יבול שיא
הרפת והחלב
דעות

ניר מאיר: ההחלטה של "תגלית" לעצור את הפעילות בעוטף עזה מנוגדת לערכי הציונות. "תגלית": עצירת הפעילות הייתה ליום אחד בלבד והיא חודשה

2 דק' קריאה

שיתוף:

ההחלטה של תגלית: בשבוע שעבר פורסם כי ארגון "תגלית" עצר את פעילותו באזור עוטף עזה. במייל ששלח דניאל גרינברג, מנהל הביטחון של הארגון ופורסם בחדשות הערוצים 12 ו-13, נכתב בין היתר: "מארגן יקר, אנא לתשומת ליבך – בעקבות אירועי סוף השבוע הוחלט להגביל את תנועת הקבוצות של תגלית בעוטף עזה. גבולות הגזרה לפעילות ולינה מוגדרות כנסיעה עד כביש 35 מצפון לרצועה ועד כביש 40 ממערב לרצועה. כל אתר ובית הארחה בנמצא בטווח הגיאוגרפי הזה הינו אסור לפעילות ולינה".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר  מאיר, הגיב להחלטה ואמר: "אני מצפה מארגון שחרט על דגלו את ערכי הציונות, להוכיח זאת במעשים. לא לנטוש את עוטף עזה אלא לחזק את עוטף עזה. לא לעצור את פעילויות הפרויקט בעוטף אלא להגביר אותן. מדובר במסר בעייתי המשדר פחד וחולשה לאלפי צעירות וצעירים יהודיים בתפוצות. אלו אינם פניה של הציונות ואלו אינם ערכיה.
"פניה של הציונות הם הקיבוצים בעוטף עזה, המסמנים את קו הגבול, עוד מלפני שקמה המדינה. התנועה הקיבוצית שולחת מדי שנה עשרות מתנדבי שנת שירות לאזור הזה, ורק בסוף השבוע שעבר הגיעו לכמה מהקיבוצים באזור יותר כמאה חיילים בודדים מגרעיני צבר, פרויקט ציוני אותו מקיימים הקיבוצים שם מזה שנים רבות, שהמשתתפים בו הם בני אותו הגיל של המשתתפים ב'תגלית'.

ההחלטה של תגלית

"החלטת תגלית מקוממת ומאכזבת אך מקורה בהתנהלות הממשלה והעומד בראשה – אם ראש הממשלה מפחד להגיע לעוטף עזה ולדבר עם התושבים מזה חודשים רבים, לא כל שכן לישון בעוטף, מה הפלא שכך מחליטה תגלית. בואו לעוטף, חזקו את התושבים, חזקו את הציונות, חזקו את ישראל".
לאחר פרסום הדברים של  ניר מאיר, הוציאו ב"תגלית" הבהרה: "עצירת הפעילות הייתה ליום אחד בלבד בעקבות האירועים הביטחוניים, והיום כבר חזרנו לשגרה מלאה. בקיץ האחרון ביקרו בעוטף עזה מעל 30,000 משתתפי תגלית שהגיעו לטייל, ללמוד ולתמוך בתושבי העוטף. נמשיך לעשות זאת גם בעתיד כפי שעשינו עד היום עם מאות אלפים ממשתתפינו".

לאחר הודעת "תגלית", אמר ניר מאיר: "אנו מברכים את החלטת תגלית לחדש את הפעילות בעוטף עזה. אנו בתנועה נמשיך ונעמוד לצד קיבוצי עוטף עזה ונחזק אותם".
בפגישה בין גידי מרק, מנכ"ל תגלית, לבין מזכ"ל התנועה הסביר כל צד את עמדותיו והיא הסתיימה ברוח טובה ובהחלטה כי מקרים דומים בעתיד יטופלו בידי שניהם ולא דרך התקשורת.

כדורגל ביחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סנדי קסלר היא מורה לפלדנקרייז, מדריכת פילטיס – מדריכת רכיבה על סוסים ולרכיבה טיפולית ובמשך עשור ניהלה חווה טיפולית בביתה ברמת רזיאל * את שיטת ה-"BUZZ" פיתחה קסלר מלכתחילה עבור רוכבי סוסים, כדי לאפשר
5 דק' קריאה
רגע לפני שריקת הפתיחה של המשחקים האולימפיים ביולי יצא לאור הספר "אולימפיאדה זה הרבה יותר מספורט", שנותן כבוד למפעל הספורט החשוב הזה * מחבר הספר רמי ארז מספר על הסודות שמאחורי המשחקים, על תהילת
8 דק' קריאה
טורניר היורו הסתיים אבל לכל המכורים לספורט אין חשש, כי ב-26 ביולי כבר מתקיים טקס הפתיחה של אולימפיאדת פריז 2024 * המשלחת הישראלית תמנה 88 ספורטאיות וספורטאים שיתחרו ב-17 ענפי ספורט, מתוכם אנחנו מציגים
4 דק' קריאה
עמית יפרח: לאנרגיה הירוקה רווח משולש – לחקלאי עצמו – וודאות כלכלית בעולם של אי ודאות בחקלאות, לאגודות וכמובן למדינה – לייצר עבורה אנרגיה ירוקה כיעד לאומי  תנועת המושבים קיימה ביום ראשון השבוע כנס
4 דק' קריאה
סקירה קצרה על החברה חברת "דגניה תעשיות בע"מ" נוסדה בשנת 1956ומחולקת כיום לשתי חטיבות: חטיבת מדחסים "אהליאב איירמק" – משווקת מדחסים בוכנתיים מיציקת ברזל באיכות גבוהה, מדחסים בורגיים איכותיים, מדחסים אחרים ומוצרים נוספים בתחום.
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן