך כך הדרך." 

ח״כ רם בן ברק (יש עתיד): "אני ורבים נוספים נלחמנו למענו שנים רבות. החוק יחייב לסמן באופן ברור כל תוצרת חקלאית. פירות, ירקות, מוצרי חלב,  ובשר טרי. 81% מהציבור רוצה לקנות כחול-לבן ועכשיו הוא גם יוכל לבחור זאת. חוק חשוב שיחזק את החקלאות המקומית ויאפשר לצרכנים לדעת מה מקור הירקות הפירות ושאר התוצרת החקלאית שהם רוכשים ואוכלים. אני גאה מאוד להיות ממובילי החוק ומודה לשותפים הרבים ולראש ועדת הכלכלה." 

ח״כ אלון שוסטר (המחנה הממלכתי): "מאז כניסתי לכנסת, נלחמתי על קידום החוק, זה הוא יום גדול לצרכנים ולחקלאים הישראלים. החוק יאפשר שקיפות צרכנית כפי שקיים בכל יתר המוצרים הארוזים היום ותמיכה בחקלאות ישראלית. סימון תוצרת חקלאית הוא כלי יעיל להנגשת מידע, שיסייע לצרכן להחליט איזו תוצרת לרכוש. אני מודה לח״כ דוד ביטן, יו״ר ועדת כלכלה, ח״כ רם בן ברק (יש עתיד) וח״כ ינון אזולאי (ש״ס) על השותפות לאורך הדרך." 

רני בר נס, יו"ר ענף הפירות במועצת הצמחים: "עכשיו יכול כל צרכן לדעת האם הוא קונה עגבנייה מהערבה או עגבנייה טורקית, ענבים טריים תוצרת הארץ או ענבים שניבצרו לפני חודשיים בדרום אפריקה. אין לי ספק שהישראלים מעדיפים חקלאות ישראלית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכשרה ייחודית וראשונה מסוגה בתחום ההייטק תיפתח בקרוב במכללה הטכנולוגית להנדסאים באר שבע ובמרכז הצעירים ערד. בוגרי ההכשרה יוכלו להשתלב בעבודה איכותית בחברת "בינת תקשורת מחשבים". 30 צעירים וצעירות נבחרים תושבי הנגב יתחילו, בשבועות
2 דק' קריאה
ואז אחיה הקטן, שואל: "לאן היא נעלמה?" והאם בכאבה נאלמת, והאב בצערו מקמט את מצחו – והם משתדלים, באמת משתדלים, לתת תשובות לילד קטן שמחפש את אחותו ולא מוצא הגיון במציאות החדשה  זה מתחיל
פרופ' חיים רבינוביץ', מדען עתיר-מעש ותהילה בתחום המחקר החקלאי, כיהן כדֶקָן הפקולטה לחקלאות ברחובות וכרקטור האוניברסיטה העברית בירושלים * בין היתר ידוע רבינוביץ' כמי שפיתח את עגבניות השרי באשכולות, שהפכו ללהיט עולמי * אחד
10 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן