יבול שיא
הרפת והחלב
אורי אריאל

התאחדות חקלאי ישראל: קריאה למינוי מיידי של שר חקלאות חדש

2 דק' קריאה

שיתוף:

התאחדות חקלאי ישראל מודה לשר החקלאות היוצא, אורי אריאל, על שירותו ותרומתו האישית והחשובה לקידום החקלאות הישראלית – ופונה לראש הממשלה למנות מידית שר חקלאות במשרה מלאה

קריאה למינוי מיידי של שר חקלאות חדש: שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל הודיע בבוקר יום ראשון השבוע לראש הממשלה בנימין נתניהו על התפטרותו מהממשלה. במכתבו לראש הממשלה כתב אריאל: "אני מודה לך על האמון והעבודה המשותפת תחת הנהגתך. מקווה ומתפלל ששר החקלאות הבא יחד איתך ימשיכו לקדם את החקלאים והחקלאות לתפארת מדינת ישראל." התפטרותו מגיעה כאשר בתחילת סוף השבוע מונה נפתלי בנט לשר הביטחון, מינוי שאושר ביום ראשון בישיבת הממשלה.

אריאל כיהן כשר החקלאות בכנסת ה-20 כשהיה יו"ר האיחוד הלאומי, והמשיך לכהן בתפקיד שר בממשלת המעבר, גם אחרי בחירות אפריל, למרות שלא התמודד ברשימת האיחוד הלאומי לכנסת בשתי מערכות הבחירות האחרונות. אחרי סבב הבחירות באפריל, כשנתניהו פיטר את ראשי הימין החדש נפתלי בנט ואיילת שקד מתיקי החינוך והמשפטים, הוא בחר שלא לפטר את אריאל מתפקידו.

קריאה למינוי מיידי של שר חקלאות חדש

התאחדות חקלאי ישראל מסרה כי היא "מודה לשר החקלאות היוצא, אורי אריאל, על שירותו ועל תרומתו האישית והחשובה לקידום החקלאות הישראלית. אנחנו פונים לראש הממשלה למנות מיידית שר חקלאות במשרה מלאה.

"החקלאות הישראלית ניצבת בפני שורה של אתגרים וקשיים המצריכים שר שיקדיש את כל כולו להצלת וחיזוק החקלאות הישראלית. החקלאות הישראלית היא חלק מרכזי בביטחון הלאומי של ישראל, בשמירה על גבולות הארץ והביטחון התזונתי של תושביה. ישנם שורה של מועמדים ראויים לתפקיד, אנו מקווים כי מינוי שר החקלאות לא יהפוך לעוד כלי במשחק הפוליטי, אלא יעשה מתוך אחריות לאומית לשמירה ופיתוח החקלאות הישראלית."

ח"כ אלון שוסטר, ממפלגת כחול לבן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו, על התפטרות שר החקלאות: "לחקלאים בישראל מגיע שר חקלאות שיעבוד עבורם במשרה מלאה, ואני מקווה שימונה אדם כזה בהקדם. ברור לכולם שבממשלת גנץ יהיה במשרד החקלאות שר שדואג לחקלאים ולחקלאות הישראלית."

ח"כ אריאל חשף בינתיים כי התפטר בעקבות בקשתו של ראש הממשלה. ח"כים בימין מסרו ל"קו למושב", כי התפטרות השר אריאל באה כשסתום פורק לחץ, לאור הזעם הגדל בקרב הליכוד על מינויים של ח"כ נפתלי בנט וח"כ איילת שקד לשרים, על חשבון ח"כים בכירים בליכוד, שממתינים זמן רב למינויים כשרים.

נציג ראש הממשלה יושב בלשכת השר החקלאות עד למינוי קבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול משק החשמל בקיבוצים הפך למורכב במיוחד והוא כולל אחריות על רכישת חשמל ומכירתו, גביית תשלומים, תחזוקת תשתיות והיכרות עם הרגולציה המשתנה  * חברת משקי רם, שפועלת בכ-40 קיבוצים, מתמחה בכך ותוכל ולחסוך לכם
3 דק' קריאה
הצלם הבינלאומי נפתלי הילגר מגן-נר שבגלבוע נוסע ברחבי העולם, מגלה תרבויות לא ידועות ומצלם נופים ואנשים * בתמונותיו ניכרים סקרנות, רגישות והקשר האנושי שהוא ניחן בהם * מאז ה-7 באוקטובר הוא מקדיש חלק מזמנו
9 דק' קריאה
על הגדות פסח בהתיישבות העובדת  סדר הפסח הוא הטקס הביתי-משפחתי החשוב ביותר בשנה. לאורך ההיסטוריה קיימו אותו בארץ ובגולה, גם בתנאים קשים ובלתי אפשריים כמעט. העיסוק המרכזי הוא קריאה בהגדה של פסח. במאות השלוש-עשרה
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן