יבול שיא
הרפת והחלב
משחה עמק חפר צלם אס א רופין עמק חפר

קטנות מושביות

5 דק' קריאה

שיתוף:

השבוע במושב

מתארחים בירושלים – השבוע במושב
אנשי חוף אשקלון בירושלים
אנשי חוף אשקלון בירושלים

 

בלב העימות האחרון ב"עוטף עזה" התארחו  900 תושבי חוף אשקלון התקבלו ע"י ראש עיריית ירושלים. במסגרת ההתמודדות עם ההסלמה הנוכחית, פתחה המועצה האזורית חוף אשקלון, מיד עם הכניסה למצב חירום, בהכנות לקראת קיום פעילויות הפגה עבור ילדי המועצה ומשפחותיהם. המושג פעילויות הפגה הפך לנפוץ בשנים האחרונות בקרב רשויות העוטף, שעושות כל שביכולתן למנוע מהילדים ובני הנוער את ההתמודדות עם ההשלכות שבמצבי חירום.ביום שלישי, זמן קצר לאחר תחילת הירי לעבר העוטף, החלה להיערך המועצה באמצעות המרכז הקהילתי, לתאם פעילויות הפגה עבור ילדי המועצה.
הרשות הראשונה שפתחה את שעריה ל-900 מילדי חוף אשקלון ומשפחותיהם, הייתה עיריית ירושלים שהזמינה את הילדים לביקור בגן החיות התנ"כי בעיר ולאחר מכן לביקור באקווריום ישראל במעמד ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שאמר: "אנו שמחים לארח את ילדי מועצה אזורית חוף אשקלון ובכך להעניק להם הפוגה קלה מהמצב הביטחוני. נקווה שהשקט ישוב לשרור בקרוב בכל הארץ".
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, הודה לעיריית ירושלים ולעומד בראשה על הסולידריות למען תושבי חוף אשקלון ועל הכנסת האורחים החמה".

 

במים ובעמק – השבוע במושב
משחה עמק חפר צלם אס א רופין עמק חפר
משחה עמק חפר צלם אס א רופין עמק חפר

 

כ-630 שחייניות ושחיינים מעמק חפר ומכל רחבי הארץ, ובהם כ-200 ילדות וילדים, השתתפו בסוף השבוע במשחה עמק חפר המסורתי של המועצה האזורית עמק חפר, בשיתוף רשות הטבע והגנים, שהתקיים בחוף בית ינאי.
במסגרת המשחה, שנערך במזג אוויר יפה ובאווירה נפלאה, נערכו המקצים: 5 ק"מ תחרותי, 2.5 ק"מ תחרותי, 1 ק"מ תחרותי, 750 מ' עממי וכן לראשונה – אקוותלון הכולל שחייה וריצה.
סגן ראשת המועצה ומחזיק תיק הספורט עו"ד גיא ויצלבסקי, שהזניק את המשחים, אמר: "היה בוקר ספורטיבי מהנה, מוצלח ומאורגן למופת. כל הכבוד לכל המשתתפות והמשתתפים הרבים, וברכות חמות למנצחים!

הנמר המעופף
הנמר המעופף
הנמר המעופף

 

ביום שישי האחרון התקיים בעמק יזרעאל מרוץ "הנמר המעופף", המרוץ השישי לזכרו של יאיר צפריר ז"ל מקיבוץ גבת. למעלה מ-850 משתתפים ומשתתפות, ביניהם גם תלמידים ומשפחות, רצו במגוון מסלולים: 15 ק"מ, 10 ק"מ ו- 5 ק"מ. את המרוץ נעל מקצה הילדים למרחק 1 ק"מ בו השתתפו ילדים רבים  מקיבוץ גבת ומשפחות רבות. המרוץ המופק מדי שנה בשיתוף פעולה על ידי משפחת צפריר, חברת "מעוזים" ומחלקת הספורט.

השנה לשמחת המשפחה והמארגנים, השתתפו בו גם בני נוער רבים: מגמות הספורט של בית הספר 'העמק המערבי' ביפעת ו'עמקים תבור' במזרע, שלחו למרוץ עשרות נערים ונערות. בנוסף, תלמידי העמק המערבי, בו למד יאיר, שימשו כ'מרשלים', עוזרי תפעול תחנות הריענון וההכוונה של הרצים. גם חיילי סיירת גולני לצד מפקד החטיבה הגיעו לרוץ, אליהם חברו חברי הילדות של יאיר, חבריו לצבא ומוקירי זכרו, שיצרו אירוע ספורט מהנה ומוצלח במיוחד. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך את המשתתפים ואת משפחת צפריר והזניק את המרוץ.

נפגשים בשביל – השבוע במושב
נפגשים בשביל ילדי חוף השרון בטבע
נפגשים בשביל ילדי חוף השרון בטבע

 

זו השנה החמישית שתוכנית "נפגשים בשביל" יוצאת לדרך ומזמינה את תלמידי ותלמידות כיתה ד' בבתי הספר של המועצה האזורית חוף השרון לטייל בטבע המקומי, ולהתאהב בבתי הגידול הייחודיים של שטחי המועצה: בריכות חורף נדירות, חוף ים יפהפה ומדבר החולות של מצוק הכורכר – טבע עוצר נשימה בלב המדינה.
את "נפגשים בשביל" מובילות סוזאן רובינשטיין והדס גנות דותן, ממחלקת הקיימות במועצה בשיתוף היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון, והשנה נבנתה התוכנית בהתאם למתווה "להיות חלק משפיע", מודל החינוך לקיימות שמובילה היחידה.

מה זה אומר?

בין השאר שבאותה חשיבות שבה דאגו לספר לילדים על חשיבות השמירה על המצוק ועל קבוצת "שומרי המצוק" המקומית, שפעלה בהצלחה להצבת חסימות המונעות כניסה של כלי רכב לבית הגידול המיוחד הזה, גם הזמינו אותם "לפגוש את עצמם" על השביל – וללמוד על היותם רק חלק קטן מתוך מארג גדול יותר, שמשלב בתוכו בני אדם, בעלי חיים וצמחים. כך, כשהזדמן להם לפגוש רוכבי סוסים שהגיעו ליהנות במצוק, הילדים כבר ידעו להשפיע להסביר שלרכוב בתוך המתחם זה לא מתאים בכלל. בהצלחה והנאה רבה לכל התלמידים.

תרומה לחיים – השבוע במושב
דפיברילטור חדש בשחף
דפיברילטור חדש בשחף

 

אגודת המים בעמק הירדן תרמה מכשיר החייאה (דפיברילטור) לבית הספר לחינוך מיוחד האזורי "שחף". בטקס שנערך שבוע שעבר העניקו חברי האגודה את המכשיר, שנועד לבצע פעולות החייאה בשעת חירום. תרומת הדפיברילטור מצטרפת לתרומת דפיברילטורים לששת בתי הספר האזוריים, להם תרמה אגודת המים העמק הירדן מכשירי החייאה דומים.

מנהלת ביה"ס שחף, בקי חפץ, הודתה לאגודה על התרומה בשם קהילת ביה"ס שחף וההורים ואמרה, כי צוות בית הספר יעבור הכשרה עבור שימוש נכון במכשיר.

אריק ראובני, מנכ"ל אגודת המים: "בעקבות מקרה מצער בו נער בן 16 נפטר לאחר שלא הצליחו לבצע בו החייאה מספקת, באחד מבתי הספר בארץ, לקחנו החלטה באגודת המים לצייד את כל בתי הספר האזוריים במכשירי החייאה מצילי חיים. אני מאוד מקווה שלא יצטרכו לעשות בו שימוש."

 

אומני בוסתן הגליל – השבוע במושב
צבעי מים נעה
צבעי מים נעה

 

מושב בוסתן הגליל התפרסם בשנים האחרונות כמקום שהוא חממה ליוצרים ואמנים בתחומי האמנות הפלסטית. בימים אלה נפתח בבית המועצה האזורית מטה אשר, שליד רגבה, תערוכה בהשתתפות חמש אמניות מהמושב. בתערוכה מוצג מבחר קטן ומצומצם של עבודותיהן בטכניקות שונות, כשהמשותף להן הינו אהבת הארץ, הנופים והמקום בו אנו חיים וכן מקום האדם הפרטי בסביבה שלו.

כל אמן עובד על פי דרכו ומתבטא בשפתו. בתערוכה משתתפות: מורין נחמני – אקריליק על בד, יוצרת גם עבודות טלאים; נעה קליין – אקריליק ואקוורל; ורדה רון – אקריליק ואקוורל; שרה פרלמן – פסיפס; ואני בן חיים – טכניקה מעורבת של אקריליק וקולאז'. אוצרות ועיצוב: מיכל שחר. בית המועצה  פתוח לציבור בימי א'-ה' בין השעות 08:00 – 19:00. כולם מוזמנים להגיע להתרשם.

 

מתיחת פנים
גשר הצבים
גשר הצבים

 

בימים האחרונים הושלמה באתר גשר הצבים, שבשמורת נחל אלכסנדר, בעמק חפר, המושך אליו אלפי מבקרים מכל הארץ, הקמת מסלעה חדשה. המסלעה מצטרפת לשורה של שיפורים שבוצעו באתר: שיפוץ והנגשת מתקן המשחקים, נטיעת מעל 40 עצים על מנת ליצור צל טבעי, שיפור הגידור, ניקוי דרך הגישה וכן היערכות מיוחדת של מגרשי החנייה והכוונת תנועה לחגים, שאיפשרו לקלוט אלפי מבקרים בנוחות.

העבודות נעשו בהתאם לתוכנית המועצה, על ידי רשות ניקוז ונחלים שרון, בהובלת הרכז המקצועי רן פרחי והמנכ"ל נסים אלמון. את עבודות הגינון ביצעה יועצת הגינון של המועצה קרן קדם. לדברי סגן ראשת המועצה, חיזקי סיבק "נמשיך לשפר בהתמדה את איכות אתרי הטבע והתיירות הכפרית לאורך הנחל וברחבי העמק."

פסטיבל השקד בכפר תבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה בשיתוף עם משרד החקלאות וארגון The Good Food Institute Israel (GFI)  ישקיעו כ-4 מיליון ₪ במחקרים ישראליים למציאת חלבון אלטרנטיבי כתחליף לבשר, דגים, חלב וביצים בהמשך להסכם האסטרטגי שנחתם לאחרונה
2 דק' קריאה
האם שימוש בביו-סטימולנטים מבוססי פרוביוטיקה משפיעים על מדדי הצימוח ונפח השורשים של האבוקדו והאם חגבים יכולים לשמש כמקור חליפי לחלבון, הם המחקרים אשר קטפו את המקום הראשון בתחרות שקיים המכון הוולקני • המחקרים בוצע
2 דק' קריאה
היסטוריה של 2,000 שנים במקום כל כך קטן ומבודד * מפעל האשלג שפעל לפני קום המדינה עם פועלים עבריים ביניהם אבא שלי * סיור בקסר אל יהוד ומקום הטבילה של ישוע בצפון ים המלח
3 דק' קריאה
הוא "רק" בן 91 אבל נראה כמו בן 60 ולא נח לרגע * יוסקה בדיחי ממושב מולדת מתנדב בשלל מסגרות, בבית החולים, במושב ובהופעות בהתנדבות ועושה רושם שהוא לא מתכוון להפסיק וללכת לנוח  המפגש
6 דק' קריאה
"אני כל הזמן לומד" אומר לי אלון לזרוביץ' ממושב אליעד שברמת הגולן, אחד מיוצרי אוכפי ווסטרן לסוסים המובילים בארץ * את האהבה לחיות בכלל ולסוסים בפרט, ינק אלון עוד מילדותו במושב נווה ירק והוא
10 דק' קריאה
מושב ירקונה חוגג 90 להיווסדו – סיפור על פינה ירוקה בלב דרום השרון שסביבתה העירונית הולכת ומתכסה בשמלת בטון ומלט  בימים אלה חוגג מושב שרונה 90 שנה להיווסדו, תשעה עשורים חלפו מאז הוקם בשנת
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן