יבול שיא
הרפת והחלב
אלוף פיקוד העורץ

דרגת אלוף הוענקה לבן קיבוץ יטבתה

2 דק' קריאה

שיתוף:

דרגת אלוף הוענקה לבן קיבוץ יטבתה: טקס  הענקת הדרגה נערך בבית בן גוריון בקריה בראשות שר הביטחון, ח"כ נפתלי בנט, הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, מפקדי בני משפחה ומוזמנים נוספים. גורדין, שקיבל דרגות תא"ל בשנת 2015, שירת בשנתיים האחרונות כראש  ראש מטה מפקד זרוע היבשה.

הוא נולד בסן דייגו, קליפורניה, בה שהו הוריו בתקופת לימודיהם. ב- 1971 חזרה המשפחה לישראל והוא גדל והתחנך בקיבוץ יטבתה. לאחר שנת שירות בתנועה הקיבוצית  התנדב לסיירת מטכ"ל ועבר ב"יחידה" את כל שרשרת הפיקוד עד למינויו ב-2007 למפקדה. הוא היה המפקד השני בהיסטוריה של היחידה, אחרי משה יעלון, שקיבל דרגת אל"מ במהלך פיקודו עליה כאות הערכה על תפקודה. לאחר מכן פיקד על חטיבה 55 ועל חטיבת הנח"ל.

דרגת אלוף הוענקה לבן קיבוץ יטבתה, אלוף אורי גורדין

שר הביטחון בנט כתב: "את אורי הכרתי לראשונה בחורף 1991 בסיירת מטכ״ל בגבעות קולה ליד ראש העין. אני מסתכל על משפחת גורדין, ורואה את ארץ ישראל היפה. צפיתי באורי מרחוק בעימותים הגדולים של העשורים האחרונים: לבנון השנייה, צוק איתן — תמיד בחוד החנית של המגע מול האויב, פועל בביטחון ובנחישות. אורי, שיהיה בהצלחה. אני מאמין בך."

הרמטכ"ל כוכבי: "אני מאוד שמח שאתה מצטרף לפורום המכובד הזה – פורום מטכ״ל. אתה קצין מנוסה מאוד, ערכי ואיש מיוחד ואני מחכה לנוכחות שלך ולתרומה שלך למטה הכללי. הרווחת אותה ביושר ובמאמץ גדול, לא רק שלך, אלא של כל המשפחה."

האלוף גורדין: "אני מתרגש ונפעם להיות חלק מהקבוצה המצומצמת הזאת, פורום המטה הכללי – קבוצה שמובילה את הארגון הגדול והמורכב במדינה, אך יותר מזה, גם האיכותי והמחויב במדינה. קבוצה של אלופים, שרובכם הייתם מפקדיי לאורך השנים ומכם שאבתי דוגמא. אומרים ש"האדם תבנית נוף מולדתו". אני מאמין שהאדם הוא גם בבואה של כל אלה שצעד איתם ביחד. ולכן, ההקלה שאני חש במעמד הזה, היא שאני לא עומד כאן לבדי במעמד, אלא איתי כל שותפיי לדרך לאורך כל השנים, אלה שאיתנו ואלה שלא,  ואלה שבגלל מגבלות הקורונה לא יכולתי להזמין. אני שוב מודה על האמון ועל הזכות להיות אלוף בצבא ההגנה לישראל ועל המינוי לפיקוד על פיקוד העורף, שבימים אלה לא צריך להכביר במילים על האתגר ובעיקר על איכותו, חשיבותו ומרכזיותו של הפיקוד".

בתמונה: אורי גורדין מקבל את דרגות האלוף מרעייתו, מירי, ומהרמטכ"ל אביב כוכבי. צילום: דובר צה"ל

מרכז גד"ש יטבתה: הגד"ש בערבה צמא למים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סנדי קסלר היא מורה לפלדנקרייז, מדריכת פילטיס – מדריכת רכיבה על סוסים ולרכיבה טיפולית ובמשך עשור ניהלה חווה טיפולית בביתה ברמת רזיאל * את שיטת ה-"BUZZ" פיתחה קסלר מלכתחילה עבור רוכבי סוסים, כדי לאפשר
5 דק' קריאה
רגע לפני שריקת הפתיחה של המשחקים האולימפיים ביולי יצא לאור הספר "אולימפיאדה זה הרבה יותר מספורט", שנותן כבוד למפעל הספורט החשוב הזה * מחבר הספר רמי ארז מספר על הסודות שמאחורי המשחקים, על תהילת
8 דק' קריאה
טורניר היורו הסתיים אבל לכל המכורים לספורט אין חשש, כי ב-26 ביולי כבר מתקיים טקס הפתיחה של אולימפיאדת פריז 2024 * המשלחת הישראלית תמנה 88 ספורטאיות וספורטאים שיתחרו ב-17 ענפי ספורט, מתוכם אנחנו מציגים
4 דק' קריאה
עמית יפרח: לאנרגיה הירוקה רווח משולש – לחקלאי עצמו – וודאות כלכלית בעולם של אי ודאות בחקלאות, לאגודות וכמובן למדינה – לייצר עבורה אנרגיה ירוקה כיעד לאומי  תנועת המושבים קיימה ביום ראשון השבוע כנס
4 דק' קריאה
סקירה קצרה על החברה חברת "דגניה תעשיות בע"מ" נוסדה בשנת 1956ומחולקת כיום לשתי חטיבות: חטיבת מדחסים "אהליאב איירמק" – משווקת מדחסים בוכנתיים מיציקת ברזל באיכות גבוהה, מדחסים בורגיים איכותיים, מדחסים אחרים ומוצרים נוספים בתחום.
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן