יבול שיא
הרפת והחלב
הפגנת החקלאים ב2019

החקלאים מתכננים הפגנות, סגירת צמתים, השמדת פירות וירקות והשבתה כוללת של החקלאות בישראל

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

היום בשעה 16:00 יחרימו ראשי ההנהגה החקלאית את טקס חילופי המנכ״לים במשרד החקלאותוקוראים לכל החקלאים להחרים מחר את הזום עם שר החקלאות, עודד פורר

היום, יום א', יחרימו ראשי ההנהגה החקלאית את טקס חילופי המנכ״לים של משרד החקלאות, שצפוי להתקיים בשעה 16:00. בנוסף קוראים בהנהגה לכלל החקלאים להחרים את הזום שצפוי להתקיים מחר, יום ב',  עם שר החקלאות עודד פורר במחאה על ההחלטה החד צדדית של משרדי האוצר והחקלאות להכניס בחוק ההסדרים רפורמה חד צדדית לחיסול החקלאות.

ראשי ההנהגה החקלאית: יו״ר נשיאות המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, דובי אמיתי, יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח, מזכ״ל התנועה הקיבוצית, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן, מזכיר התנועה הקיבוצית, ניר מאיר.

יו״ר מרכז השלטון האזורי, שי חג׳ג׳: "שרי האוצר והחקלאות יודעים שרשתות השיווק הן אלו האשמות במחירים הגבוהים לצרכן, אבל משום מה נוח להם להיטפל לחקלאים העובדים בזיעת אפם בכל מזג אוויר ובכל מצב ביטחוני, בכדי לספק לתושבי ישראל תוצרת חקלאית משובחת. רשתות השיווק שהן גם ה הקמעונאיות, גם הסיטונאיות וגם היבואניות- מוסיפות על מחיר התוצרת החקלאית אחוזי רווח אסטרונומיים.

אנחנו נילחם בעד החקלאות הישראלית ובעד הצרכן הישראלי. ייבוא הוא לא פתרון קסם של יוקר המחיה אלא תלות באספקת מזון ממדינות זרות ובמקרה של ישראל- טורקיה, ירדן ומצרים."

הבוקר התכנס מטה מאבק החקלאים המשותף לכל התנועות המיישבות, ארגוני החקלאים והמועצות האזוריות בכדי לדון על היערכות לצעדי מחאה בכל רחבי הארץ, בעקבות ההחלטה החד צדדית של משרד האוצר והחקלאות להכניס בחוק ההסדרים רפורמה במסגרתה יבוטל המכס ויתקיים ייבוא חסר רסן של פירות וירקות על חשבון החקלאים והחקלאות המקומית.

כמו גם הכוונה לבטל את המכסות בענף ההטלה, דבר אשר ישליך על פרנסתם של כ-3500 מגדלי הביצים בגבול הלבנון.

במהלך הפגישה העלו החקלאים ונציגי הארגונים החקלאיים דרכי פעולה בלתי מתפשרות למאבק. בין היתר- הפגנות ברחבי המדינה, סגירת צמתים מרכזיים, השמדת פירות וירקות, השלכת ביצים ועד השבתה כוללת של החקלאות הישראלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן