יבול שיא
הרפת והחלב
מפגש עם הקיאן קורשאק ראש הפלרמנט האירי יחד עם משפחות הנד שוהם רענן הרן אביגדורי וביבס. מימין שגרירת ישראל לאירלנד דנה ארליך

סיכום המסע שלי לצד משפחות החטופים

3 דק' קריאה

שיתוף:

"הרגשתי שאני חייבת לעשות משהו – כמו שהמדיה שימשה לנו, אזרחי ישראל, כלי להמחשת מאורעות ה-7.10, הרגשתי שאני חייבת להשתמש באנגלית, שפת האם שלי ובידע שלי בתקשורת, כדי להגיע לכמה שיותר ערוצי תקשורת זרה, על מנת להמחיש את סיפורי משפחות החטופים לעולם כולו"

איך מסכמים חמישה חודשים שמרגישים כמו יום אחד ארוך ומייגע? איך בכלל מתחילים ״לסכם״ את החוויה שלי עם משפחות החטופים כשאני מרגישה עוד כל כולי בתוך זה – איך אפשר לסכם כשעוד יש חטופים וחטופות בעזה?  

הכל התחיל באותה השבת הארורה, שכמו כל אזרחי ישראל, הוקפצתי מהאזעקות על הבוקר ונשארתי צמודה לטלוויזיה. כבר שרף בעיניים אבל פחדתי אפילו למצמץ מהחשש שאפספס משהו שקשור להתפתחויות. פחדתי שבכל פעם שאמצמץ, מספר ההרוגים יעלה.  

מפגש עם משפחות החטופים ושגריר קטאר בהאג הולנד
מפגש עם משפחות חטופים ושגריר קאטר בהאג, הולנד 

ואז הגיעה שיחת הטלפון של אלה בן עמי לדני קושמרו, שבה היא מתחננת בפניו שיעזור לה – שאבא שלה אוהד נחטף ממיטתו לעזה. ואז הגיע הסרטון של נועה ארגמני, נערה בגילי שנחטפת על אופנוע בשביל עפר, זועקת ומושיטה את ידה לעזרה.  

הרגשתי שאני חייבת לעשות משהו – כמו שהמדיה שימשה לנו, אזרחי ישראל, כלי להמחשת מאורעות ה-7 באוקטובר, הרגשתי שאני חייבת להשתמש באנגלית, שפת האם שלי ובידע שלי בתקשורת, כדי להגיע לכמה שיותר ערוצי תקשורת זרה, על מנת להמחיש את סיפורי משפחות החטופים לעולם כולו. שלא יסיטו מבט מהם לרגע.  

Screenshot 2024 03 12 150542
אופיר מתראיינת לערוץ תקשורת וחדשות בכיר באירלנד RTE

כבר ב-9 באוקטובר חברתי למשפחות החטופים כאחת ממקימי המטה. היינו אז 20 מתנדבים עם רקע בשיווק וקריאייטיב שיום קודם לכן רק יצרנו את הסלוגן ״Bring Them Home Now״. מהרגע שכף רגלי דרכה במטה וראיתי את פניהם של בני המשפחות, לא יכולתי להרשות לעצמי לעצור אפילו לא לרגע – כאבם נהיה כאבי. הרגשתי שנחטפתי גם אני לעזה, ושהם נהיו המשפחה שלי. ביחד איתם ועם צוות מתנדבים שהקמתי, עבדנו יום ולילה כדי לרכז מידע, לדייק מסרים באנגלית, לייצר הזדמנויות מול בכירי עולמות התקשורת והדיפלומטיה, לשבץ נציגי משפחות למשלחות בחו״ל, ליווי המשפחות במשלחות לדנמרק ולהאג (נכחנו בבית הדין הפלילי הבינלאומי בין היתר) – ובראש ובראשונה פשוט לנשום איתם, לחבק, ולהכיל.  

כעבור חודשיים, צצה הזדמנות לחבור לעמותת ישראליז, שעוסקת כבר מ-2017 בלשפר את תדמית ישראל בעולם, בתפקיד מנהלת פרויקטים וכחיבור ראשי למשפחות. עם הגעתי לישראליז, מיד יצרתי עוד משלחות בעלות אימפקט רב.  

ראשית, יזמתי משלחת לדבלין, אירלנד עם משפחות הנד, ביבס, ושוהם – שם הגענו לרמות הכי גבוהות של הפוליטיקה האירית, החל מפגישות עם בכירי הפרלמנט, ראש הממשלה, ועד נשיא אירלנד, הכל כדי להמחיש להם את דחיפות החזרת החטופים הביתה. לאחר מכן, יזמתי והובלתי משלחת ללוס אנג'לס עם משפחות סבירסקי ומונדר – שם נפגשנו עם ראשת העיר, חברי קונגרס, שחקני הוליווד ואנשים בעלי פלטפורמות בעלות השפעה בעולם הדיגיטלי.  

Screenshot 2024 03 12 150437
אופיר עם Ginnifer Goodwin and Josh Dallas (סלבים בהוליווד) במשלחת באל איי 

במקביל לכך, ניהלתי והפקתי פרויקט המציג וממחיש בעזרת טכנולוגיית מציאות מדומה (VR) את זוועות ה-7 באוקטובר יחד עם שורדים אשר מספרים את סיפורם ואת מה שעברו באותה שבת. החזון הוא להגיע לקמפוסים בארה״ב ולגרום לסטודנטים להרגיש כאילו הם עדים לחוויה של נותני העדות שלקחו חלק בפרויקט, בהם בין היתר אופיר אנגל חטוף בן 18, שחזר לאחר 54 יום בשבי. (לינק לכתבה)  

השבוע הבחנתי בעיתון השבועי של המושב ושמתי לב שמתארגנים לקראת אירוע ט״ו בשבט. התכווץ לי הלב – הרי מבחינתי עוד סוכות, עדיין ה-7 באוקטובר. הדבר היחיד שעוזר לי להרגיש את תחושת הזמן שחולף זה השינויים במזג האוויר והשקיעות היפות של החורף. חשוב לי להזכיר ולהדגיש שאסור לתת לזמן לחמוק מאיתנו ולשכוח מחיי האדם אשר נמצאים בגיהנום יום יומי מתמשך – זו חובתנו המוסרית כמדינה, כעם וכבני אדם לעשות הכל כדי לשמור את נושא החטופים ומשפחותיהם בתודעה הבינלאומית, ולעשות כל מה שביכולתנו כדי להחזיר את החטופים בעודם בחיים, לפני שמאוחר מדי.  

השבוע, נחשפנו לעוד סרטוני תעמולה והפעם עם הרצח של איתי סבירסקי, חטוף שייצגתי לצד משפחתו בלוס אנג׳לס, והייתי ועודי בקשר צמוד ומתמשך עמם. זה רק חידד והעצים בי את ההבנה שאין לנו יותר זמן לבזבז, ולכן אני קוראת לכולכם לחשוב איפה אתם יכולים לתרום למען המאבק הזה – המאבק על חייהם, שנהיה גם המאבק של חיינו. 

* הכותבת הינה אופיר חנן, בת 26, דור רביעי במושב בית חירות למשפחת אלוני וידצקי. אופיר בוגרת תואר בתקשורת מהבינתחומי ועובדת בחברת Wix 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בעונה זו של השנה מגדלים רבים נתקלים במחלת הפרצית בעדרים. על מנת לעשות קצת סדר בנושא, אכתוב הסבר פשוט שישפוך קצת אור על המחלה יוסי לאפר – יועץ מקצועי בין-לאומי. josephlepar@gmail.com הפרצית היא מחלת
3 דק' קריאה
עברה שנה וחצי מאז האדומות הגיעו מטקסס *תמונה ראשית: פרה שנרצעה פסולה מלכתחילה – תמונות מאתר כיפה לא להאמין, אבל בהודעת החמאס על הסיבות לפתיחת המלחמה עלה הטיעון, שבמיקום סודי ביהודה ושומרון, נמצאת קבוצה
7 דק' קריאה
חדשות מן העבר, חלק א גזע בקר לייצור חלב בחוברת של יוסף קריגר, אחד ממייסדי רמתיים, בשם "מזכרונותיו של ציוני", מופיעים פרטים מעניינים על יבוא בקר מהולנד, בראשית שנות ה-20 של המאה שעברה. יוסף
5 דק' קריאה
מדוע מחירי הבשר בעלייה ומחיר פרה ועגלה עלה מאוד? איך משפיעה המלחמה על הקורה בענף הבשר ועוד נושאים, שצוות בני בקר במפעלי העמק, מתמודד איתם בכל יום ביקור במכרז הבקר השבועי… מה תפקיד הארגון
5 דק' קריאה
עם קמינסקי בהובלת חלב בגולן מחלבת הגולן התחילה לעבוד מחדש בחודש מאי 23 תחת חברת זן לכול.  תחילה קיבלה חלב מתנובה ובתחילת השנה, יצאה לדרך עצמאית וקיימה מכרז לקליטת חלב ישירה והובלה למחלבה. במכרז
6 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן