יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 02 21 115008

צעירים וצעירות משפיעים בקיבוצים – מורן אלוני, מקיבוץ טירת צבי, בת 36

1 דק' קריאה

שיתוף:

התפקיד שלי: 

אני עובדת סוציאלית, ובתפקידי אני מפקחת מחוזית, אגף בכיר משפחות ילד ונוער בקהילה, במשרד הרווחה והביטחון החברתי (מחוז חיפה והצפון). 

איך הגעת לתפקיד? 

במהלך שנות עבודתי כעו"ס אני זוכרת כמה משמעותי היה תפקיד הפיקוח של משרד הרווחה. בראש סימנתי תפקיד זה כיעד (אחד מ…). לפני למעלה משנה חגגנו לבתנו בת מצווה, וממש בתהליך מקביל לגדילה ולהתבגרות שלה, הרגשתי שגם אני בגרתי ובשלתי מקצועית לתפקיד זה, ובשילוב כוח רצון עז וחריצות (אי אפשר בלעדיהן), יחד עם הזדמנות שנפתחה, נכנסתי לתפקיד. 

מה את אוהבת בתפקיד? 

העבודה כמפקחת מחוזית מאפשרת לי להיות בצמתים משמעותיים של קבלת החלטות. אני מפקחת על מחלקות רווחה באזור הצפון, בתפקיד שהוא שילוב של רגולציה ובקרה (פיקוח על עבודת המחלקה אשר נעשית בהתאם לתקנון עו"ס, למדיניות המשרד וליישום החלטות ממשלה) לתפקיד של גורם מקצועי מלווה ומייעץ, בפרט כאשר מדובר בסוגיות מורכבות במיוחד. 

אני אוהבת את הדינמיות, אני המון בשטח, בתוך מחלקות הרווחה. אין יום אחד שדומה לשני. אני מביאה לידי ביטוי חשיבה יצירתית, הסרת חסמים בדרך לפתח מענים טיפוליים נוספים ברשות, והכול במטרה לטייב טיפול בילדים ומשפחות.  

מה במיוחד מרגש אותך בעבודה שאת עושה? 

מרגש אותי מאוד לראות את הפיתוח של מחלקות ואגפי הרווחה ואת המענים הטיפוליים המוצעים, למשל מסגרות שהייה לילדים בסיכון, מסגרות טיפוליות בקהילה – מהגיל הרך ועד גיל ההתבגרות, ומענים טיפוליים לפרטים ולמשפחות. בתחום השירותים החברתיים אנו רגילים לדבר על היעדר תקציב,  תקינה וכוח אדם, אך יחד עם זאת יש עשייה אדירה והקצאת משאבים לפיתוח שירותים נוספים עבור אלו הזקוקים לכך.  

בדברייך מרגישים את תחושת הנחיצות.  

אני מרגישה נחוצה, הן בפן המקצועי של ליווי בפיתוח המסגרת הטיפולית והן בפן הרגולטורי של פיקוח ובקרה אחר יישום מודל העבודה של המשרד. 

מה השאיפה שלך הלאה? 

כולי תקווה להמשך מיצוב מחלקות הרווחה כבעלות מענים רחבים המיועדים לכלל התושבים, לא רק לפלח מסוים. אני רואה בתפקיד הזדמנות וזכות להיות לצד מקבלי ההחלטות ולהשפיע על חייהם של תושבים רבים.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אורי אדלר, יזהר טוגנדהפט – הארגון לחקלאות אורגנית דוד סילברמן, אריה יצחק, מולי זקס, מאיה שניט-אורלנד – שירות ההדרכה והמקצוע אשר איזנקוט  ז"ל– מדריך שירות שדה בגימלאותאפרים ציפלביץ, שירות שדה, מו"פ בקעת הירדן הקומפוסט
8 דק' קריאה
נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן