המטבח הגלילי - טרנד שיווקי או מטבח אמיתי?
יבול שיא
הרפת והחלב
פגישה באבן מנחם

תנועת המושבים מסיירים בגליל המערבי

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חברי הנהלת תנועת המושבים ביקרו במשקים ונפגשו לפגישות עבודה עם הנהלות המושבים אבן מנחם, בן עמי ולפידות

תנועת המושבים מסיירים בגליל המערבי, הסיור נפתח בישיבה מקצועית עם הנהלת מושב אבן מנחם. בפגישה שהתקיימה בהשתתפות מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח, ראש המועצה האזורית מעלה יוסף, שמעון גואטה, יו"ר ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ והנהלת תנועת המושבים, העלה חבר הנהלת המושב, ברוך לגזיאל, את הנושאים שהם צריכים את עזרתה של תנועת המושבים לרבות – נושאי קרקעות – איוש נחלות וחוק ההתיישבות, נושאים חקלאיים ואף את נושא המים באזור. מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח סקר בפניהם את פעילות תנועת המושבים והתנועה תמשיך ללוות את המושב.

 

ביקור במשק במי עמי
תנועת המושבים מסיירים בגליל המערבי

 

לאחר מכן, נסעה הנהלת התנועה למושב בן עמי, מושב חקלאי בו יש 65 נחלות וצעירים רבים במושב עוסקים בחקלאות. במהלך הפגישה העלו חברי הנהלת המושב, אסף אמסטרדם וניצן סנש את הסוגיות אותם הם רוצים להמשיך ולקדם במושב לרבות בנושאי קרקעות, חיזוק החקלאות ותמיכה וחיזוק בתיירות הכפרית במושב.

עם תום הפגישה קיימה הנהלת התנועה סיור חקלאי במושב ונחשפה לדור הצעיר שעוסק בחקלאות זאת לצד התיירות הכפרית.

הסיור החל במשק סנש, המגדל אבוקדו, שאף הרחיב את פעילותו לגידול ניסיוני בן חצי דונם פטל אדום במצע מנותק. משם נסעו לבוסתן אורגני, הקיים 25 שנה במושב, בו יש 13 זנים של פטל שחור (אסנה). בבוסתן מקיימים תיירות כפרית ומגיעים אליו תושבים מכל רחבי הארץ לסיור ונחשפים לחקלאות ולגידול האורגני של האסנה.

משם נסעו למשק נהרי ונפגשו עם עומר נהרי, בן 31, דור שלישי במושב, המגדל פפאיה לייצור מקומי. הסיור הסתיים בחממת חסה בגידול הידרופוני של משק אמסטרדם.

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח התרשם מאוד מהדור הצעיר שמנהל את החקלאות במושב ואמר: "זה מעורר השראה לראות את הדור הצעיר חי ונושם את החקלאות במושב, ועובד בה לצד עידוד תיירות כפרית וחשיבה קדימה על עתיד המושב."

את הסיור סיימו במושב לפידות. יו"ר הנהלת המושב, גרשון שמואל, סיפר שבמשך 30 שנה לא הגיעה הנהלת תנועת המושבים למושב, וכי הם מתרגשים מפועלה של התנועה להיות בשטח ולקדם את צרכיו. במהלך הפגישה עלו נושאים בתחום הקרקעות – חוזה חכירה לדורות וחוק ההתיישבות. זאת, לצד בעיות בתחום החקלאות שאותן תנועת המושבים תלווה ותעזור.

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח סיכם את הסיור: "הקשר עם המושבים חשוב לנו מאוד. כבכל שבוע אנחנו יוצאים אל השטח, נפגשים עם הנהלות המושבים ומקיימים סיור, שבסיומו אנו מקדמים נושאים וצרכים שונים של המושבים. שמחתי להיפגש עם דור המשך של חקלאים צעירים ונמרצים לצד קיום תיירות כפרית ושמירה על קרקעות המושבים."

המטבח הגלילי – טרנד שיווקי או מטבח אמיתי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רכבת ישראל תוכל להקים מסוף מטענים גדול מצפון למעבר ארז, רק בכפוף להתחשבות בקיבוץ ארז רכבת ישראל תקיים מסוף מטענים : הוועדה המחוזית מחוז דרום,  קיבלה את מרבית ההתנגדויות של קיבוץ ארז, של המועצה
2 דק' קריאה
משרד האוצר גנז את התכנית להקים אשכול כליאה חדש בשטח קיבוץ מגידו אשכול כליאה: כלא מגידו היה אמור לעבור לאשכול החדש  ובאזור הכלא תוכנן להקים מרכז תיירותי גדול, על בסיס הפסיפס העתיק שנמצא שם.
2 דק' קריאה
דגנית ורד, יושבת ראש הדירקטוריון ומנהלת הפיתוח העסקי של  VIAQUA  "המוצר הראשון של החברה החדשה הוא תוסף תזונה שמשפר את בריאות השרימפס ומחזק את מנגנוני ההגנה שלו" הידעתם שלחסילון (שרימפס בלע"ז) אין מערכת חיסון מפני
3 דק' קריאה
מי שנכנס בשערי כפר-סילבר, שבפיקוח מנהל החינוך ההתיישבותי, חש מיד באווירה פסטורלית, שנוצרת בזכות העצים הגבוהים והעבותים, מרבדי הדשא ופינות החמד הירוקות בין הבניינים. המורה שולה שפר התגוררה עם משפחתה במשך 42 שנים בתחום
7 דק' קריאה
ארז רגב, ממושב מעלה גמלא, הוא בעל מסעדת "מושבוץ" ודוגל בהסעדה והגשה ממוצרים מקומיים בלבד.  זה כולל את הכל – הבשרים, הבירות, שמן הזית, היינות והגבינות – הכל מתוצרת רמת הגולן, כאשר את הירקות
9 דק' קריאה
מכון צבי מיתר לחדשנות טכנולוגית, משפט ואתיקה, מכון אאורה בבינתחומי הרצליה, קבוצת ארליך ופירמת עמית, פולק, מטלון ושות' ערכו וובינר מיוחד שעסק בפודטק, יזמות בתחום המזון והשפעות הקורונה ומגפות על תחום זה. במסגרתו התארחו
5 דק' קריאה
דילוג לתוכן