הושג פתרון בין משרד הביטחון, ראשי המועצות האזוריות וההסתדרות הלאומית
יבול שיא
הרפת והחלב
צוות היגוי ק ארכיונאים

קורס נאמני מידע וארכיון בהתיישבות – ההכנות בעיצומן

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

לקראת פתיחת הקורס נערכה פגישת וועדת ההגוי לקורס קובי שמואל, יו"ר אגף חברה וקהילה בתנועת המושבים: "שמח לראות שהביקוש לקורס עולה עם השנים"

אגף חברה וקהילה בתנועת המושבים נערך לפתיחת קורס נאמני מידע וארכיון בהתיישבות. הקורס, בן ה-10 מפגשים, מתעתד להתקיים לקראת סיום השנה האזרחית.

כ"יריית פתיחה" ראשונית בהיערכות לקורס, נערכה מטעם האגף ישיבת וועדת ההיגוי לקורס. בישיבה השתתפו: קובי שמואל, יו"ר אגף חברה וקהילה בתנועת המושבים, לירז רם, מנהלת לשכת האגף, יהודה אלטון, מרכז תחום התרבות בתנועת המושבים, חובב צפריר, מנהל הארכיון בכפר ביל"ו, ליליק זקס, מנהלת הארכיון בצופית, חני ברוכין, מנהלת הארכיון בגבעת שמואל ושרה אבידוב, מנהלת הארכיון בנהלל.

חברי הוועדה החלו לגבש את הסיליבוס של הקורס, אשר מתעתד להכיל, על פי התכנון הראשוני, מפגשים בנושאים מגוונים, כגון: תהליך איסוף חומרי תיעוד והכשרת צוותים לאיסוף ותיעוד מהקהילה; המבנה ההירארכי בארכיון ותיעוד בעל פה; שימוש בתוכנת EXCEL, מבוא לדיגיטציה של הארכיון; היבטים חוקיים ואתיקה של ניהול ארכיון; סיור לימודי בארכיונים ועוד (עד למועד פתיחת הקורס ייתכנו כמובן שינויים בתכנים).

קורס נאמני מידע וארכיון בהתיישבות

קובי שמואל, יו"ר אגף חברה וקהילה בתנועת המושבים, אמר כי: "תפקידו של נאמן המידע והארכיון במושב הוא להיות נושא לפיד הזיכרון והמורשת ההיסטורית של המושב. בידיו מופקדים אוצרות יקרי ערך של מסמכים ותצלומים נדירים, המספרים את סיפורו של המושב וחלק מתפקידו הוא להעביר את הסיפור הזה הלאה, אל הדורות הבאים. אני שמח לראות שהביקוש לקורס עולה עם השנים, ביחד עם המודעות לחשיבות התפקיד."

על חשיבות הארכיון במושב ניתן ללמוד מסיפור שהעלתה על הכתב, ליליק זקס, מנהלת הארכיון במושב צופית: "יום אחד הוחלט לסגור את ביה"ס ולהעבירו למקום אחר. חברות צוות הארכיון פנו למנהלת ביה"ס בשאלה – מה גורלן של 80 תמונות המחזורים? מכיוון שלא ידעה לענות, 'התלבשנו' על התמונות הגדולות ועל אלבומי התמונות משנים עברו, סרקנו והעלינו לאינטרנט. כמו כן הפקנו תערוכה בשם '80 שנה בלב', בה הצגנו מוצרים ומוצגים, כולל עלוני בית ספר. התערוכה זכתה למבקרים רבים ועוררה לפגישות מחזור שהגיעו אחריה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

המשבר הממושך והמתוקשר בין התנועה הקיבוצית ובין תנועת הנוער הכחולות הגיע  לסיומו, לאחר שהתק"צ ותנועות הנוער חתמו על  "מסמך הבנות" שגובש על ידי  צוות גישור שהוקם לצורך יישוב המחלוקות שבין הצדדים. בראש הצוות עמד
3 דק' קריאה
כמה פעמים חשבתן שהגיע הזמן לשינוי, לצאת ממקום הנוחות של המוכר והידוע ולצעוד קדימה לאתגר הבא? כמה פעמים רציתן למנף את עצמכן למקומות חדשים ומרתקים? אם אתן בשלות לבצע צעד משמעותי בחייכן – הצטרפו
3 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן