יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2024 01 28 142508

תמיר אדר ז"ל, חקלאי מקיבוץ ניר עוז

2 דק' קריאה

שיתוף:

ביום ה' 4 בינואר הגיעה הבשורה המרה. תמיר אדר בן 38, שנחטף מקיבוצו ניר עוז בשבת הארורה של השבעה באוקטובר, נרצח בשבי החמאס. "כל העת ידענו שקרה לו משהו, שהוא נחטף אבל לא יותר מזה. לא היה כל מידע מה אירע לו" מציין בצער רב איתי צרפתי, שהעסיק את תמיר במחלקת ההשקיה של גד"ש "אורה", מיזם חקלאי גדול המשותף לקיבוצים כיסופים ואורים, המשתרע על שטח של 26,000 דונם ומגדלים בו חיטה, תפוחי אדמה, גזר, בצל ובוטנים.

איתי מגלה כי הציע לפני כשנה לתמיר לבוא ולעבוד בגד"ש "אורה". "קודם תמיר הפעיל טרקטור בקיבוצו ניר עוז וידעתי שהוא ראוי ליותר, להרבה יותר ולכן הבאתי אותו ל"אורה".

"זה תפור עליך, אמרתי לו. אתה מאד מתאים לנו ושכנעתי את תמיר לבוא אלינו" דברי איתי צרפתי, מנהל מחלקת ההשקיה בגד"ש "אורה". וממשיך: "מה אומר לך שמעון, נהניתי מכל דקה לעבוד איתו. היה כמו אח בשבילי. אח יקר, חבר מדהים. איש שיחה, תמיד מחייך, מוכן לעזור לאחרים. הייתה בינינו חברות אמיתית. היה איש עבודה מדהים".

בשבחו של תמיר אדר ז"ל שמעתי גם מאחיקם שלף, מנהל הגד"ש ב"אורה". "תמיר אהב לעבוד, להשקיע. איש עבודה נאמן, מסור, מקצועי. בעל מוטיבציה גבוהה, תמיד חיוך על הפנים, חוש הומור בלתי נגמר. אחריות ומקצוענות היו המוטו שלו".

אחיקם שלף מציין כי "תמיר היה מנהל צוות והעסיק עשרה תאילנדים. מנהל ההשקיה (איתי צרפתי) הביא אותו אלינו, אחרי ששכנע אותנו שהוא מביא מקצוען לעבודת השטח".

איתי צרפתי שמתגורר בניר עוז, לשם עבר מקיבוץ אורים, סיפר לי כי קודם שצורף למיזם "אורה" עבד תמיר בגידולי שדה בניר עוז במה שנקרא "חקלאות בנגב". "עקבתי אחרי עבודתו. ראיתי חקלאי מקצוען והיה ברור לי שהוא חייב לעבוד אצלנו במחלקת ההשקיה של מיזם הקיבוצים "אורה".

אביו של תמיר, משה אדר מועסק בארגון מושבי הנגב ופעיל בגידול בוטנים.

תמיר אדר היה בן 38 במותו. היה נשוי להדס, אחות בניר עוז. להם שני ילדים: אסף בן 8 ונטע עוד מעט בת 4. סבתו, יפה אדר, בת 85, נחטפה אף היא לעזה ושוחררה באחת מעסקות החזרת החטופים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סנדי קסלר היא מורה לפלדנקרייז, מדריכת פילטיס – מדריכת רכיבה על סוסים ולרכיבה טיפולית ובמשך עשור ניהלה חווה טיפולית בביתה ברמת רזיאל * את שיטת ה-"BUZZ" פיתחה קסלר מלכתחילה עבור רוכבי סוסים, כדי לאפשר
5 דק' קריאה
רגע לפני שריקת הפתיחה של המשחקים האולימפיים ביולי יצא לאור הספר "אולימפיאדה זה הרבה יותר מספורט", שנותן כבוד למפעל הספורט החשוב הזה * מחבר הספר רמי ארז מספר על הסודות שמאחורי המשחקים, על תהילת
8 דק' קריאה
טורניר היורו הסתיים אבל לכל המכורים לספורט אין חשש, כי ב-26 ביולי כבר מתקיים טקס הפתיחה של אולימפיאדת פריז 2024 * המשלחת הישראלית תמנה 88 ספורטאיות וספורטאים שיתחרו ב-17 ענפי ספורט, מתוכם אנחנו מציגים
4 דק' קריאה
עמית יפרח: לאנרגיה הירוקה רווח משולש – לחקלאי עצמו – וודאות כלכלית בעולם של אי ודאות בחקלאות, לאגודות וכמובן למדינה – לייצר עבורה אנרגיה ירוקה כיעד לאומי  תנועת המושבים קיימה ביום ראשון השבוע כנס
4 דק' קריאה
סקירה קצרה על החברה חברת "דגניה תעשיות בע"מ" נוסדה בשנת 1956ומחולקת כיום לשתי חטיבות: חטיבת מדחסים "אהליאב איירמק" – משווקת מדחסים בוכנתיים מיציקת ברזל באיכות גבוהה, מדחסים בורגיים איכותיים, מדחסים אחרים ומוצרים נוספים בתחום.
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן