you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
עמית יפרח

עד עתה מוערכים נזקי החקלאים בכרבע מיליארד

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האזוריות ומנהיגי החקלאים דורשים פיצוי של 300 מיליון ₪ עבור החקלאים שנפגעו בלבד

יו״ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, הצטרף לדרישתנו שנשלחה  לרוה״מ: יש להעניק פיצוי גם לחקלאים על הפסדיהם בעקבות משבר הקורונה.

במכתב ששיגרה הנהגת החקלאים והנהגת השלטון המקומי לראש הממשלה, שרי האוצר, הפנים והחקלאות, כתבנו כי: "הממשלה פעלה באחריות ציבורית ודאגה למסלול פיצויים לאזרחיה, אך באופן מקומם כלל לא התייחסה לחקלאים שנפגעו כתוצאה מהמשבר. נזקי החקלאים וענף החקלאות לא נלקח בחשבון אפילו לא במתווה ביטול תשלומי הארנונה/ הנחות בארנונה, לאלה שנאלצו להשמיד את כל התוצרת בחממות.

אלה החקלאים, העובדים החיוניים, שנמצאים במשקים 24/7 על מנת שלא יהיה מחסור במדינת ישראל, וחלק מהם הפסידו את פרי עבודתם של כמה חודשים ויותר."

במכתב פירטנו את נזקי החקלאים המוערכים עד כה והגשנו  שתי הצעות לפיצויים.

סגירת השווקים הביאה לפגיעה של כ-60 מיליון ₪ עד כה בענף הירקות.

סגירת השמיים והגבלת הייצוא הביאו לפגיעה בענף התבלינים המוערך עד לרגע זה בכ-50 מיליון ₪.

בענף הפרחים, פגיעה בכ-100 מיליון ₪.

מכאן, אנו מבקשים להציע 2 חלופות ליישום:

א. העברת פיצוי של 300 מיליון ₪ עבור החקלאים שנפגעו בלבד.

ב. תוכנית שהצענו ואנו מציעים אותה כאן בשנית:

  1. החזר 30 אגורות על כול קוב מים בפועל לחקלאות בשנת 2020 (רק בתוך מיכסה מאושרת למשק ולחקלאי).
  2. החזר של 5 אגורות על כול ליטר חלב מיוצר (בקר וצאן).
  3. ביטול מלא של אגרת עובד זר לשנה.
  4. הפשרה מיידית של 200 מיליון ש"ח (מתוך ה-400) להשקעה שהובטחה לענף הכנף.
  5. עידוד עבודה עברית בחקלאות, באמצעות תוכניות השמה וסיוע לשכות התעסוקה (זה יקל על אזרחים שאיבדו פרנסתם בעת הזו, ואף יאפשר להם אופק תעסוקתי).

מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח: "אני מודה ליו״ר מרכז השלטון המקומי על תמיכתו בחקלאים. אנו פועלים ללא הרף אל מול הממשלה, ביחד עם יו״ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג׳ג׳ והארגונים החקלאים, כדי למצוא פתרונות עבור החקלאים שנפגעו כתוצאה כתוצאה מהקורונה."

מדריך לגידול גן ירק וצמחי תבלין בבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אם לפני עשור היה ניתן ב-2,000 שקלים לחודש לגור בדירת שני חדרים במושב ולהנות מדירת קרקע עם גינה ופרטיות ואיכות חיים, הרי שכיום ב-2,000 שקלים לא תמצאו אפילו דירת חדר במושב סטנדרטי, שאינו מרוחק יותר מ-30 קילומטרים ממרכזי ערים גדולות.   תשתיות מפותחות, כבישים מהירים, מרכזים מסחריים, כמו גם
4 דק' קריאה
"אנחנו יצרנים של מיצוי נוזלי של קומפוסט שמכיל כמות ומגוון עצומים של חיידקים, פטריות ומיקרואורגניזמים נוספים שהפעילות שלהם היא קריטית לפוריות הקרקע" מכירים את המושג חקלאות מחדשת? שמעתם היכן שהוא על הנושא הזה? אם לא אז
4 דק' קריאה
 לד"ר הני זובידה, מרצה למדע המדינה במכללת עמק יזרעאל, יש מדור בערוץ הכנסת בשם "משכן לילה" שבה הוא מביע את דעתו על נושאים שונים ומראיין אנשים שלדעתו יכולים לתרום לדיון. את המדור על שידוריו ניתן למצוא ביו-טיוב. 
4 דק' קריאה
אלון קשי היה קצין ביטחון בקונסוליה הישראלית בניו יורק, בזמן בו אירעה התקפת הטרור. צילומים ומסמכים מאותו אירוע מטלטל נשמרו אצלו בקופסה שחזרה אתו ארצה. בנו גילה את הקופסה במהלך ניקיונות בית בתקופת הקורונה  ה-11 בספטמבר 2001 נצרב בתודעתנו
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן