יבול שיא
הרפת והחלב
מחנה קיץ הבונים דרור

הסתיים מחנה הקיץ הבינלאומי של "הבונים דרור"

2 דק' קריאה

שיתוף:

200 חניכי ועולי תנועת "הבונים-דרור" מ-14 מדינות סיכמו ביום ראשון השבוע את מחנה "הללויה", המחנה הבינלאומי הגדול ביותר למנהיגות צעירה ורב-תרבותית.

מחנה קיץ הבונים דרור השתתפו חניכים מארגנטינה, מקסיקו, ברזיל, אורוגוואי, גרמניה, צרפת, בלגיה, בריטניה, הולנד, ארצות-הברית, קנדה, ניו-זילנד, דרום אפריקה ואוסטרליה. הם תקבצו ביום א' בשבוע שעבר למרגלות רכס הכרמל, ב"כפר גלים" – לפתיחת מחנה הקיץ השנתי של התנועה, בסימן "מנהיגות בינלאומית צעירה".

מחנה קיץ הבונים דרור 1
מחנה קיץ הבונים דרור 1

במשך שבוע שלם, בין עצי האורן והים התיכון, נחשפו נציגי המדינות השונות (בני 13 עד 18), לתרבויות חדשות, יצרו דיאלוגים מקדמי פלורליזם וסובלנות, אימצו כלים וגישות למנהיגות צעירה ומשפיעה ופעלו יחד למען עתיד טוב יותר, בתחומי הקיימות והאקלים, המדיניות והחברה. כל זאת לצד פעילויות גיבוש מסוג ODT, גלישת גלים, מסיבות בריכה ואקרו-באלאנס.

מחנה קיץ הבונים דרור

נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, שלח לחניכים במחנה ברכה מצולמת: "מחנה 'הללויה' הוא הזדמנות נפלאה וחד פעמית להיחשף לבני נוער מוכשרים, שאפתניים, אכפתיים וחברתיים; כאלה שמבקשים לפעול יחד למען החברה והעולם שבו אנחנו חיים.

אם יש שני דברים שלמדנו יחד בשנה האחרונה – הם שאסור לקחת את הבריאות שלנו כדבר מובן מאליו, ושהעולם שבו אנחנו חיים הוא קטן יותר ממה שאנחנו חושבים. ומחנה 'הללויה' הוא ההוכחה הטובה ביותר לכך.

באתם ליהנות, להכיר, לצבור חוויות, אבל חשוב שתזכרו שאתם נושאים אתכם גם אחריות – אחריות למדינה שממנה אתם מגיעים, לחברה שאליה אתם משתייכים, ליישוב שבו אתם מתגוררים ולמשפחה שבה גדלתם ובה למדתם ערכים."

בני הנוער מוכשרים

שירי מדר, מנכ"לית תנועת הנוער "הבונים-דרור": "אחרי שנה של מגיפה עולמית ומבצע 'שומר החומות' ועל אף מגבלות הקורונה, התעקשנו על קיום של מיזם זה מתוך הבנה שהוא קריטי לחיזוקה ומיצובה של ישראל בתוכה, על שלל זרמיה – יהודים, ערבים, דרוזים ונוצרים, ולחיבורה עם התפוצות.

זה צו השעה. אנו מפקידים את עתידנו בידי בני הנוער המוכשרים, ומבקשים להקנות להם את הכלים הנדרשים למנהיגות – מתוך אמונה שלמה שהם אלו המסוגלים להביא לתיקון עולם."

מחנה 'הללויה'

עמוס חרמון, מנכ"ל חברת "החוויה הישראלית" השותפה בפרויקט: "על אף האתגרים והמורכבויות להביא משתתפים לישראל בשנה וחצי האחרונות, הצלחנו להביא מעל 3,500 משתתפים לתוכניות קצרות וארוכות, ואנו רואים בקיום מחנה 'הללויה' הצלחה אדירה בחיבור בין תרבויות שונות כאן בישראל."

בין המברכים והמשתתפים בטקס פתיחת המחנה בשבוע שעבר היו ח"כ ויו"ר סיעת "העבודה" רם שפע, יו"ר תנועת "הבונים-דרור" וראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין, נציגת התנועה הקיבוצית וחברת דירקטוריון "הבונים-דרור" הילית בן צבי, ראש המועצה המארחת חוף הכרמל אסיף איזק, מנכ"ל חברת "החוויה הישראלית" עמוס חרמון, יו"ר חברת "החוויה הישראלית" חנה פרי-זן, ואיש התקשורת ושליח תנועת "הבונים-דרור" דני אדינו אבבה.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ואז אחיה הקטן, שואל: "לאן היא נעלמה?" והאם בכאבה נאלמת, והאב בצערו מקמט את מצחו – והם משתדלים, באמת משתדלים, לתת תשובות לילד קטן שמחפש את אחותו ולא מוצא הגיון במציאות החדשה  זה מתחיל
פרופ' חיים רבינוביץ', מדען עתיר-מעש ותהילה בתחום המחקר החקלאי, כיהן כדֶקָן הפקולטה לחקלאות ברחובות וכרקטור האוניברסיטה העברית בירושלים * בין היתר ידוע רבינוביץ' כמי שפיתח את עגבניות השרי באשכולות, שהפכו ללהיט עולמי * אחד
10 דק' קריאה
מה גורם לו לאדם להיות תמיד במקום של נתינה? * הנתינה של רון פרומרמן תמיד באה ממקום של לרצות לשמח את האחר, השמחה היא המוטו * במהלך חייו, רון מתנדב למען החיילים הבודדים, גם
7 דק' קריאה
אומנית, עוסקת בציור, איור ועיצוב גרפי. "נולדתי בכפר סאלד וגרתי כאן מרבית חיי. אדמת עמק החולה היא הבית שלי והנופים הם הלב, ואני לא מפסיקה להתפעל מכמה יפה הטבע שלנו כאן ומביעה את זה
2 דק' קריאה
המוות שפלש חזק מדי לתוך הקיבוץ, הריק שבין האין חג לאין חול וכלב חרדתי אחד *תמונה ראשית: תורן בכניסה לבארי. במקום יום העצמאות נפער חור  והינה, לפחות אצלי, השתרר לו פוס מוזר כזה. פוס
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן