יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2024 01 23 151646

לקראת ט"ו בשבט – מועצת הצמחים בקריאה לציבור:

2 דק' קריאה

שיתוף:

במיוחד בימים אלה, העדיפו פירות טריים תוצרת הארץ על פני הפירות המיובשים המיובאים

*תמונה ראשית: רני בר-נס, יו'ר ענף הפירות במועצת הצמחים. צילום באדיבות מועצת הצמחים

לקראת ט"ו בשבט, שיחול השנה ביום חמישי ה-25 בינואר, מועצת הצמחים יוצאת בקריאה לציבור לצרוך פירות טריים ישראלים במקום פירות מיובשים ומיובאים. מדי שנה בט"ו בשבט נוהגים אזרחי ישראל לציין את חג האילנות באכילת פירות מיובשים. מקור המנהג ביהודים שחיו בגלות וסבלו ממחסור בפירות טריים בעונת החורף, ולכן צרכו במקומם פירות מיובשים שהובאו לגולה מישראל. אבל היום, כשניתן למצוא על המדפים עשרות סוגים של פירות טריים תוצרת הארץ, אין שום סיבה להמשיך ולצרוך פירות מיובשים מיובאים ומעובדים, שחלקם עתירי סוכר מוסף, חומרים משמרים וצבעי מאכל, בעוד הפירות הטריים טבעיים לחלוטין ועשירים בוויטמינים וערכים תזונתיים רבים, ללא כל צבע מאכל או עיבוד תעשייתי.

במועצת הצמחים מדגישים כי יש כרגע פירות טריים ישראלים רבים על המדפים, ביניהם בננה, תפוח, תפוז, תות שדה, אגס, קיווי, קלמנטינה, מלון, אפרסמון, אשכולית, רימון, פומלה, אשכולית אדומה ועוד. גם התמר נכלל ברשימה הזו; התמר הישראלי מתייבש על העץ באופן טבעי ללא צורך בתוספת סוכר או חומרים משמרים.

לדברי רני בר-נס, יו"ר מועצת הצמחים וחקלאי המגדל פירות (אפרסקים, נקטרינות, רימונים, שזיפים, אפרסמונים ועוד), "מרבית עבודת החקלאות נעשית בגבולות המדינה, ומאז פרוץ המלחמה – חקלאים רבים, גם מדרום הארץ וגם מהצפון, נפגעו בשל המצב הקיים. מגדלים רבים מגוייסים למילואים, יש איזורי גידול רבים שניזוקו וכאלה שכלל לא ניתן להגיע אליהם, ויש גם מחסור גדול בעובדים שיוכלו לבצע את עבודת החקלאות. ולמרות כל אלה, יש שפע של פירות ישראליים על המדפים. לאחרונה גם נכנס לתוקף החוק לסימון ארץ המקור לתוצרת חקלאית, כך שקל מתמיד לזהות את התוצרת הישראלית על המדפים. לכן, לקראת ט"ו בשבט, אנו קוראים לציבור הישראלי להעדיף פירות טריים תוצרת הארץ בעלי ערכים בריאותיים ותזונתיים גבוהים על פני הפירות המיובשים המיובאים. כך, גם ישמרו על בריאותם וגם יתמכו בכלכלה המקומית ובמגדלים הישראלים".

ד"ר מאיה רוזמן, תזונאית קלינית ויועצת מדעית למועצת הצמחים, מוסיפה כי "לעומת הפירות המיובשים, הערך התזונתי של הפירות הטריים גבוה בהרבה. כמות הוויטמינים שיש בפירות הטריים גבוהה לאין שיעור, במיוחד כשמדובר בוויטמין C, החשוב במיוחד למניעת מחלות בעונות החורף והמעבר, שנמצא רק בפירות טריים – ואינו נמצא בכלל בפירות מיובשים. מעבר לכך, ברוב הפירות המיובשים (פרט לאורגניים) ישנם כימיקלים כמו גופרת הברזל, שמהווים חומרי שימור או מחזקי צבע, שפוגעים בבריאות שלנו ומיותרים לחלוטין. המסקנה – הכי בריא והכי טעים לאכול פירות טריים, גם כאשר הפירות היבשים מוצעים לנו בשפע מפתה וצבעוני".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן