יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 12 26 134424

חוק סימון ארץ מקור של תוצרת חקלאית נכנס השבוע לתוקף

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

התאחדות חקלאי ישראל: ״יום חשוב לחקלאות המקומית ולצרכן הישראלי״ 

ביום ראשון השבוע נכנס לתוקף התיקון לחוק הגנת הצרכן – סימון ארץ מקור. התיקון מחייב את סימון ארץ הייצור של תוצרת חקלאית שאינה ארוזה או ארוזה במקום שבו היא נמכרת לציבור. הסימון אמור להתבצע באופן ברור ובולט ובצמוד לתוצרת, הכוללת פירות וירקות טריים, מוצרי חלב, דגים ובשר. מדובר בחוק אשר התאחדות חקלאי ישראל נאבקה עליו במשך שנים, כאשר מטרתו המובהקת היא לעודד צריכה של תוצרת ישראלית, וכן, למנוע את הטעיית הציבור בכל מה שנוגע לתוצרת הישראלית המקומית אל מול התוצרת המיובאת. 

התאחדות חקלאי ישראל תזכרה לפני שבועיים את רשתות השיווק הגדולות באשר לכניסתו של החוק לתוקף ותמשיך לעקוב אחר יישומו.  

יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים, עמית יפרח ומזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אורי דורמן: "מדובר ביום חשוב לחקלאות המקומית ולצרכן הישראלי. סוף סוף יוכלו הצרכנים להבחין בין תוצרת ישראלית לבין תוצרת זרה ולהחליט במי הם מעדיפים לתמוך. אנו קוראים לרשתות השיווק ולנקודות המכירה ליישם את החוק באופן מלא עבור הצרכנים אך חשוב לא פחות – גם כתמיכה בחקלאות הישראלית אשר נמצאת באחד מהמשברים הקשים שידעה אי פעם."

הרוח איתנה 

מזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח קיים סיור במושב נתיב העשרה יחד עם מנכ"ל הפדרציה היהודית של ניו יורק ה־UJA בארץ, איציק שמולי, אשר גייסה תרומות לטובת סיוע למפונים ולקהילות מהדרום והצפון.  

לאחר מכן התקיימה ישיבת עבודה עם נציגי היישוב והנהלת מרחב רמ"י ירושלים למענה בסוגיות הקרקע והחקלאות של המושב. יפרח: "המראות במושב קשים וישנה אווירת מלחמה, אך הרוח איתנה והחשיבה קדימה לחיזוק וביסוס ההתיישבות והחקלאות ואנחנו פועלים לסייע לכך."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן