יבול שיא
הרפת והחלב
קוטפים ואורזים פרחים מהערבה התיכונה לשולחן החג לקשישים בדימונה

בני הנוער ממכינות בערבה הצטרפו לחמ"ל

2 דק' קריאה

שיתוף:

הפרחים לדימונה

לאחר שלאורך החג תרמו חקלאי הערבה התיכונה 150 טון (!) ירקות טריים לשולחן החג, של משפחות נזקקות בערי הדרום באר שבע, דימונה, אשדוד וקריית-גת, התגייסו גם בני הנוער ממכינות בערבה והצטרפו לחמ"ל הפועל בדימונה, סייעו לקשישים במגוון רחב של צרכים ואף ערכו עבורם קניות והביאו תרופות לבתיהם.

ממש לפני הסגר, החליטו להביא לקשישי דימונה גם פרחים לשולחן החג. בסיוע עמותת 'בין השיטין' ומשפחת יונש, במושב פארן, שנותרו עם כמות גדולה של פרחים, שלא נקטפו עקב הסגר ונענו לבקשה בשמחה, קטפו, ארזו וחילקו פרחים ל-700 קשישים בדימונה לקראת ערב החג.

"אנו חלק מהעם הזה ובשעת משבר על כולנו לתת כתף ולסייע למי שזקוק לכך. חקלאי הערבה תרמו טונות של ירקות טריים ולכן שמחנו להתגייס גם אנחנו, לסייע לאורך השבועיים האחרונים בדימונה, עיר מקסימה עם אנשים נהדרים והיום נביא לקשישים מלבד מזון, גם פרחים לשמחה ולנשמה," אומרים בני הנוער.

ערבות הדדית גם בשדות נגב

אלי מוגרבי שדות נגב

חקלאי שדות נגב נרתמו לפני חג הפסח למחווה יוצאת דופן שכולה למען תושבי המועצה הוותיקים: ערבות הדדית במושבים ובקיבוצים!

כ-850 חבילות של ירקות ופרי הדר ניתנו היום  לתושבי המועצה האזורית שדות נגב במושבים ובקיבוצים, תוצרת טריה שהוענקה להם על ידי חקלאי האזור. מדובר בכ-20 טון ירקות ופרי הדר משובחים, שניתנו עד לפתח הבית של כל תושב ותיק במועצה, כדי לשמח אותם במהלך חג הפסח, ימי חול המועד וההסגר בבית.

רכז הוועדה החקלאית במועצה, אלי מוגרבי, שאירגן את המבצע אמר: "אני מודה לכל החקלאים ולכל השותפים שלקחו חלק בסיוע לתושבי המועצה הוותיקה, בימים לא פשוטים אלו ובראש ובראשונה לראש המועצה, תמיר עידאן, שמסייע לתושבים ולחקלאי האזור."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן