יבול שיא
הרפת והחלב
נשיא המדינה עם מאיר יפרח ועם מגדלי הירקות

ירקות ארצנו בבית הנשיא

2 דק' קריאה

שיתוף:

כמידי שנה התארחו אנשי ארגון מגדלי הירקות ומועצת החלב בבית נשיא המדינה לכבוד חג השבועות, בסימן נשים בחקלאות הישראלית

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו כמדי שנה את ארגון מגדלי הירקות ומועצת החלב לכבוד חג השבועות, בסימן נשים בחקלאות הישראלית. באירוע השתתפו מנכ"ל ארגון מגדלי הירקות מאיר יפרח, מנכ"ל מועצת החלב איציק שניידר, מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל עמית יפרח, מנכ"ל ארגון יצרני החלב, ליאור שמחה, נציגי ארגון מגדלי הירקות, נציגי ארגון מועצת החלב, רפתנים, חקלאים, ותלמידים מהפנימיות כפר גלים וכפר סילבר, שליוו את האירוע בשירי שבועות.

נשיא המדינה פתח ואמר: "אני מאמין שהחיבור לארץ ישראל הוא חיבור שלא עוסק רק במחיר העגבנייה, הוא עוסק במשהו הרבה עמוק יותר. אהבת הארץ היא מוטיב מרכזי בתפיסות העולם שלנו, האמונות שלנו וההבנה של מעגלי החיים שמבוססים על חקלאות, שהיא תוצרת הארץ. אין כמו חקלאות תוצרת הארץ, שלא לדבר על האיכות המדהימה שלה, הפירות והירקות הנפלאים ומוצרי החלב יוצאי דופן ואנחנו יודעים להעריך זאת. אין מקום שבו אני ומיכל מבקרים בעולם, ואין מקום שלא ניגשים ואומרים לנו שיש לנו את החקלאות הכי מדהימה, ושהם רוצים ללמוד, להעתיק ולהיות כמונו. צריך להמשיך לומר כמה אדירה החקלאות הישראלית והחובה לשמר אותה מכל משמר ולהגן עליה."

רעיית הנשיא מיכל הרצוג סיכמה: "זו תמיד חגיגה לראות אתכם ואת התוצרת המקסימה, לראות אתכם ואת ילדיכם כאן ולשיר ביחד את שירי החג. אנחנו מחזקים אתכם בעשייה הלא פשוטה והיומיומית שלכם. תודה רבה לכם מכל הלב.״

בבית הנשיא
מאיר יפרח והמגדלים בבית הנשיא

מזכיר ארגון מגדלי הירקות מאיר יפרח: "תודה רבה לכם על שפתחתם את ביתכם בפנינו לרגל חג השבועות. כמיטב המסורת, נציגי מגדלי הירקות מגיעים לבית הנשיא, באווירת חג הביכורים, כדי להציג בפניכם את מיטב תוצרת הירקות מכל חלקי ארץ ישראל, ארץ זבת חלב ודבש. זכינו במגוון אקלימי מיוחד בארצנו, שמאפשר לנו לגדל ירקות ברצף שאין כמותו. תחילתו יכולה להיות בדרום הארץ, וכאשר מסתיימת העונה הדרומית תחל עונתו במרכז, ואז תתחיל העונה בצפון, וכך ישווקו הירקות אזור אחר אזור, ותתאפשר הספקה שוטפת כל השנה.

"יש גם ירקות שבכל העולם מגדלים אותם רק בתנאים ובאזורים מיוחדים, אבל אצלנו המחקר וההדרכה מאתגרים אזורים בלתי אפשריים, כדי למצוא נישות נוספות לאותו גידול, כדי שתוצרתו לא תחסר.

"אצלנו בארגון מגדלי ירקות כולם ביד אחת, חקלאי הערבה וכיכר סדום המפריחים את המדבר עם חקלאי הנגב ועוטף עזה שהם אסם הירקות המרכזי בישראל בכל מצב ביטחוני, חקלאים ערביים מצטיינים במשולש ומן העדה הדרוזית לצד חקלאי הבקעה, חקלאי מישור החוף המתמודדים עם תפיסת השטחים החקלאיים עם חקלאי הירקות לתעשייה הנלחמים על נישה זאת בכל מצב, לצד חקלאים נועזים בגליל וברמת הגולן, כולם ביחד בשוויון מלא ואחד למען האחר.

"כבוד הנשיא, הנך ידיד לחקלאות זה שנים רבות בכל תפקיד בו עסקת, וגם כיום כנשיא אתה רואה עין בעין את חשיבותה של החקלאות ואת חשיבות אחזקתן של האדמות בנגב, בגליל, בערבה, בצמודי גדר בלבנון, בבקעה ובמרכז הארץ.

החקלאים, שעמלים כל השנה לספק תוצרת איכותית וגם לשמור על איכות הסביבה, צריכים להתקיים בכבוד. אבקש ממך להפעיל את מלוא השפעתך ואהבתך לחקלאים ולמדינה, כי מדינה בלי חקלאות היא גוף ללא נשמה.

אנחנו מודים לך ולמיכל על המפגש המרגש הזה, ויחד נתפלל שניתן יהיה להחזיר את החקלאות למקום הטוב והראוי לה, לטובת כל תושבי הארץ ולתפארת מדינת ישראל. חג שבועות שמח לכולם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אבי לב כבר בן 83 ולאורך שנות חייו, גם כשעבד כשכיר במשך 34 שנה ב"האחים מילצ'ן", תמיד היה חקלאי ופרדסן * לפני כחודש השיק את "לב של חקלאי" – ספר זכרונותיו, מנעוריו כחקלאי וכאחיו
10 דק' קריאה
אני כותב כמה ימים לפני יום הזיכרון לחלל צה"ל ויום העצמאות. מלא רגשות ובעקר תפילות – אני מאחל לכל החטופים לחזור הביתה מהר, שכוחות הביטחון ישמרו על השלום ועל עצמם, שכל הפצועים והמשפחות שעברו
3 דק' קריאה
במושב משֹואות-יצחק בדרום יש שתי אנדרטאות זו לצד זו – האחת לזכר הנספים בשואה והשנייה לזכר הנופלים במלחמות ישראל * אבנר חורש – מורה דרך וחבר המושב דור שני – מספר על תולדות היישוב,
6 דק' קריאה
שחקנית החיזוק בת ה־107 שבוחרת להסתכל קדימה * תמיד מעדיפה לראות את הכוס החצי מלאה  השבוע סיפר לי מושבניק שלא מזמן הוא חגג יום הולדת 70. איחלתי לו מזל טוב ושאלתי איך חגגו. בקול
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן