יבול שיא
הרפת והחלב
בני המושבים בפעילות עם ילדי המפונים מהצפון

מדריכי בני המושבים הובילו פעילות מיוחדת עם נוער גבול הצפון המפונה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

עשרות מדריכי חטיבת בני המושבים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל הגיעו לפגוש את בני הנוער 

מלחמת חרבות ברזל מציבה אתגרים רבים ועמוקים. אחד מהם הוא הצורך של תושבים רבים מגבולות הארץ להתפנות מביתם. עשרות אלפי בני נוער מגבול הצפון יצאו מבתיהם, ורבים מהם נמצאים בבתי המלון ברחבי הארץ. עשרות מדריכי חטיבת בני המושבים מהמועצה האזורית עמק יזרעאל, שגרים רק כמה עשרות קילומטרים דרומה, הגיעו לפגוש את בני הנוער, להתנדב, לעבוד איתם ביחד ולהרים הפנינג ופעילות שיא לחניכים מהישובים המפונים. 

נועה יצחקי, רכזת האזור מספרת שהבקשה להתנדב הגיעה מהמד״צים עצמם: "הרבה מדריכים הרגישו צורך לעשות משהו נוסף, מעבר לפעילות שגרת-חירום בישוב. צוותי ההדרכה יחד עם הרכזת והגרעינר שלהם תכננו והשקיעו בפעילות, וכשהגיעו למלון הם הפעילו, רקדו ושימחו את הילדים וההורים שלהם. לכולם זאת הייתה חוויה מאוד טובה." 

נועם שבתאי, חניכה משכבת ט' מרמת דוד מספרת: "יצאנו לטבריה קבוצת ילדים מהקיבוץ לעשות הפעלות שקשורות לחנוכה למפונים מהצפון. נהניתי מאוד להפעיל את התחנות להכיר ילדים חדשים ולשמוע איך הם מרגישים ואיך הם מעסיקים את עצמם בימים הלא פשוטים האלו. עשה לי טוב לצאת ולעשות משהו טוב למישהו אחר זאת – הייתה חוויה מיוחדת." 

לסיכום, אומרת נועה רכזת האזור: "המדריכים הגיעו למלונות ויצרו מקום שמאפשר לעשות כיף, לפרוק אנרגיה, לדבר ולשתף איך מרגישים. זכינו שאלה בני הנוער שלנו."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן