יבול שיא
הרפת והחלב
חוגגים שבועות במושבים

חוגגים שבועות במושבים

3 דק' קריאה

שיתוף:

בשל המצב הבטחוני והתקנות בנוגע להתקהלות והקרבה למרחבים מוגנים, חגיגות חג השבועות לא התקיימו במושבים רבים, הנמצאים מדרום לנתניה. יחד עם זאת, החגיגות התקיימו במושבים רבים בצפון הארץ ובצורה מצומצמת במרכז ובדרום.

בשל המצב הבטחוני והתקנות בנוגע להתקהלות והקרבה למרחבים מוגנים, חגיגות חג השבועות לא התקיימו במושבים רבים, הנמצאים מדרום לנתניה. יחד עם זאת, החגיגות התקיימו במושבים רבים בצפון הארץ ובצורה מצומצמת במרכז ובדרום -חוגגים שבועות במושבים

חגיגות במושב נהלל צילום מרינה פורמן לוי
חגיגות במושב נהלל צילום מרינה פורמן לוי

בשל המצב והעובדה שמושבים רבים לא יכלו לקחת חלק בחגיגות – החלטנו על פרסום התמונות היפות של חג השבועות ואנחנו מביאים בפניכם כמה ממגוון הצילומים שאהבנו.

רבים מתושבי הצפון אירחו במהלך חג השבועות ואחריו תושבים מהמושבים והקיבוצים בדרום ובמרכז.

מזדהים ומחזקים גבעת יואב צילום רמי קפלן
מזדהים ומחזקים גבעת יואב צילום רמי קפלן

חוגגים שבועות במושבים

עמוס נצר, ראש המועצה האזורית זבולון, אמר: "תושבי המועצה מארחים משפחות מהדרום ועוזרים להם בתקופה קשה – ועל כך שבפעולה משותפת יחד עם קיבוץ יגור, נפתח מתחם 'באלגן בחינם' לכל תושבי הדרום."

"אני גאה מאוד להיות חלק ממועצה שרבים כל כך התגייסו לטובת סיוע לאזרחים שנמצאים תחת התקפות טילים בלתי פוסקות."

"אלו ימים מיוחדים ולא פשוטים. בימים האחרונים הסתובבתי בחוואלד, בראס עלי ובאבטין, שוחחתי עם התושבים והתארחתי בחג. דברנו על שותפות ועל דו קיום ועל הוקעתם של מתי המעט שהפרו את הסר והתפרעו."

"אני רוצה להודות לכל מי שסייע בהרגעת הרוחות. מועצה אזורית זבולון היא מועצה עם חקלאות משגשגת וחג השבועות הוא חג חשוב במיוחד עבורנו. אני מאחל לכולנו חג שמח ושנצא מהימים הקשים הללו במהרה – מאוחדים יותר וחזקים יותר."

מעלה גמלא יום של חג צילום יעל רגב
מעלה גמלא יום של חג צילום יעל רגב

עמית יפרח, מזכ"ל תנועת המושבים, אמר בערב החג " אנו בתנועת המושבים מחזקים את תושבי העוטף, מחבקים את חיילנו ומברכים את חקלאינו היקרים, חג שבועות שמח. חג השבועות הוא חג חקלאי – מי שנולד וגדל במושב יודע שהחג הזה נחשב אצלנו לאחד הימים החגיגיים ביותר."

"שבועות הוא חג בו אנו חווים את החקלאות הישראלית שלנו לצד ההיסטוריה של המושב, מקשטים עגלות ונוסעים סביב המושב בטרקטור וכמובן מקבלים את התינוקות שנולדו השנה במושב."

"החג הזה בשל המצב הביטחוני, מושבים רבים בדרום ומרכז הארץ דחו את חגיגות השבועות המסורתיות. משפחות רבות ממושבי העוטף מתארחות בצפון במתחמי ארוח אצל משפחות נפלאות במושבים ובקיבוצים, ערבות הדדית במיטבה של עם ישראל."

חגיגה במושב רמות צילום שרון סולמון
חגיגה במושב רמות צילום שרון סולמון

"אלה שנשארו במושב בקו האש מעבדים את השדות תחת אש ונשארים קרובים למרחבים המוגנים."

"אנו גאים כי גם עכשיו, תחת אש בלתי פוסקת, החקלאים שלנו ממשיכים לעבד את השדות , לקטוף את הפירות ,לחלוב את הפרות, לקטוף את הירקות , לקצור את החיטה ולתת בטחון מזון בעת מבצע ״שומר החומות ״ לאזרחי ישראל .בשם כל חקלאי ישראל, בשם כל מושבי תנועת המושבים , לאורכה ורוחבה של הארץ, אנו מבקשים לאחל לכל עם ישראל חג שבועות שמח ובטוח."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אורי אדלר, יזהר טוגנדהפט – הארגון לחקלאות אורגנית דוד סילברמן, אריה יצחק, מולי זקס, מאיה שניט-אורלנד – שירות ההדרכה והמקצוע אשר איזנקוט  ז"ל– מדריך שירות שדה בגימלאותאפרים ציפלביץ, שירות שדה, מו"פ בקעת הירדן הקומפוסט
8 דק' קריאה
נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן