יבול שיא
הרפת והחלב
הנהגת המרחב הכפרי

היכן יוקם שדה התעופה הבינלאומי?

2 דק' קריאה

שיתוף:

ראשי הנהגת המרחב הכפרי לשר הביטחון: "יש לקבל החלטה מיידית: הקמת שדה תעופה בינלאומי שני יהיה בנבטים ולא בעמק יזרעאל!"

 

ראשי הנהגת המרחב הכפרי מזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח, יו״ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג׳ג׳ ומזכ״ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר פנו לשר הביטחון, בני גנץ, בקריאה לסיום מחלוקת ארוכת שנים על מיקום שדה התעופה השני לישראל ולהודיע כי יש להקימו בנבטים ולא בעמק יזרעאל.

במכתב כתבו השלושה: ״חוסר המשילות השורר בישראל מזה שנים ארוכות מוביל לכאוס תכנוני אשר מוביל לפגיעה נרחבת ומתמשכת במרחב הכפרי בישראל. ללא תהליכים סדורים הכוללים מערכת בלמים ואיזונים תכנוניים בין מקבלי החלטות, מוסדות התכנון ומשרדי הממשלה, אנו רואים כיצד לנגד עיננו נגרמת פגיעה אדירה בשטחים הפתוחים, בשטחי החקלאות, בערכי טבע, נוף ומורשת. נזק היסטורי וחסר תקדים.

האיום הדרמטי והמשמעותי מכולם היא ההחלטה להקים בלב עמק יזרעאל שדה תעופה בינלאומי שני לישראל. אין איום גדול מזה לחקלאות הישראלית. אין פגיעה נרחבת מתוכנית זו לתנועת ההתיישבות כולה. די להביט בתוכניות המקודמות בימים אלו בצוות התכנון ולהבין שאסור לאפשר לתוכנית כזו להתקדם."

עוד ציינו במכתב: "אסם התבואה של ישראל יאבד לעד. מיטב אדמות ארצנו יהפכו למשטחי בטון, בארות מים יאטמו, רפתות יסגרו והביטחון התזונתי של תושבי המדינה יפגע קשות. אסור לנו להשלים עם כך.

"ערב הבחירות האחרונות אמרת לנו בקולך כי אתה עומד לצידנו בהגנה על עמק יזרעאל מול איום שדה התעופה. התחייבת כי תפעל להקימו בנגב. זה הזמן לקיים. אין זמן טוב מזה. החלטתך תקבע את עתיד העמק."

ראשי המרחב הכפרי התייחסו לטיעוני חיל האוויר ואמרו: "טיעוני חיל האוויר לא זרים לנו ואף אנו מייחסים להם חשיבות רבה, אולם, לנוכח חוות דעת חד משמעיות, של מיטב אנשי הביטחון וחיל האוויר לשעבר, הקובעים חד משמעית, כי אין מדובר בפגיעה חסרת תקנה ותעופה אזרחית יכולה להתקיים בבטחה במרחב הנגב, אנו קוראים לך לקבל החלטה עכשיו. שדה התעופה הבינלאומי השני חייב לקום בנבטים שבנגב.

"אתה מכיר את התועלות האדירות לנגב, את החשיבות בהצלת העמק, את הצורך בהחלטה שתסיים ויכוח מקצועי בו רבים נמנעו מלהכריע בו. אנו, שהאמנו בדרכך, יודעים כי יש בך את העוז והרצון להביא להחלטה מושכלת ממנה ירוויחו כל תושבי ישראל."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכשרה ייחודית וראשונה מסוגה בתחום ההייטק תיפתח בקרוב במכללה הטכנולוגית להנדסאים באר שבע ובמרכז הצעירים ערד. בוגרי ההכשרה יוכלו להשתלב בעבודה איכותית בחברת "בינת תקשורת מחשבים". 30 צעירים וצעירות נבחרים תושבי הנגב יתחילו, בשבועות
2 דק' קריאה
ואז אחיה הקטן, שואל: "לאן היא נעלמה?" והאם בכאבה נאלמת, והאב בצערו מקמט את מצחו – והם משתדלים, באמת משתדלים, לתת תשובות לילד קטן שמחפש את אחותו ולא מוצא הגיון במציאות החדשה  זה מתחיל
פרופ' חיים רבינוביץ', מדען עתיר-מעש ותהילה בתחום המחקר החקלאי, כיהן כדֶקָן הפקולטה לחקלאות ברחובות וכרקטור האוניברסיטה העברית בירושלים * בין היתר ידוע רבינוביץ' כמי שפיתח את עגבניות השרי באשכולות, שהפכו ללהיט עולמי * אחד
10 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן