יבול שיא
הרפת והחלב
נועה כוכבא

נועה כוכבא, מלכת היופי מבני עטרות

8 דק' קריאה

שיתוף:

נועה כוכבא ממושב בני עטרות נבחרה למלכת היופי של ישראל לשנת 2021 ותייצג את המדינה בתחרות "מיס יוניברס". בנעוריה נהנתה כחניכה ומדריכה ב"בני המושבים" ובצה"ל שירתה כמפקדת בקורס חובשים קרביים.  קבלו את המלכה שמדגישה "לתחרות בוחנים אותך כבן אדם שלם, ולא רק לפי היופי". נועה מתכננת לשלב לימודי רפואה עם דוגמנות וחלומה הגדול של הוא להיות רופאת ילדים ובעיקר "לעשות רק טוב" 

נועה כוכבא, מלכת היופי

בביוגרפיות של מלכות היופי הנבחרות, מציגים לרב נתונים מרשימים כבר מהילדות ומתקופת הנעורים. "הילדה הכי יפה בגן", "בכיתה", "בשכונה" שבה היא מתגוררת ועוד. האם זהו המצב האמיתי, תמיד?  קבלו את נועה כוכבא מלכת היופי, שרואה את הדברים בצורה קצת שונה

ב-24 באוקטובר נפל דבר ונועה כוכבא (22), ממושב בני עטרות, נבחרה למלכת היופי חדשה של ישראל, לשנת 2021. והנה דווקא הנבחרת לשנה זו שוברת את המיתוס ומשתפת כיצד נתוניה הפיזיים, היוו בילדותה ובבגרותה נושא ללעג ופגיעה בדימויה הגופני והנפשי. כינויים כמו : "ג'יראפה" או "רולה" ואפילו "פני ביצה", נזרקו לעברה מפי הילדים גם בתקופת נעוריה.  

עברו השנים, וחלק מהנתונים שהשתנו, כולל הגובה (1.70 מ'), הפכו את הקערה על פיה וכוכבא נבחרה למלכת היופי החדשה. יפה, אך גם חכמה, מוכשרת, יצירתית, מעיזה, מגוונת, רגישה ועוד. צעירה בעלת נתונים מוצלחים וראויים לפי שופטי התחרות לייצג את מדינת ישראל.  

המלכה כוכבא תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית "מיס יוניברס", שתתקיים בחודש הבא באילת, בהשתתפות יפיפיות מתשעים מדינות שונות.  

מלכת היופי נועה כוכבא בשדות המוריקים של מושב בני עטרות
מלכת היופי נועה כוכבא בשדות המוריקים של מושב בני עטרות

"אני רואה בבחירתי כמלכת יופי, פלטפורמה אדירה לייצג את ישראל באופן הנכון והמכובד ביותר, דווקא בתקופה זו שאנו מותקפים תקשורתית מכל עבר," אומרת לי נועה. "זאת זכות גדולה שאני מעריכה ומודה שנפלה בחלקי – להיות חלק ממערך ההסברה והצגת ישראל בנפלאותיה ובהישגיה.  

"זוהי גם פלטפורמה להביע עמדה ומסרים בנושאים כלליים ובבעיות המעסיקות אותנו כחברה, העולות מפעם לפעם על שולחן הדיונים. למשל נושאים כמו דימוי גוף, דיאטות ועד לאנורקסיה, 'החפצת נשים', תופעת ה"שיימינג" ברשתות, החרמות, היכרויות באמצעות הרשתות, הטרדות מיניות."

"כל אלו לצד העצמה נשית, מימוש הפוטנציאל האישי, חלומות ועוד, אך חשוב גם להתייחס לנושאים אוניברסליים, כמו: הצלת כדור הארץ ועוד." 

מאפיית עוגות ליופי 

נועה כוכבא נבחרה למלכת היופי, מתוך 12 מועמדות סופיות. בטקס שהועבר בשידור חי באינטרנט ללא קהל פיזי באולם. לצידה נבחרו: ירין בוזגלו שזכתה בתואר "נערת ישראל" ואלין גורביץ' שזכתה בתואר "חביבת הקהל". 

את הזוכות הכתירה העורכת האחראית של שבועון "לאשה" מרים נופך מוזס, ולצידה מלכת היופי לשעבר ילנה ראלף. התחרות נערכה זאת השנה ה-72 מטעם "לאשה", בהנחיית השחקנית ריף נאמן, ובהופעת נועה קירל, ששרה את שירה המוכר "מיליון דולר".  

מי את נועה כוכבא? 

"אני נועה כוכבא, נולדתי בנווה סביון ומגיל חמש עברה משפחתי למושב בני עטרות. אני בוגרת תנועת נוער, שירתי בצבא כמפקדת ומדריכה בקורס חובשים קרביים. אחת מאהבותיי היא לאפות ולהכין קינוחים כמו פאי לימון, למדתי והוסמכתי כשף קונדיטורית ואני בוגרת בית הספר של 'אסטלה'.  

נועה כמדריכה בתנועת בני המושבים
נועה כמדריכה בתנועת בני המושבים

"החלטתי לפנות לכיוון נוסף, שנולד מתוך צורך אישי בתקופת הקורונה, כשרציתי לשנות את חזות החדר שלי בבית. אז הפכתי ליזמית ומנהלת סטארט אפ, לעיצוב חדרים באפליקציה."

גייסתי איש פיתוח ומעצבת והתחלנו לפתח את האפליקציה, הנמצאת עדיין בפיתוח. תוך כדי אני מכינה עצמי ללימודי רפואה. מזמן חשבתי שאני רוצה להיות רופאה."

"ציוני הבגרות שלי לא היו מצויינים אז בהתחלה זנחתי את הרעיון, אך חזרתי אליו – החלטתי לשפר בגרויות ולהתכונן למבחני הפסיכומטרי. הייתי אמורה להתחיל במהלך התחרות." 

למה דווקא רופאת ילדים? 

"הסיבה שאני רואה עצמי כרופאת ילדים, נובעת מניסיון אישי שלי בילדות, אחרי שהות ארוכה של שנה וחצי לסירוגין בבית חולים, מאחר שחליתי בטרומבוציטופניה."

"המחלה הופיעה בחופש הגדול של כיתה ז', כשגופי התכסה בכתמים כחולים. מצב בריאותי שתפש תאוצה לאחר האבחנה שחליתי במחלה המטולוגית, הפוגעת בטסיות הדם. ההתייחסות החמה והמתעניינת של חלק מהרופאים השפיעו עלי מאד. הרעיון הוא לעשות רק טוב." 

בעקבות המחלה גמלה בנועה ההחלטה שכדאי שיהיו יותר רופאים רגישים כמו אלו שטיפלו בה שיטפלו בילדים. חלק מהתרופות שכוכבא קיבלה בעת הטיפול היו הסטרואידים, הידועים בגרימת תופעת לוואי כהשמנה ותפיחת הגוף. 

נועה שוב נאלצה להתמודד עם דימוי עצמי ירוד: "פרט להורים כמובן, גם הרופאים והצוות עודדו, וכינו אותי 'כמלכת היופי של בית החולים', אך מי חשב? "

"מגיל צעיר חינכו אותנו בבית ובתנועה להתנדב ולעזור לזולת במידת האפשר. מגיל 15 ועד היום אני מתנדבת בעמותת 'צלול' השומרת על החופים והנחלים בארץ. השתתפתי בפעילויות רבות של העמותה, בימי ניקוי חופים ועוד ואף בישיבות ההנהלה."

"האהבה הגדולה שלי היא הים ומה שהוא מציע. משחייה, צלילה, גלישה ואני אפילו נהנית מהסאפ – הים הוא המקום המתאים לי לרגיעה ולהטען באנרגיה חדשה. בנוסף, התחלתי פעילות שמטרתה לשמח ילדים חולים, במחלקה ההמטו אונקולוגית בתל השומר. בה אושפזתי בילדותי."  

בתקופת התחרות למלכת היופי, כוכבא התוודעה לארגון ל"תת" ולארגון "וראיטי" והיא ממשיכה לסייע ולהתנדב גם בארגונים אלו. 

ספרי על המשפחה שלך. 

"המשפחה שלי היא העוגן בחיי. הורי יעל ואייל הם המורים הטובים ביותר לחיים בשבילי. לדעת מהי אהבה וחברות? מתן כבוד הדדי בין בני זוג ועוד. אבי היה בעברו טייס ומפקד טייסת בחיל האוויר. נישואיו לאימי יעל, הם נישואיו השניים. לאחר שפרש מחיל האוויר, החל לעסוק ביזמות יועץ ומלווה עסקי."

"אימי היא פסיכולוגית בהכשרתה ושימשה בזמנו כקב"נית בחיל האוויר ומאז שפרשה היא עובדת כפסיכולוגית קלינית, בקליניקה פרטית. יש לי שני אחים: אחי הבכור רן כוכבא (25), איש של טבע, מדריך טיולים בחברה להגנת הטבע ולומד ביולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע."

"אחי הצעיר יואב כוכבא (18), גם הוא מדריך טיולים בבית ספר שדה עין גדי, במסגרת שנת שרות לפני הצבא."

בנוסף יש לנועה אח ואחות למחצה מצד אביה מנישואיו הקודמים: שחר כוכבא (37) ולו 3 ילדים ונטע (35) לה ילד אחד. "כולנו כל חמשת האחים בקשר מצוין זה עם זו. קיימת אהבה רבה ביני לבין הילדים של אחיי הבוגרים וזה כייף גדול."

"כמשפחה מלוכדת ומחוברת אנחנו אוהבים לטייל בארץ ומדי פעם אף בחו"ל. ים, מוסיקה והרבה מאוד פעילויות סביב החגים. אצלנו החגים נחשבים מוקד משפחתי משמעותי ונעים." 

מה הם החיים במושב בשבילך? 

"לחיות במושב קטן ויפה כמו בני עטרות זה תמיד יתרון. החברה טובה מאוד ויש גיבוש בין הילדים. זכיתי ללמוד בכיתת 'נחשון', שהיא כיתת מצוינות בביה"ס האזורי 'נחשון'. בתוכנית המיועדת לפיתוח מצוינות ומנהיגות בתחום המדעי והטכנולוגי".

"החיים במושב מאפשר להתנתק מהרעש ומהלחץ, כי כאן תמיד שקט ומרגיע. המרחבים הפתוחים, השדות המשתנים בצבעיהם מעונה לעונה עושים לך משהו טוב. אנחנו גם קרובים לעיר הגדולה."

נועה כוכבא בילדותה במושב בני עטרות
נועה כוכבא בילדותה במושב בני עטרות

"אי אפשר לדעת לאן ייקחו אותי החיים כרופאה, אך הייתי רוצה להמשיך לחיות כאן. אני מרגישה שייכת ותורמת במה שאפשר. אלו הערכים שמלמדים אותנו בבית וגם בתנועת הנוער בני המושבים. אהבתי מאד את הפעילות בתנועה, כחניכה וכמדריכה." 

כוכבא יצאה לקורס מדריכים והדריכה בהנאה, כאשר למדה בכיתה י' הדריכה את שכבת כיתה ז' ובכיתה י"א הדריכה את שכבת כיתה ד'. חוויות מיוחדות שזכורות לה מהפעילות בתנועה, מעבר לטיולים ומחנות הקיץ העליזים, הן פעולות הבוץ המשעשעות, שעשו כל שנה בתחילת החורף במושב.  

"בכל תקופת ההתמודדות בתחרות, החברים שרכשתי ממעגלים שונים, תמכו בי מאוד רגשית ומעשית לאורך כל הדרך."

"שימח ועודד אותי שהם פירגנו ועזרו, וכן התגייסו לעודד ולגייס את כל מי שהם מכירים להצביע עבורי, זה חשוב כיוון שאנחנו גרים במקום קטן, שלא יכול לפרסם שלטי חוצות כמו בערים גדולות."

"התרגשתי כשבמושב פירגנו לי והמועצה פרסמה בכל קבוצות הוואטסאפ ביישובים, ובדף הפייסבוק שלה. חומרים וראיונות בעיתון המקומי."

ואיך הגיעה המושבניקית היפיפייה שלנו לתחרות מלכת היופי? 

"הכול התחיל כשאימי רשמה אותי בלי ידיעתי לתחרות ביוני השנה. די נבוכתי ולא חשבתי שאבחר. מאז החלו מספר שלבי מיון והנה אני עולה משלב לשלב. בתחילת הדרך היו כל כך הרבה בנות יפות ומרשימות, חלקן נראו ממש מדהים והתקשיתי להאמין שדווקא אני בעלת סיכוי סביר מכולן להיבחר." 

נועהוהמשפחה ההורים יעל ואייל והאחים רן ויואב
נועהוהמשפחה ההורים יעל ואייל והאחים רן ויואב

כל שלב במיונים כוכבא התקדמה, במיוחד במיונים הסופיים לקראת ההכרעה. מי תבחר למלכת היופי של ישראל? לבסוף עלה בה את הרצון בכל זאת לנצח בתחרות, מה שהגדיל את האמונה שאולי זה יכול לקרות גם לה: "כמו שאומרים שמכל דבר לומדים."

"במהלך התחרות שבחנה אותנו מכיוונים שונים, למדתי על עצמי רבות, בין היתר שאני לא צריכה להשוות את עצמי לאף אחת, ושאני הכי טובה בגרסה שלי."

"הבחירה בשלבים הסופיים נעשית לאחר תקופה של מספר חודשים בתחרות, בהם הבנות שעלו לשלב האחרון, נבחנות בקפידה, כולל בעשייה שלך. למשל השתתפות בהתנדבות בעבר ובהוה, פעילות למען הקהילה ועוד. "

"וכמובן, יש גם את הפן האישי והייחודי של כל אחת מהמתמודדות, תוך היכרות אישית מעמיקה עם השופטים ומנהלות התחרות. על פי היכרותי את הבנות שעלו איתי לשלב האחרון, כל אחת ואחת מהן הייתה מדהימה וראויה להיות מלכת היופי. עבודה בהחלט לא קלה לשופטים." 

"הבחירה במלכת היופי בשנים האחרונות שמה דגש על תכונות וחוזקות של המתמודדות, מעבר לנתוני היופי החיצוני."

"מלכת היופי צריכה אישיות ייחודית, בעלת יכולת הבעה ברמה גבוהה, שאמורה לייצג את המדינה בכבוד וכן, שיהיו לה תוכניות ומאווים מרשימים להגשמה בחיים.

חשוב מאד לשופטים שהנבחרת מהמתמודדות על התואר הנכסף, תמשיך להצטיין וליישם את תוכניותיה גם לאחר התחרות ושתמשיך את המסורת המפוארת של מלכות היופי הרבות, שנבחרו עד כה והגיעו להישגים מדהימים בתחומי החיים, לאחר בחירתן ומילוי תפקידיהן כמלכות יופי.

ביניהם אפשר למצוא: רופאות, עו"ד, נשות עסקים ומגוון מקצועות ועיסוקים מוצלחים ומאתגרים. המוכיחים שבחירתן הייתה נכונה.

רגע ההכתרה

"אין ספק שטקס ההכתרה היה מרגש במיוחד. לרגע לא נקלט לי המעמד המכובד, אליו הגעתי. זה התחיל לפרפר לי בבטן מהעלייה לשלב רביעיית הגמר שריגשה אותי עד דמעות."

"המתח עלה שנשארו להתמודד על שלושה תארים: חביבת הקהל, נערת ישראל ומלכת היופי. ואז הגיע הרגע שהכריזו את שמי, כתר המלכה הונח על ראשי וסרט ההכתרה עונד לגופי. אני חושבת שזה היה אחד הרגעים המיוחדים ומשמעותיים ביותר בחיי." 

לנועה חסרו כמובן הוריה ובני משפחתה שלא נמצאו איתה באולם. למרות זאת ידעה שהם איתה בלב, כמו שליוו ותמכו בה תמיד ולאורך כל שלבי התחרות.  

עכשיו כשבועיים אחרי הכתרתך, מה סדר היום שלך? 

"מבחורה אנונימית הפכתי למלכת יופי עם מחויבות, מטלות והמון ציפיות, שסדר היום שלה עמוס ונע בין ראיונות ובין ההכנות לתחרות 'מיס יוניברס'. כבר התקיימו מספר ראיונות בטלוויזיה ועוד מתוכננים בהמשך. זה אומר שיש להתכונן לראיונות אלו. נזרקתי בבת אחת לתוך העולם הזה, ויש המון מה ללמוד. וכמובן יש את ימי הצילומים הארוכים.  

"אני מקבלת חומר רב שעלי לכתוב באנגלית ולהתאמן כיצד מתראיינים באנגלית והיכולת שלי לענות גם לשאלות שאליהן לא התכוננתי, בתשובה רהוטה."

"בנוסף עלי גם לחבור לצוות הסטיילינג שמכין אותי לתחרות, כלומר למדוד את התלבושות ולוודא שהכול נראה, מעולה וייצוגי."

"הכנות רבות נוספות שצצות כל הזמן. לצד כל הרגעים האינטנסיביים האלו, אני שמחה וגאה להשתתף בתחרות 'מיס יוניברס'. להיות המלכה המתחרה והמארחת, וכמובן לייצג את מדינת ישראל בפעם הראשונה בבית, באילת. במסגרת בינלאומית רחבה ומתוקשרת בגדול." 

אך כוכבא נותרה עם הרגליים על הקרקע ועם העיניים לעתיד. היא מבינה שלנצח בתחרות כזו בה משתתפות 90 מלכות יופי זה בהחלט קשה מאוד. "לכן אני מתרכזת, בייצוג הטוב ביותר של ישראל, ושל עצמי. ואפילו לא מפנטזת על זכייה. אם זה יקרה כמובן שאהיה מאושרת וגאה." 

מה הם המסרים והדעות שלך כמלכת יופי מייצגת מדינת ישראל? 

"יש לי מסרים רבים שאני יכולה לעלות ולבטא נושאים שעל סדר היום, עם דוגמאות אישיות ומהשטח. לדוגמא: נושא 'איכות הסביבה'."

"קטונתי מלהיות מומחית לנושא, אך נראה שאין ברירה ולכן ראשי המדינות צריכים לעסוק בכך במלוא המרץ ובתקציב מכובד, אם אנו רוצים שילדינו ודור העתיד יוכלו לחיות כאן."

"תרומתי הצנועה למאמץ, היא התנדבות רבת שנים בעמותת 'צלול', מאחר ואני מודאגת מאוד מזיהום הים והשפעותיו."

"בחיי היום יום אני נוהגת להפחית את צריכת החשמל, הפלסטיק ודברים נוספים. חשוב לי מאוד גם נושא 'השוויון בין נשים לגברים'. לאישה בעולם המודרני יש מקום שווה לחלוטין, כמו מקומו של הגבר."

לדעתה מגיע לאישה לקבל את אותן ההזדמנויות, אותו היחס, אותו השכר והקידום. אישה שרוצה להצליח תוכל לעשות זאת, אם תתמיד ותתעקש על כך. למרות שהיא צריכה להוכיח עצמה יותר, בכדי לזכות בתפקיד: "לכן בחברת הסטארט אפ שלי, אחד העקרונות הוא שוויון מלא בין הנשים לגברים."

"בנוסף אני מקווה שאוכל מהמקום שאני נמצאת, להשפיע על בנות לרדת מדמות 'היופי האידיאלי' ולהיות יותר נשים יפות מבפנים ומבחוץ ביחד." 

גם נושא "השיימינג" קרוב מאד ללב המלכה. "בילדותי הרגשתי פגיעה ישירה כששמעתי מה הילדים דיברו עלי. היום רוב הקושי למתמודדים נובע מהרשתות החברתיות ובעיקר מההתנהגות הלא אחראית והפוגעת. הנגע הולך ומתפשט והוא רעה חולה של הרשתות וההתקדמות הטכנולוגית."

"הקלות הבלתי נסבלת שבה כל אחד או אחת, יכולים לומר דברים פוגעים על מישהו אחר. לעיתים האנונימיות והיכולת לשתף במהירות, ללא כל יכולת להתגונן בפני זה, גורמת לנזקים חמורים בעיקר לילדים, ילדות וגם למבוגרים."

"כל אחד מאיתנו נדרש ברגע שהוא מקבל הודעת שיימינג שכזו, לעצור את התהליך אצלו, ואולי אף לפנות למי ששלח אותה אליו ולנסות לעצור את ההפצה. מילים הורגות ואנחנו חייבים לזכור זאת."

"אחת הבעיות היא שמי שנפגע, לעיתים מסתיר זאת מסביבתו הקרובה, ומהמשפחה, מההורים וממעגל התמיכה הקרוב שלו וזו טעות."

האם את חושבת שיש מקום לתחרויות מלכות יופי, וטיפים למתכוננות?

"למרות הדעות החלוקות בנושא, אני חושבת שיש מקום לתחרויות יופי בארץ ובעולם, שכן הנבחרות נבחנות במכלול שלם של נושאים ולא רק על פי יופיים. אני שמחה לצטט משפט נפלא שגלית גוטמן אמרה: 'אנחנו הרבה יותר מאיך שאנחנו נראות'. 

"בעולם המודרני הכול נבחן על פי הרשתות החברתיות, אלו פילטרים לא מומלצים במיוחד. המצב מדאיג, כשבנות רבות מנסות להתחבר לעולם הזה, בצורה לא נכונה."

"דווקא תחרות יופי בה שמים דגש על: יכולות, תכונות מעצימות, אופי ייצוגי מרשים ועוד ולא רק על היופי, כתכונה החשובה ביותר – משדרת שהנבחרות בשלב הסופי ביותר, כל אחת מהן, היא הרבה יותר מבחורה יפה. 

"קיבלתי כמובן תגובות לנושא זה, במיוחד לגבי מושג ה'החפצה', אבל לדעתי זו לחלוטין לא החפצה. אני מרגישה שבחרו בי בגלל מי שאני ולא רק בגלל היופי."

"אם לא הייתי יודעת להתבטא כראוי ולא היו לי הישגים משמעותיים בחיי עד כה והשאיפות שלי להגיע להישגים בעתיד, לא הייתי נבחרת."

"כל מי שרוצה להתמודד בתחרות 'מלכת היופי' צריכה להבין שבוחנים אותה כבן אדם שלם, ולא כאשה יפה שנראית טוב. זו הגישה הנכונה לדעתי להגיע לתחרות."

אין דבר כזה יופי אידיאלי

"רזיתי לא מעט בשנים האחרונות, אבל לא בגלל דיאטות שעשיתי, אלא בגלל ששיניתי את אורח החיים שלי לאורח חיים בריא. זה מתחיל מאכילה נכונה ופעילות גופנית באופן קבוע. אני מקפידה על שעות שינה ומחשבות טובות ומטיבות. כך הורדתי במשקל בלי לספור קלוריות וההרגשה האישית שלי טובה יותר." 

נועה מאמינה שאין דבר כזה יופי אידיאלי. אנו רואים היום כוכבות רבות בעולם המשחק, הדוגמנות ואחרים, שהן לא רזות במיוחד, ולא מייצגות את המודל הזה.

לדוגמא קים קרדשיאן היא ממש לא בתוך מודל היופי האידאלי של הרזון ובכל זאת היא נחשבת לאחת הנשים המובילות בתעשייה. "לצערי, בנות רבות מאוד מנסות לרזות ומרעיבות את עצמן, בצורה לא בריאה.

יש היום את הרשתות שמציגות מודל יופי מעוות, שכדי להגיע אליו יש צורך לנקוט בצעדים קיצוניים ולא בריאים, שעלולים אף לגרום לאסון. לכן אני סבורה שאשה צריכה לאהוב את עצמה ואת גופה כפי שהוא ולא להתכחש לאיך שהיא נראית, ולא להפוך את חייה למרדף שווא אחר הרזון.

"עבורי אידיאל היופי הוא שילוב בין טיפוח עצמי, אורח חיים בריא, המביא את הגוף והנפש לאיזון ולמראה טוב – וכן פיתוח אישיותי פנימי, המשפיע בצורה משמעותית על הנראות החיצונית. כך השילוב של הפנימיות והחיצוניות הוא היופי האמיתי, ולאו דווקא הנראות כמודלים."

נועה כוכבא, מלכת היופי מבני עטרות | צילום: יח"צ

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש
תפוחי אדמה, צנוניות, עגבניות שרי וגם בטטות. השטחים החקלאיים בעוטף עזה מספקים כ-50% אחוז מסך הדרישה הקלורית השנתית של אוכלוסיית ישראל. קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בחנה את השפעת המלחמה על ייצור המזון באזור

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן