יבול שיא
הרפת והחלב
פרוגט בר

פרוגק'ט בר פורשת כנפיים

2 דק' קריאה

שיתוף:

חברת פרוג'קט-בר, זכתה בפרויקט להקמת חוות בופאלו לייצור מוצרלה באזרבייג'ן והצליחה לתרום לפתרונות משבר החמאה הפוקד את הענף

פרוג'קט בר פורשת כנפיים

חברת פרוג'קט-בר, תאגיד בשותפות 50% עם "צמח תערובות" ו"אחזקות חצרים", זכתה בפרויקט הקמת רפת חלב בגאנה ובפרויקט להקמת חוות בופאלו לייצור מוצרלה באזרבייג'ן, בהיקף עשרות מיליוני דולר.

זאת בהמשך, להקמת מרכזי מזון ורפתות במדינות – וייטנאם, רומניה, תאילנד, רוסיה, סין, רואנדה ומונגוליה, פרוג'קט בר פורשת כנפיים.

החזון של חברת פרוג'קט בר

חברת פרוג'קט-בר, נוסדה בשנת 2009 והינה בעלת ניסיון רב, ידע מקצועי והכשרה, שנרכשו למעלה מ-30 שנה בתחום החלב בכלל, בתחום הרפתות והזנת בעלי חיים בפרט.

ערכי החברה מתבססים על ניסיון, ידע, חדשנות וטכנולוגיה, תוך יכולת עבודה רחבת היקף, לצד תפיסת ניהול ייחודית;

צוות העובדים המקצועי של החברה בוחן ומאפיין כל פרויקט לחוד, במטרה להבטיח התנהלות יעילה וחכמה ביותר, לצד עמידה בתקציב הרלוונטי ובלוחות הזמנים.

השותפים בחברת פרוג'קט-בר אמנון בר פלד ושמעון פרטוש החלו את דרכם במרכז המזון ב'משואות יצחק' בדרום, על ידי הדרכה והעברת ידע מקצועי לרפתנים בעולם, בעיקר במדינות מתפתחות.

בר-פלד ופרטוש זיהו שני יתרונות בולטים במשק החלב בישראל, ביחס לארצות מערביות: תנובת חלב גבוהה יותר בישראל, לעומת ארצות מערביות; בנוסף, זיהו כשל ניהולי בהתנהלות הרפתות במדינות, שבהן הפרות לא מצליחות להניב כמויות חלב טובות.

כך בר-פלד ופרטוש הבינו, שרפת הנה מפעל תעשייתי לכל דבר ומיקדו את מטרותיהם העסקיות בתחום ניהול הרפתות; בכל רפת יש מנכ"ל, דירקטוריון והנהלה, כלכלנים ותזונאים.

הסל המקצועי שמציעה חברת פרוג'קט-בר, מוביל את הרפת לאופטימיזציה ולשילוב של ניהול פיננסי נכון ומקצועיות ללא פשרות, והתוצאות הטובות בהתאמה.

פיתוח תוספי מזון

מעבר ללב העשייה בתחום הרפתות, חיפשו בר-פלד ופרטוש, מנוע צמיחה נוסף בתחום ייצור החלב, והשקיעו בפיתוח תוספי מזון ייחודיים לפרות החלב, שמטרתם להעלות את איכות החלב, כולל אחוז השומן והחלבון, וזאת מבלי לפגוע בתנובת החלב ובריאות העדר.

תוספי המזון, מהווים פתרון יעיל למשבר החמאה, שהינו מצב שבו ייצור החלב רב, אך ללא שומן וחלבון.

מנוע צמיחה נוסף ביוזמת פרוג'קט-בר בתחום טיהור השפכים ברפת. שלשמה הוקמה חברת בת, Aqwind Solutions, לפיתוח פתרון ביולוגי, ללא מגע יד אדם.

בפתרון, זורעים אוכלוסיות חיידקים ייחודיות למתקן תסיסה אנאירובי, שהוא דמוי כרס של פרה, והחיידקים ניזונים מהשפכים ומהחומר האורגאני (הצואה).

כך, המזהמים מתנקים מהחומר האורגאני וזורמים לביוב יותר נקיים. לאחר סעודת החיידקים, השפכים המוזרמים לביוב עומדים בתקן הרמות הנמוכות הנדרשות של ה-tss + cod.

האתגרים המרכזיים של החברה, הם להמשיך להניע את מנועי הצמיחה והחדשנות, לשמור על מקצוענות ברפתות, ולמצוא פתרונות שישפרו את הרפתות בארץ ובעולם, כמו גם, להגביר נוכחות באופן משמעותי בשוק הגלובאלי.

פרוג'קט ברחברה ישראלית מלא מלא

בר פלד, מנכ"ל פרוג'קט-בר, אומר: "אני גאה בכך שאנחנו חברה ישראלית, כחול לבן, וכל העובדים בה ישראלים.

החברה לוקחת את תחום החקלאות ומקדמת אותו באמצעות חדשנות וניהול נכון, עד לרמה של חקלאות מדייקת ממש, ואכן, רואים את ההצלחות ואת השיפור ברפתות.

בתקופת הקורונה, הפרויקטים בארץ המשיכו לעבוד, הצמיחה בחו"ל נעצרה, אך עובדי החברה המשיכו לעבוד רגיל ולא הוצאו לחל"ת.

גם בכך, אני רואה ערך ומחויבות של החברה כלפי עובדיה, שבימים כתיקונם ולאורך השנים, הם מסורים ונותנים יד להצלחה.

ולכן רואה את העסקת העובדים גם בתקופת משבר, כזכות גדולה מאוד. בחברה יש 45 עובדים, וביניהם גם נשים המנהלות רפתות, מדריכות בריאות ונשים בתפקידים מנהליים".

פרוג'קט בר פורשת כנפיים | צילום: יח"צ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
הקיבוצניק שמשדרג לכם את הנכס והופך את עליית הגג שלכם, ממאורת עכברים ונחשים לנכס מניב מיזם חדש מאפשר לבעלי בתים, לנצל את חלל עליית הגג, ולהופכו ליחידת מגורים לכל דבר. יחידת מגורים הכוללת: שירותים
6 דק' קריאה
אמר עמית יפרח, יו"ר התאחדות חקלאי ישראל, בשעה שעשרות חקלאים הפגינו מול ביתו של השר החקלאות, במחאה על פתיחת הייבוא בענפי החקלאות השונים והרס החקלאות הישראלית  עשרות חקלאים מקיימים ברגעים אלה עצרת מחאה מול
< 1 דק' קריאה
במושב עלמה התקיימה באחרונה "תחרות מלכת הקוסקוס" יוזמה שקמה מצד הצעירים במושב, שלא האמינו שהאירוע הפך להצלחה מטורפת, עד כדי כך שהוחלט להפכו למסורת * ביקרנו בעלמה ושוחחנו עם כמה צעירים ועם עירית מילס
14 דק' קריאה
השפית אביב כפיר מצורן שלחה לנו מתכון עם מעוף, אך שרונה מגבעת יערים לא החרישה ושלחה מתכון לשוק וכרעי עוף עם עשבי תיבול * דוד אליהו מאבן ספיר וגלעד שטרן הירושלמי הפגיזו במתכון לאסאדו
6 דק' קריאה
תובנות לשנה החדשה – להתרגש עד כמה שאפשר מרגעי הפז, להגיד מה יושב לכם על הלב, תקלילו, לא לפחד מהפחד ולהביט דרך משקפיים של חמלה  ממש לאחרונה כשאכלתי בהנאה את עלי הגפן המעולים שהכינה
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן