יבול שיא
הרפת והחלב
תכנון מרחבי בגלבוע

ביטוי מרחבי: תכנון מרחבי ואזורי בגלבוע

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

תכנון מרחבי ואזורי בגלבוע: בימים אלה עורכת המועצה האזורית הגלבוע מגוון תכניות מרחביות המבקשות לייצר הזדמנויות פיתוח וצמיחה. בבסיס התכניות הללו עומד הרצון להעצים את הפסיפס האנושי המרכיב את הגלבוע, והן נפרשות על כלל יישובי המועצה והאזורים הטופוגרפיים, כאשר הן מספרות את הסיפורים המקומיים הייחודיים, נותנות להם ביטוי במרחב, כמו גם מקשרות ומחברות ביניהם.

"באמצעות תכניות הפיתוח הללו אנחנו מצליחים למצות את מרב הפוטנציאל המתקיים בשטח מוגדר, ובמפגש בין ערכי החקלאות, הטבע, התיירות והסביבה," מסביר ראש המועצה, עובד נור. "אנחנו בוחרים ליצר חזון, וביחד עם הציבור, לנהל תהליכים תכנונים העושים איזון ראוי בין פיתוח וצמיחה ובין שמירה על העבר, עם מרקמים של סביבה. אני מזמין את ציבור הגלבוע לעקוב אחרי הפרסומים ולהשתתף בסקרים סביבתיים ובאירועים הפתוחים לציבור, ובכך להיות שותפים ביצירת מסגרת תכנונית לפיתוח הגלבוע," הוסיף נור.

תכנון מרחבי ואזורי בגלבוע

בהמשך התקיים כנס ראשון באולם המועצה, בו נטלו חלק נציגי הציבור מהגלבוע, כשעל הפרק עומדת התכנית לפיתוח "מרחב חרודים". לכנס שהוגדר "כסדנת תכנון" למרחב, הוזמנו חקלאים, בעלי עסקים מקומיים, תיירנים, אנשי חינוך וקהילה, תושבים ונציגי היישובים הסמוכים.

"מרחב חרודים" כולל את כל אזור עמק-חרוד, ובפרט נחל חרוד, החל מצפונית לתל-יזרעאל ועד לאחר חפציבה. במרחב זה ישנם היום שלל פעילויות מסוגים שונים, לרבות פעילות חקלאית, קהילתית, תיירותית ועוד. מטרת התכנית היא קודם כל לטוות את הפעילות והאלמנטים הקיימים לכדי סיפור אחד, על מנת למנף את הפעילות באזור, תוך ביסוס המורשת ויצירת אופק עתידי. במקביל יפותחו אזורים נוספים בגלבוע, כגון: "פארק ואדי אל-כסלאן", יובל של נחל קישון העובר בפאתי הישוב מוקייבלה, "שביל התרבויות", שיקיף את כל יישובי המועצה, "שביל נחל-גלבוע", במקטע העובר סנדלה ומגן שאול, ועוד. לקידום תכנית הפיתוח, התקשרה המועצה עם "ליגמ פרויקטים סביבתיים", מהחברות המובילות בארץ בתחום.

תכנון מרחבי ואזורי בגלבוע (צילום: אורי וול)

מרכז המועצות האזוריות דורש לדחות כל דיון עקרוני בוועדות התכנון המחוזית בצפון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן