יבול שיא
הרפת והחלב
שחף סרגוסטי דניאל אלפונטה ודנה ברוך למען הקהילה

בקטנה

7 דק' קריאה

שיתוף:

מאת עמוס דה וינטר

 

מופע סיום של תלמידות אולפן מחול מנשה – הקהל עמד על רגליו (צילום: הדר הרנס)

 

 

 

 

 

 

 

באחרונה התקיימו מופעי סיום יפים ומרגשים של כל קבוצות הגיל באולפן למחול מנשה. לאחר שעות עבודה רבות בין כותלי הסטודיו, הציגו הרקדניות את היכולות הטכניות והבימתיות הגבוהות שרכשו במהלך השנה.

במהלך השבוע התקיימו שלושה מופעים ובסיום כל אחד מהם עמד הקהל על הרגליים והריע ממושכות לרקדנים ולצוות, בראשות מנהלת האולפן גינת קליד. במופעים הופיעו תלמידי האולפן, קבוצות המצוינות של המסלול המקצועי ולהקת "נוּע", במופע האחרון אף ניתן דגש לבוגרות שמסיימות ומסכמות תקופה משמעותית.

האולפן ממשיך לעבוד ולפעול במרץ גם בחופשת הקיץ עם קורסי קיץ מקצועיים שיתקיימו באולפן בשיתוףDance Community Club . ניתן להתעדכן ולהירשם באולפן למחול מנשה.

 

"קייצת על גלגלים" במטה יהודה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פעילות קיץ

לראשונה במועצה אזורית מטה יהודה, "קייצת על גלגלים" המופעלת על ידי מחלקת הנוער באגף חברה וקהילה, המציעה פעילויות במהלך השבוע. "זו בשורה של ממש לבני הנוער, המדריכים וההורים בישובים," אומרת שרון כץ,  מנהלת מחלקת הנוער. התוכנית פועלת שלוש פעמים בשבוע ומציעה שלל אטרקציות הכוללות: ימית 2000, פארק אתגרי, לונה פארק, טיולים ועוד

"כאלף חניכים, בוגרי ד-יב, נרשמו לפעילות בשבוע הראשון. הקייצת נותנת מענה בעיקר לבוגרי ד'-ו' אשר לרוב נותרים ללא מענה מוסדר בקיץ. יחד עם זאת, הצלחנו לתת מענה גם בפעילויות המיועדות לבני ובנות הנוער במועצה" מסכמת שרון. יוזמי התוכנית מספרים כי השיא עוד לפיניהם: נסיעות לבריכה בטל שחר, בילוי בהפנינג ספורטיבי עם מופע תיפוף מרהיב, ביקור בפארק האי ולסיום – סופרלנד!"

מתנדבים בבני שמעון

 

 

 

 

 

 

 

מתנדבים, מנגישים ונהנים

במופע המחווה של ההרכבים המוזיקליים במועצה האזורית בני שמעון ללהקת הדג נחש, שהתקיים, יום שלישי, 9.7.19, באמפיתיאטרון שובל, לקחו חלק מתנדבים בסיוע בהנגשה לתושבים הזקוקים לכך: הכוונה למקומות מסומנים וחלוקת מערכות שמע.

יחידת ההתנדבות בני שמעון פועלת בשיתוף עם אריאנה בקר דרודקר, יועצת הנגישות ודוד פרייברג, האחראי על הנגישות במועצה, פועלים להרחבת שירותי ההנגשה באירועי המועצה לתושבים הנזקקים לכך.

תודה רבה למתנדבים!

 

מהנקיות ביותר!

המועצה האזורית גן רווה היא בין הרשויות החופיות הנקיות ביותר בישראל. כך קבע המשרד להגנת הסביבה במסגרת "מדד חוף נקי" שפורסם בימים אלה. בשטחה המוניציפלי של המועצה האזורית גן רווה נכללת רצועת חוף מהאהובות בישראל, הכוללת גם את  חוף פלמחים, שהוכרזה לפני כ-16 שנה כגן לאומי ואלפי בני אדם מבקרים בה מדי יום בקיץ.

על פי הדירוג, שפרסם המשרד להגנת הסביבה, עולה כי גן רווה דורגה בקטגוריית הרשויות החופיות הנקיות ביותר בישראל, לצד רשויות וערים גדולות אחרות, כמו אשדוד, אשקלון וחוף השרון. ראש המועצה האזורית גן רוה, שלמה אלימלך: "איכות החיים במרחב הכפרי שלנו לא מסתיימת רק בגבולות הישובים והמושבים שלנו, אלא מתבטאת בשיפור משמעותי בניקיון רצועת חוף הים שלנו. אני מברך את עובדי התברואה שלנו ושמח שגם המתרחצים והתושבים מגלים אחריות סביבתית לשמירה על הסביבה. ישר כוח לעובדי המועצה שבאחריותם ניהול החוף ואיכות הסביבה. אני קורא לכם לבוא לבלות ולהנות מרצועת החוף הנהדרת שלנו וכמובן להשאיר חוף נקי".

שימו לב: למען שלומכם וביטחונכם, הרחצה בים מותרת בחוף ים מוכרז ובמסגרת שעות פעילות המצילים בלבד.

 

שחף סרגוסטי, דניאל אלפונטה ודנה ברוך למען הקהילה

 

 

 

 

 

 

עוגיות למען הקהילה

בזמן שבנות בגילן מבלות בחופשת הקיץ, החליטו בנות מקסימות המתגוררות במועצה אזורית באר טוביה, לתרום זו השנה הרביעית ברציפות. הן מכינות עוגיות ומוכרות מבית לבית ובכסף שהן משיגות הן תורמות לקהילה, למשפחות נזקקות ולמחלקת ילדים בבתי חולים.

השבוע הן הגיעו לדלפק מכירות בגן יבנה לבצע את מכירת העוגיות (שהאימהות שלהן הכינו ואפו), אחד הקונים היה חבר הכנסת יאיר לפיד, שאף התעניין בעשייה המרגשת של הבנות.

אז, שחף סרגוסטי ממושב עזריקם, דניאל אלפונטה ממושב שתולים ודנה ברוך ממושב שתולים סחטיין עליכן! ריגשתן את כולנו.

 

מחנה הכדורסל בברנר

 

 

 

 

 

 

 

הפועל ברנר

בימים אלה מתקיים מחנה הכדורסל של המועצה האזורית ברנר, שליד גדרה.

150 שחקנים ושחקניות ממועדון הפועל ברנר משתתפים באימונים מרתקים, מאזינים להרצאות בנושא תזונה וספורט וכמובן משחקים.

 

ד"ר חדוה בר מרצה בגדרות

 

 

 

 

 

 

 

בנקאות דיגיטלית

במועצה האזורית גדרות התקיימה הרצאה לאזרחים הוותיקים בבית העם בנושא בנקאות דיגיטלית בנוכחות ד"ר חדוה בר, המפקחת על הבנקים.

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, באמצעות המערכת הבנקאית ואיגוד הבנקים, פעלו לקיום הפעילות, שמטרתה העצמה בנקאית דיגיטלית לאזרחים ותיקים, על מנת להקנות להם כלים לשיפור מיומנויות השימוש בשירותים אלה.

ההרצאה התקיימה כחלק מפעילות מועדון חברותא, בשיתוף פעולה של המועצה והמתנ"ס.

 

קייטנת מדע

גם השנה תתקיים במועצה האזורית דרום השרון קייטנת המדע, בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה.

הפעילות תתקיים בשני מוקדים: במתנ"ס של הישוב הקהילתי מתן ובמתנ"ס הישוב הקהילתי צור יצחק, בבית ספר יצחק נבון.

הקייטנה תעסוק בהעשרה בתחומי מדע, רובוטיקה, טכנולוגיה, כימיה ופיסיקה שימושית בצורה חווייתית, מושקעת ומהנה (אין צורך בידע מקדים), בעלות מינימאלית של 80 ₪ לילד.

הקייטנה כוללת חמישה ימים שכולם ביוזמת ובמימון משרד המדע והטכנולוגיה ובתפעול חברת "הארה תוכניות העשרה", שזכתה במכרז להפעלת הקייטנות האלו. המטרה היא להגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה ולעורר מודעות אליהם כבר מגיל צעיר.

 

כנס מתגייסים בלב השרון

 

 

 

 

 

 

 

כנסים לבוגרים

בשבוע שעבר התקיימו שני כנסים משמעותיים לבוגרי יב' במועצה האזורית לב השרון.

כנס ליוצאים לשנות שירות ומכינות ולבוגרי שלוש שנות פעילות במסגרת מדור נוער, התקיים בשעות אחה"צ בקריית חינוך דרור. הבוגרים נהנו מהרצאתו של יאיא פינק, מייסד הלובי הציבורי בישראל על אקטיביזם חברתי של הדור הצעיר שהרחיב את האופקים בתחום חשוב זה. לאחר ההרצאה קיבלו הבוגרים תעודות הוקרה ותיק גב, שישרת אותם בהמשך העשיה המשמעותית בשנה הקרובה.

בהמשך התקיים כנס המתגייסים המסורתי של לב השרון, החבר'ה התארחו ב"אכסניה" הנהדרת בפרוטיאה בכפר ובהזדמנות זו נודה ליהושוע שפונדר, לדייז מסד מנכ"לית הכפר, לוועד הדיירים ולאילנה קרומר, מנהלת התרבות  על האירוח הנדיב והמפנק ועל התרמילים למתגייסים.

בתחילת הערב נהנו הבוגרים ממפגש רעים וכיבוד מפנק. במתחם היו גם דוכנים של בנק לאומי ושל ריקושט שהציעו לבוגרים הטבות והנחות. את הערב הנחו  נציגי תנועות הנוער וכנפיים של קרמבו.

בירכו את הבוגרים וריגשו את הקהל: עמיר ריטוב ראש המועצה, דייז מסד מנכ"לית פרוטיאה, אליהו הוניג סגן יו"ר ועד הדיירים , סא"ל ניר אורן בשם צה"ל ועופר זילברבוש מחרות בשם הבוגרים. בחלק האמנותי של הערב נהנו הצעירים מהופעתם של יונתן פתחיה ולהקת חתולי רחוב.

לאחר המופע, השתררה דממת אלחוט והקהל הרב היה במתח עצום במהלך ההגרלה הגדולה. הבוגרים שזכו בהגרלה קיבלו פרסים מגוונים מתנת: קוקי טורס, אופטיקה קמינסקי, ריקושט, YOU, חומוס אסלי, ריבר ורוטיסרי. בסיום הערב קיבלו הבוגרים תרמיל, מתנת פרויטאה בכפר וקיט ובו שק כביסה, מתנת קניון דרורים וג'יימס , שובר מתנה מקופינאס וטאיה, שובר ומתנה מריקושט ושוברי הטבות מ- YOUומג'יימס וזכותון לחיילות.

שתצאו בשלום והעיקר חיזרו הביתה בשלום.

 

מרושתים במצלמות

שלושת המעונות שמפעילה המועצה האזורית גן רוה רושתו במהלך שנת הלימודים החולפת תשע"ט במצלמות. בחודש הבא יסיימו סייעות הגנים הכשרה בת שנתיים במסגרת קורס סייעות. "גם רישות הגנים וגם ההכשרה המקצועית נותנים מעטפת מלאה למען חינוכם, ביטחונם ושלומם של ילדינו הרכים," אמר ראש המועצה שלמה אלימלך.

בכל מעון הוצבו ארבע מצלמות שמאפשרות לקב"ט המועצה או למנהלת מחלקת החינוך לצפות בהן בזמן אמת או לבדוק משהו שהוקלט, כדי לברר נושא שעולה מהשטח. "למרבה השמחה," אמרה מנהלת מחלקת החינוך במועצה, קארין גזלה, "משלושת המעונות בהם לומדים 60 ילדים מהמועצה, לא היתה שום פניה בנושא ביטחון ילדים וגם לא נדרשנו לבדוק משהו במצלמות. צריך להבין שמצלמות בגנים נותנות שקט נפשי לא רק להורים והילדים, אלא גם לצוות החינוכי, כי למעשה המצלמות גם מגינות עליהן באותה מידה."

קארין, מה עוד המועצה עושה על מנת להבטיח את איכות הסגל החינוכי לילדי גיל הרך?

גזלה: "בחודש הבא יסיימו הסייעות שלנו קורס להכשרת סייעות בסיוע השלטון המקומי ומכללת גבעת וושינגטון. מדובר ב-270 שעות לימוד מקצועי לאורך שנתיים. בקיץ הן עוברות קורס עזרה ראשונה ובכל שנה עוברות ריענון בנושא. מעבר לכך, פעם בחודש מתבצע סקר בטיחות על ידי חברה חיצונית שבודקת את תקינות מתקני המשחקים והחצר בגני הילדים."

 

הזוכים הצעירים במועצה אזורית מנשה

 

 

 

 

 

 

 

חממת מצוינות

תלמידי החממה האקולוגית-חקלאית שבמועצה אזורית מנשה זכו באחרונה בהישג מדהים: שלושת המקומות הראשונים בתחרות "קמפוס ירוק" לעבודות גמר מצטיינות בנושאי סביבה, של אוניברסיטת בן-גוריון! התלמידים ביצעו את מחקריהם בהנחיית מורי החממה.

יובל ברמן, ממבואות עירון, זכה במקום הראשון במחקר, בנושא השפעת אצה מהונדסת גנטית המכילה הורמון גדילה על רימת זבוב החייל השחור, והשפעת הרימה על גדילה של דג קרפיון הנוי, בהנחיית סיגל לוצקי.

במקום שני זכתה אלינה אדמובה, מכפר הנוער אלוני יצחק, שערכה מחקר בנושא השפעה של הזנה בפסולת אורגנית ממפעל נייר חדרה על הגדילה של רימות זבוב החייל השחור(BSF) , והשפעת הרימות על גידול דג קרפיון הנוי (קוי), בהנחיית סיגל לוצקי.

במקום השלישי זכה אוראל מלכה, אף הוא מכפר הנוער אלוני יצחק, מחקר בנושא שיפור תהליך גידול הספירולינה בעזרת ההורמון הצמחיBrassinolide , בהנחיית ד"ר גל דישון.

ברכות לתלמידים המצטיינים ולצוות החממה בראשות המנהל נעם גבע.

 

מלון גולן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נוסטלגיה בגולן

היסטוריה ונוסטלגיה קרובים לליבכם?

ארכיון הגולן מגייס מתנדבים\נאמני ארכיון בישובים לעשייה קהילתית מרתקת!

מתנדב ארכיון – השתלבות בעבודת הארכיון במסגרת שעות הפעילות ולפי יכולתו של המתנדב

נאמן ארכיון – מתנדב חובב צילום וטכנולוגיה שישמש נציג הארכיון בישוב בו הוא מתגורר, יצלם ויתעד אירועים מקומיים ויעביר לארכיון לקטלוג ושמירה.

לפרטים ניתן לפנות לאלישע בן אבגי: 0507664224

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ואז אחיה הקטן, שואל: "לאן היא נעלמה?" והאם בכאבה נאלמת, והאב בצערו מקמט את מצחו – והם משתדלים, באמת משתדלים, לתת תשובות לילד קטן שמחפש את אחותו ולא מוצא הגיון במציאות החדשה  זה מתחיל
פרופ' חיים רבינוביץ', מדען עתיר-מעש ותהילה בתחום המחקר החקלאי, כיהן כדֶקָן הפקולטה לחקלאות ברחובות וכרקטור האוניברסיטה העברית בירושלים * בין היתר ידוע רבינוביץ' כמי שפיתח את עגבניות השרי באשכולות, שהפכו ללהיט עולמי * אחד
10 דק' קריאה
מה גורם לו לאדם להיות תמיד במקום של נתינה? * הנתינה של רון פרומרמן תמיד באה ממקום של לרצות לשמח את האחר, השמחה היא המוטו * במהלך חייו, רון מתנדב למען החיילים הבודדים, גם
7 דק' קריאה
אומנית, עוסקת בציור, איור ועיצוב גרפי. "נולדתי בכפר סאלד וגרתי כאן מרבית חיי. אדמת עמק החולה היא הבית שלי והנופים הם הלב, ואני לא מפסיקה להתפעל מכמה יפה הטבע שלנו כאן ומביעה את זה
2 דק' קריאה
המוות שפלש חזק מדי לתוך הקיבוץ, הריק שבין האין חג לאין חול וכלב חרדתי אחד *תמונה ראשית: תורן בכניסה לבארי. במקום יום העצמאות נפער חור  והינה, לפחות אצלי, השתרר לו פוס מוזר כזה. פוס
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן