יבול שיא
הרפת והחלב
הנוער העובד והלומד צילום יחצ

תנועת הנוער של ההסתדרות, "הנוער העובד והלומד", נאלצה להתקפל ולהסיר תביעות במיליוני שקלים נגד עובדיה לשעבר

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הודעה מטעם השומר החדש

לפני כשנתיים לקחה תנועת המושבים חלק בהצבעה דמוקרטית, יחד עם עשרות מועצות ומאות יישובים מרחבי הארץ. בהצבעה התקבלה החלטה היסטורית להקים תנועת נוער חדשה במרחב הכפרי, תחת ארגון השומר החדש, לאלפי חניכים וחניכות.

תנועה המנותקת ממשקעי העבר והפוליטיקה הארגונית, המבקשת להתחיל מחדש, להתנהל בשקיפות ולהתמקד בערכים. בהמשך, תנועת המושבים חזרה בה מהחלטתה.

הנוער העובד והלמוד יוצאים לדרך חדשה
התנועה החדשה יוצאת לדרך חדשה

בעקבות המהלך הנוער העובד והלומד  הגיש תביעות במיליוני שקלים כנגד הנהלת תנועת בני המושבים דאז וכנגד תנועת המושבים עצמה.

התנועה החלה את פעילותה לפני כשנתיים, כשבמקביל לעבודה החינוכית, הקהילתית והחקלאית, נאלצו חבריה להתמודד מול תביעות הסרק שנוהלו כנגדם.

בעקבות עבודה קשה ומאומצת של בוגרי התנועה, עשרות המועצות ומנהיגות המרחב הכפרי, שפעלו לילות כימים והפעילו לחץ יומיומי על תנועת המושבים, בוטלו כעת התביעות לחלוטין.

שירי ארדיטי, מזכ"לית התנועה החדשה ואחת הנתבעות: "אני מודה למאות הבוגרים, המועצות ומנהיגות המרחב הכפרי שפעלו ללא לאות, ודרשו מתנועת המושבים לפעול במיידי להסרת תביעות הסרק."

"אנחנו  עסוקים בעשייה חינוכית, הגשמה ובהובלת עשרות אלפי החניכים שלנו- בני ובנות נוער, דור העתיד של המרחב הכפרי והחברה הישראלית".

ארגון השומר החדש: "כארגון הפועל במרחב הכפרי ושרבים מעובדיו ופעיליו הם בעצמם בוגרי 'בני המושבים' נעתרנו לבקשת המועצות והיישובים להקים תנועה חדשה שתפעל בשקיפות, יחד עם עמותת הבוגרים, והחלטנו להעניק את כל תשתיות ארגון השומר החדש להצלחה במשימה זו."

"התנועה, שהוכרה השנה כארגון נוער רשמי בישראל, מביאה בשורה של ממש למרחב הכפרי. ארגון השומר החדש והתנועה החדשה עסוקים בעשייה חינוכית, קהילתית וחקלאית ולא ביצירת נראטיבים קונספירטיביים והפצת הכפשות, וכך גם נמשיך."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סיוע במזון יבש למשפחות נפגעי אסון מירון: רק הוצאנו קול קורא ומיד התייצבו חברים, קיבוצים, מפעלים וארגונים לסייע בכמויות מזון יבש בעל כשרות בד"צ (זה לא היה פשוט), שנאסף במחסן בחממת עין שמר. משם
3 דק' קריאה
סיפורן של ארבע נשים לא יהודיות, מקנדה, שוויץ, ניו זילנד והולנד, שהתגלגלו ארצה לקיבוץ הקימו משפחה והן כאן. ארבעתן בחרו לא להתגייר רות המואבייה, עזבה את מולדתה והלכה אחרי נעמי לארץ יהודה. קיבלה עליה את
8 דק' קריאה
רימון ארצי, מ"חוות אלאדין" בכפר רות ועזאם נאצר, מכפר צפא, מזמינים לפעילויות לחג שבועות "בעקבות שבעת המינים". כבר כמעט שלושים שנים הם עובדים יחד בהרמוניה מעוררת השראה – דוגמא ומופת שאפשר גם אחרת. הפעילות
7 דק' קריאה
שלום, קוראים לי תמר ואני בת נהלל. השנה חוגגים יום הולדת 100 למושב שלי והמון כתבות עוסקות במה שהיה כאן בימים הראשונים. בכתבה הזאת, אני מביאה לכם את סיפורו של נהלל מזווית קצת שונה,
12 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן