יבול שיא
הרפת והחלב
חיבורים בחקלאות אורן חיים קרדיט צילום

חיבורים לחקלאות

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

לרגל חגיגות בר המצווה של יוסף ספרא, נכדו של הנדבן היהודי, המיליארדר ג'וזף ספרא, יצאו 150 חברים ובני משפחה מטעם "חיבורים בחקלאות" להתנדבות במשק מיכאלי במושב כרמיה. 

משפחת ספרא החליטה להוסיף ערך חינוכי וציוני לחגיגות בר המצווה של הנכד יוסף, ובעזרת עמותת "חיבורים בחקלאות" – שמחברת בין המתנדבים לבין החקלאים שמשוועים לידיים עובדות – הם יצאו לטבע עם חברים ובני משפחה ועזרו לענף החקלאות שנקלע למצוקה קשה מפרוץ המלחמה. 

במהלך ההתנדבות משפחת ספרא והחברים סייעו לחקלאי המשק המגדלים חסות, פלפלים, עגבניות שרי ועוד. 

אורי שושן, מנכ"ל "חיבורים בחקלאות" ברך ואמר: "התרגשנו מהבחירה הערכית של משפחת ספרא לציין את בר המצווה של נכדם יוסף בחסד ובהתנדבות, ובחיבור ישיר לאדמת ארץ ישראל דרך הידיים והרגליים" 

עמותת "חיבורים בחקלאות", המפעילים מזה עשור אלפי מתנדבים בלמעלה מ-60 משקים גדולים בישראל לפעילות חקלאית-חינוכית, יצאו בעקבות המלחמה למבצע חירום להצלת החקלאות הישראלית, במרכזו חמל חירום המעניק עזרה מיידית במצוקה האיומה אליה נקלעו החקלאים. עשרות חקלאים פנו לסיוע וכבר אלפי מתנדבים יצאו לעזרה בשטח – מזריעה וחרישה, דרך קטיף, ועד לאריזה. 

מתנדבים שרוצים לקחת חלק מוזמנים לפנות לחמ"ל "חיבורים בחקלאות": https://did.li/q6NlC | חקלאים שזקוקים לסיוע: 0559118674

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן