יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 01 01 at 10.14.08

חדש בצמח תערובות! תערובת יונקים ייעודית עד גמילה – 22% חלבון

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

הזנת יונקים בשבועות הראשונים לחייהם מבוססת בעיקר על חלב. החלב הינו מקור אנרגיה ומזינים לגדילה והתפתחות תקינה של היונק. יחד עם זאת, מומלץ להגיש מזון יבש ליונק כבר מהימים הראשונים!

למזון היבש (סטרטר) שני תפקידים עיקריים: אספקה של מזינים נוספים לבעל החיים והתפתחות של פעילות תקינה של הכרס. תהליך הפירוק ותסיסה של פחמימות לא מבניות הינו הגורם העיקרי להתפתחות יכולת הספיגה של הכרס.

בעבודה שפורסמה בחוברת התקצירים של כנס מדעי הבקר 2019 נמצא שכל קילוגרם תוספת משקל בגמילה מתורגמת לכ-17 ק"ג חמ"מ בתחלובה ראשונה. עבודה זו, בדומה לעבודות שנעשו בעולם, מראה קשר ישיר בין משקל והתפתחות היונק ליצרנות עתידית.

במרבית הרפתות בישראל, משטר ההזנה של עגלים ועגלות מגיל המלטה ועד לגיל 4 חודשים כולל שימוש בתערובת סטרטר המכילה 16%-18% חלבון על בסיס חומר טרי.

בשנים האחרונות מספר עבודות שנעשו בארץ ובעולם הראו שיפור בביצועי גמילה וצריכת מזון, בעגלות שהוזנו עד גמילה בתערובת עשירה בחלבון ואנרגיה.

בעבודה שפורסמה בחוברת התקצירים האחרונה (2022) נמצאה עלייה במשקל ועלייה בצריכת המזון בעגלות שהוזנו בתערובת המכילה 22% חלבון.

יונק צורך כ40-60 ק"ג מזון יבש לאורך תקופת הגידול. על כן, העלות הנוספת של האבסת תערובת 22% היא רק כ- 15-20 ₪ לעגלה עד גיל גמילה. עלות זו שולית ביחס לשיפור בתוצאות הגידול ומשקל הגמילה הצפוי. על כן אנחנו שמחים להציע לכם את תערובות 5724 "יונקים 22%". התערובת מתוכננת באופן ייעודי לתקופת הינקות עד הגמילה. התערובות מכילה מזונות אשר יתרמו להתפתות הכרס וגדילה של היונק. בנוסף התערובות מכילה תוספי תזונה שמטרתם לשפר את בריאות היונק והיכולת של מערכת העיכול להתמודד עם פתוגניים שונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סנדי קסלר היא מורה לפלדנקרייז, מדריכת פילטיס – מדריכת רכיבה על סוסים ולרכיבה טיפולית ובמשך עשור ניהלה חווה טיפולית בביתה ברמת רזיאל * את שיטת ה-"BUZZ" פיתחה קסלר מלכתחילה עבור רוכבי סוסים, כדי לאפשר
5 דק' קריאה
רגע לפני שריקת הפתיחה של המשחקים האולימפיים ביולי יצא לאור הספר "אולימפיאדה זה הרבה יותר מספורט", שנותן כבוד למפעל הספורט החשוב הזה * מחבר הספר רמי ארז מספר על הסודות שמאחורי המשחקים, על תהילת
8 דק' קריאה
טורניר היורו הסתיים אבל לכל המכורים לספורט אין חשש, כי ב-26 ביולי כבר מתקיים טקס הפתיחה של אולימפיאדת פריז 2024 * המשלחת הישראלית תמנה 88 ספורטאיות וספורטאים שיתחרו ב-17 ענפי ספורט, מתוכם אנחנו מציגים
4 דק' קריאה
עמית יפרח: לאנרגיה הירוקה רווח משולש – לחקלאי עצמו – וודאות כלכלית בעולם של אי ודאות בחקלאות, לאגודות וכמובן למדינה – לייצר עבורה אנרגיה ירוקה כיעד לאומי  תנועת המושבים קיימה ביום ראשון השבוע כנס
4 דק' קריאה
סקירה קצרה על החברה חברת "דגניה תעשיות בע"מ" נוסדה בשנת 1956ומחולקת כיום לשתי חטיבות: חטיבת מדחסים "אהליאב איירמק" – משווקת מדחסים בוכנתיים מיציקת ברזל באיכות גבוהה, מדחסים בורגיים איכותיים, מדחסים אחרים ומוצרים נוספים בתחום.
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן