יבול שיא
הרפת והחלב
מאיר צור 2

"תשתיות המים הן אינטרס לאומי מן המעלה הראשונה"

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

"תשתיות המים הן אינטרס לאומי מן המעלה הראשונה" אמר מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים, בכנס שאורגן על ידי אגודת "מים לישראל"  צור: "אין זה הגיוני שהחקלאים לבדם יישאו במימון תשתיות המים בישראל. הממשלה חייבת להשקיע בכך מכספה"

תשתיות המים": מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, בירך ונשא דברים בכנס שאורגן על ידי אגודת "מים לישראל", אגודה המייצגת את צרכני המים החקלאיים במדינה. הכנס שנשא את הכותרת "פיתוח והתפתחויות במשק המים החקלאי בישראל", נערך בשבוע שעבר בקיבוץ עין החורש, בהשתתפות אנשי מפתח בכירים במשק המים.

בדברי הברכה שלו קרא מאיר צור לממשלת ישראל להמשיך ולפתח את משק המים. הוא התייחס לסוגיית הייצוג בתחום המים ואמר: "הטיפול מול הממשלה בנושא חייב להתחלק לשני חלקים: החלק המקצועי – בו ארגון מגדלי המים צריך להיות דומיננטי ומשמעותי, ואילו בכל הקשור למשא ומתן בנושאים הרוחביים – יש לרכז את המאמץ של כל הגופים הרלוונטיים דרך התאחדות חקלאי ישראל. אסור לנו לדבר עם הממשלה בנושא זה בכמה קולות. חשוב שקול החקלאים יישמע באופן אחיד, חזק וברור".

ל"קו למושב" אמר צור: "חייבים לפתוח את משק המים הסגור, כך שמדינת ישראל תשקיע מכספה בתשתיות המים ולא רק החקלאים. ממש כפי שלא דורשים מנוסעי הרכבת להשקיע לבדם במימון תשתיות מסילות הברזל, כך גם תשתיות המים הן אינטרס לאומי מן המעלה הראשונה."

פלג אוריון, יו"ר אגף משק בתנועת המושבים, שנכח אף הוא בכנס, אמר ל"קו למושב": "לצערי הממשלה מנהלת את משק המים לחקלאות בשיטת 'האמבטיה הסגורה'. שיטה זו חייבת להשתנות. הממשלה צריכה להבין שהיא אינה יכולה להשית את כל הערכים הנופיים, התיירותיים והסביבתיים של המדינה על כיסי החקלאים. אם זה ימשיך כך נגיע למצב של מדבור ושממה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן