יבול שיא
הרפת והחלב
1

ביקור השר והסגן במתקן במכון טיהור שפכים

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

במהלך החודש ערך שר החקלאות ח"כ אבי דיכטר ביקור מקצועי במכון טיהור שפכי גוש דן (שפד"ן) של איגוד ערי גוש דן לתשתיות ואיכות הסביבה.

השר קיבל סקירה מקיפה ממנכ"ל "איגודן" על פעילות מכון הטיהור והשירותים שמעניק לערים ברחבי גוש דן. השר למד את נושא הטיפול בשפכים ואת האתגרים הצפויים בנושא הביוב, כחסם מרכזי בבנייה. השר למד גם על הממשק בין השפד"ן ובין חברת "מקורות" המזרימה את מי השפד"ן לטיהור נוסף לחקלאות בנגב.

במהלך הביקור ציין השר דיכטר כי עוד בהיותו נער הוא זוכר את השטחים העצומים האלה, שהיו שטחי כרייה וחול. "להגיע לכאן היום ולראות את הפעילות הענפה של המפעל הייחודי, זה מחזק את עמדתי ואת עמדת גורמי המקצוע, כי החקלאות הישראלית היא הפתרון לשפכי העיר והתעשייה ולכן עליה לקבל את מי הקולחין המטוהרים, באיכות הטובה ביותר עבור ההובלה בלבד".

השר המשיך ואמר ש"המצב שבו מדינת ישראל עדיין נאלצת להזרים לים מי קולחין שטוהרו, הינו בלתי נסבל. הגדלת החקלאות הישראלית תפתור בעיה כאובה זו. מדינות רבות בעולם לומדות מאיתנו כיצד להשתמש בטכנולוגיות ובחדשנות לטובת שימוש במים מחדש לטובת החקלאות. נמשיך לפעול ולקדם את החקלאות ולהפוך כל אתגר ליתרון".

בביקור השתתפו גם סגן שר החקלאות ח"כ משה אבוטבול, מנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא, מנכ"ל "איגודן" מרק אוקון, יו"ר "איגודן" גל שרעבי דמאיו וגורמי מקצוע נוספים.

סגן שר החקלאות, ח"כ משה אבוטבול אמר לנוכחים: "כמי שהקים את תאגיד "מי שמש" בכהונתי כראש עיריית בית שמש עשר שנים, ובחיזוק המתקן לטיהור שפכים האזורי בקיבוץ צרעה שליד בית שמש, הגעתי לכאן ונפעמתי לראות את העבודה הרבה והגדולה שאתם עושים ומסייעים לחקלאות בישראל, יחד עם אחריות רבה לתת שירות לערים רבות בישראל. אנו במשרד נעשה ככל שביכולתנו לסייע לכם להגדיל את המפעל הגדול הזה. תמשיכו להצליח".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*תמונה ראשית: מרכז המבקרים לירקות בנחל עוז לפני ההרס המתקפה הרצחנית של ארגון הטרור חמאס, גבתה את חייהם של חקלאים, בעיקר בקיבוצי עוטף עזה. מנתונים שהגיעו לידינו התברר כי בבוקר ה-7 באוקטובר נרצחו בביתם
6 דק' קריאה
בקיבוץ נירים בעוטף עזה, שבאותה שבת שחורה נרצחו חמישה מחבריו וארבעה חברים נחטפו ע"י החמאס, כבר רצים קדימה, לא נחים, לא מפסיקים לעשות, ממשיכים לזרוע ולהכין את האדמות להמשך גידולי החורף ב-6.10.23, רק יום
3 דק' קריאה
"עשרות אנשים מגיעים מכל רחבי הארץ, מתל-אביב, מטבעון, מבאר-שבע. ובאחד הימים הגיעו תושבים מכפר-סבא באוטובוס שהעירייה שלהם העמידה לרשותם" צילומים: באדיבות המשפחה דודו מיכאלי הוא חקלאי מזה ארבעים שנה. עשרים שנה הוא היה בעל
4 דק' קריאה
חוק "סימון ארץ המקור" עומד להיכנס לתוקף בסוף שנה זו תמונה ראשית: אורן לביא. צילום: מישל אמזלג מנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא קובע ש"ביטחון המזון של מדינת ישראל חייב להתבסס על תוצרת חקלאית מקומית".
2 דק' קריאה
מעגלי חיים ­- התארגנות משפטית מלידתנו עד מותנו, מזמן לנו מעגל החיים מפגשים ואירועים. במשפחה הגרעינית והמורחבת, בחברויות, לימודים, עבודה, טיולים ואירועים הנקרים בדרכנו. כאלה שכיף להיות בהם וכאלה שפחות. אנחנו חלק מחברה, אך
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן