יבול שיא
הרפת והחלב
פסטיבל אקי נו

פסטיבל אקי-נו לקולנוע יפני באתר המקוון של סינמטק ירושלים

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

פסטיבל "אקי-נו" לקולנוע יפני, שמתקיים ב-18-27/2/2021 באתר המקוון של סינמטק ירושלים. הפסטיבל יציג בבכורה בישראל את הסרטים הבולטים והטובים שהציע הקולנוע יפני בתקופה האחרונה ובהם סרטי דרמה, מתח, תעודה ואקשן יפני. 

פסטיבל "אקי-נו" ("פסטיבל של סתיו")  לקולנוע יפני, יתקיים זו השנה החמישית בסינמטק ירושלים און ליין, בתמיכת THE JAPAN FOUNDATION ושגרירות יפן בישראל, והוא יציג בבכורה בישראל כמה מהסרטים הבולטים והטובים שהציע הקולנוע יפני בתקופה האחרונה ובהם סרטי דרמה, מתח, תעודה, סדרת טלוויזיה מלאה ואקשן יפני.

זו הזדמנות נוספת לקהל הישראלי להיחשף לתעשיית הקולנוע היפני מהגדולות והפורות בעולם. מאות סרטים מופקים במדינת האיים מדי שנה: ומדובר על סרטים שממשיכים מסורת קולנועית ותיקה שהחלה כבר בשנת-1897, ועומדים על כתפיהם של כמה מגדולי הבמאים של המאה ה-20 שיפן הביאה לעולם.

לצד המסורת הנרחבת, הקולנוע היפני העכשווי מצליח ליצור דור של במאים צעירים משלל ז'אנרים שונים היוצרים לעצמם שם בינלאומי, ומציגים סיפורים יפנים עכשוויים ואוניברסליים.

במהדורתו החמישית והמקוונת של פסטיבל אקי-נו יוקרנו באתר סינמטק ירושלים אפשר לצפות בכמה מהסרטים הטובים ביותר שיצאו מיפן בתקופה האחרונה, ביניהם:

* סרטו של קיושי קוראסאווה – "עד קצוות העולם"- סרט שצילם קוראסאווה באוזבקיסטאן על צוות תוכנית טיולים יפנית המגיע לאוזבקיסטאן. קוראסאווה ידוע כאחד מהקולות הבולטים והחשובים ביותר בקולנוע היפני של עשר השנים אחרונות.

* "פה ושם בעיר" – סרטו החדש של ריקיה אימאיזומי ("המרחק שביניהם") המצליח שוב להביא וייב אחר מחיי הצעירים ביפן.

* סרט תעודה מרתק "משימה: העימות האחרון"  על אחד מהסופרים הגדולים והשנויים במחלוקת ביפן. יוקיו מישימה, מביא תיעוד היסטורי נדיר של מפגש נפיץ בין הסופר הריאקציונר לבין מנהיגי הפגנות הסטודנטים בשלהי שנות ה-60'.

* "אהבה ראשונה", סרטו היפהפה, האלים והקצבי של טקאשי מייקה, אחד מהבמאים הפורים ביפן שבפילמוגרפיה שלו כ-100 סרטים וסגנונו צוטט כהשפעה על "להרוג את ביל" של טרנטינו.

* עוד בפסטיבל תוכלו לצפות בסרט "גנבי הסוסים: שבילי הזמן" קופרודוקציה יפן-קזחסטן שהיא שיתוף פעולה של הבמאית היפנית ליסה טאקבה והבמאי הקזחי ירלן נורמוקהמבטוב

* "אחרי השקיעה", סרטו המלודרמטי הסוחף של מישיו קושיקאווה, על הורים מאמצים הנאלצים להתמודד עם חזרתה של האם הביולוגית לחיי ילדם באי הקטן בו הם גרים.

* "נער גאורמה, נערת פנורמה" –  סרטה של הבמאית נאטקושי סטה, המבוסס על ספר מנגה פופולרי ומציג דרמת נעורים יוצאת דופן.

* צפו ב"איינו מוסיר" סרטו השני של הבמאי טאקשי פוקונאגה זוכה ציון לשבח פסטיבל טרייבקה 2020, סרט עלילתי מרגש על נער המתבגר בקהילת שבט ה-איינו ביפן ומתמודד עם אובדן אב וניכורו מהמסורת השבטית.

בנוסף, יציע הפסטיבל לצופים הרצאות ושיחות (מצולמות) עם במאים. הפסטיבל יציע השנה לראשונה במהדורה המקוונת לצד רכישת כרטיס בודד גם פס חופשי שיאפשר צפייה בכל סרטי הפסטיבל בימות הפסטיבל (וסדרת הטלוויזיה שתיכלל בו) ו שלושה אירועים נלווים לסרטים הכלולים במחיר.

(פסטיבל אקי-נו, סינמטק און-ליין: www.jer-cin.org.il טלפון: 9377*)

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

למרגו מויאל ממושב תלמי-יחיאל יש  שליחות חברתית חשובה ביותר – היא מסייעת לאנשים ברגעים הקשים ביותר בחייהם * מויאל חברת הנהלה ב"מרכז אלה להתמודדות נפשית עם אובדן" – ומנהלת את תכנית הסיוע של משרד
8 דק' קריאה
אורי פטקין  דור שלישי לחקלאים עבד 8 שנים בתעשייה והחליט עם אשתו גלית לחזור לשורשים שלו ולמשק החקלאי במושב ישע ולגדל פרחים במשק ההורים* כיום מגדל במשק תותים במצע מנותק לשיווק ולשוק המקומי ומפעיל
8 דק' קריאה
פרופסור אסף מידני מגבעת ברנר מונה לחבר המועצה להשכלה גבוהה. מה הוא מתכוון להעלות על סדר היום? האם תהיה אוניברסיטה קיבוצית? ואיך כל זה מתחבר לכישלון שיטת בחירת המזכ"ל? שיחה מלומדת בגובה העיניים  גם
6 דק' קריאה
היקף הנזקים בחורף האחרון מוערך בכ-140 מיליון ש"ח, עלייה של כ-8 אחוזים לעומת החורף הקודם. הרוחות הערות שנשבו בסוף השבוע פגעו במטעי הנשירים השלכות ההתחממות הגלובלית ושינויי האקלים ממשיכים לפגוע בחקלאים ובחקלאות. מסיכום נתוני
2 דק' קריאה
מועצת מנהל מקרקעי ישראל מציעה לחברי הקיבוצים מסלול עסקת שיוך ללא תשלום אך הדבר לא מיושם  בגיליון ערב יום העצמאות של העיתון דה מרקר הופיעה כתבה על השיוך בקיבוצים שהמסר שלה "רק מי שיש
4 דק' קריאה
הקיבוץ מתכונן להנפקה של מפעל "חוליות" בבורסה בת"א לפי שווי של 900-800 מיליון שקל  קיבוץ נוסף בדרכו להנפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. קיבוץ שדה נחמיה שבאצבע הגליל, והשותפה קרן טנא, מתכננים אקזיט של
2 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן