יבול שיא
הרפת והחלב
מנכל מפעל דביק

חביאר גוכמן, 42, קיבוץ שדה בוקר, מנכ"ל מפעל "דביק" לייצור סרטי הדבקה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

אראל ארצי, מרכז משק בשנים 2021-2015

משפחתו של חביאר עלתה מארגנטינה כאשר היה בן 7. הוא גדל והתחנך בקיבוץ, התנדב לשנת שירות בתנועה הקיבוצית והתגייס לצה"ל.

במהלך שירות הקבע בצה"ל סיים בהצטיינות תואר ראשון בהיסטוריה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון. ב-2015 השתחרר לאחר שירות של 17 שנה.

בתקופה זו ביקש הקיבוץ להעמיד אישיות מתאימה בצוות הניהולי של "דביק" שתוכל להתפתח ולצמוח לניהול החברה. במקביל, חשב החברה ביקש שימצא לו מחליף בשל גילו. שילוב זה הניע חברים לפנות לחביאר בהצעה לחזור לקיבוץ ולהתמנות למנהל הכספים של המפעל. 

חביאר נענה להצעה להשתלב בחברה. בחצי השנה הראשונה עבד כעובד מן המניין בכל מחלקות הייצור, ולאחר מכן נכנס למחלקת הכספים כמנהל הכספים של החברה.

במקביל, הצטרף כנבחר ציבור להנהלה העסקית של הקיבוץ וביקש לקחת חלק גם בפן הקהילתי.

הוא הצטרף כחבר לוועדת דור צעיר וועדת פנסיה, והשתלב גם בפעילות החברתית להובלת תהליך צמיחה דמוגרפית וקליטת משפחות חדשות, שהיה משמעותי עבור הקיבוץ.

עם הזמן, נוצרו בינינו קשרי עבודה וקשרי ידידות עמוקים. חביאר התגלה כאישיות חכמה, קשובה, רגועה מאוד, תכונות נדירות וחשובות מאוד. בתפקידי כמרכז משק, התייעצתי בו כמעט בכל נושא.

חביאר התבלט ביכולת קריאה ולימוד של כלל החומרים הרבים המלווים פעילויות אלו, בהתמקדות ובירידה לפרטים, בהבנת הכיוון הנדרש וסינון רעשים לא רלוונטיים.

"דביק" חוותה ירידה משמעותית בהיקף הפעילות והרווח בעשור האחרון. מעבר להשפעה הכלכלית על הקיבוץ, הייתה לכך השלכה קשה מאוד על מורל החברים העובדים במפעל ועל מעמד המפעל בקרב חברי הקיבוץ.

מינוי מנהלים שכירים, הגם שטובים ומוערכים, לא הביא את התוצאה המיוחלת. שילוב של גורמים שונים הביאו למינויו של חביאר לפני שנה וחצי למנכ"ל החברה. מהלך זה היווה נקודת אור ותקווה לחברי הקיבוץ: מינוי בן משק לתפקיד הכי חשוב בקיבוץ.

בתקופה זו כמנכ"ל החברה חביאר זוכה להערכה רבה של צוות העובדים והחברים. "מינויו המוצלח ממחיש שהקיבוץ יודע למנות חברים מתאימים ואין תקרת זכוכית לאף אחד: לא לחברים חדשים ולא לחברים בתחילת דרכם, זה המסר הכי חשוב בתהליך.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סנדי קסלר היא מורה לפלדנקרייז, מדריכת פילטיס – מדריכת רכיבה על סוסים ולרכיבה טיפולית ובמשך עשור ניהלה חווה טיפולית בביתה ברמת רזיאל * את שיטת ה-"BUZZ" פיתחה קסלר מלכתחילה עבור רוכבי סוסים, כדי לאפשר
5 דק' קריאה
רגע לפני שריקת הפתיחה של המשחקים האולימפיים ביולי יצא לאור הספר "אולימפיאדה זה הרבה יותר מספורט", שנותן כבוד למפעל הספורט החשוב הזה * מחבר הספר רמי ארז מספר על הסודות שמאחורי המשחקים, על תהילת
8 דק' קריאה
טורניר היורו הסתיים אבל לכל המכורים לספורט אין חשש, כי ב-26 ביולי כבר מתקיים טקס הפתיחה של אולימפיאדת פריז 2024 * המשלחת הישראלית תמנה 88 ספורטאיות וספורטאים שיתחרו ב-17 ענפי ספורט, מתוכם אנחנו מציגים
4 דק' קריאה
עמית יפרח: לאנרגיה הירוקה רווח משולש – לחקלאי עצמו – וודאות כלכלית בעולם של אי ודאות בחקלאות, לאגודות וכמובן למדינה – לייצר עבורה אנרגיה ירוקה כיעד לאומי  תנועת המושבים קיימה ביום ראשון השבוע כנס
4 דק' קריאה
סקירה קצרה על החברה חברת "דגניה תעשיות בע"מ" נוסדה בשנת 1956ומחולקת כיום לשתי חטיבות: חטיבת מדחסים "אהליאב איירמק" – משווקת מדחסים בוכנתיים מיציקת ברזל באיכות גבוהה, מדחסים בורגיים איכותיים, מדחסים אחרים ומוצרים נוספים בתחום.
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן