יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 01 30 152209

המינוי האחרון של עודד פורר

2 דק' קריאה

שיתוף:

שר החקלאות היוצא עודד פורר חתם את פרק העבודה שלו במתחם בית דגן במינוי מנהל לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי. ימים אחדים לפני שעזב את הלשכה הודיע השר לד"ר שמואל אסולין, שהוא ממנה אותו לתפקיד ממלא מקום ראש המינהל לתקופה קצובה.

זמן קצר קודם לכן הודיע השר פורר לפרופסור אורי ירמיהו, שהיה מ"מ ראש המינהל לאורך שלושה חודשים – שהוא סיים את תפקידו. פרופסור ירמיהו שב לתפקידו הקודם כסגן ראש המינהל למחקר.

שיבוצו של ד"ר אסולין הוא עוד שיבוץ של ממלא מקום בלבד באחד התפקידים הבכירים בחקלאות ישראל. במהלך 20 חודשי פורר במשרד החקלאות הירבה השר לשבץ ממלאי מקום לתפקידים בכירים, בלא לבצע הלכה למעשה מכרזים לתפקידים אלה. אם כבר התקיים מכרז לתפקיד כזה או אחר, הנהגת המשרד בחרה בעובד מזוהה עם מפלגתו של השר פורר – "ישראל ביתנו".

ממלא מקום ראש מינהל המחקר החקלאי החדש ימשיך בתפקידו כממונה על קשרי חוץ במינהל המחקר. בהכשרתו הוא חוקר בתחום המים מהמכון לקרקע ומים במינהל המחקר.

חשוב מאד לציין כי זה שנה וחודש לא היה ראש למינהל המחקר החקלאי, תופעה שלא הייתה כדוגמתה מעולם! פרופסור אלי פיינרמן היה ראש מינהל המחקר האחרון במינוי רשמי. מאז פרישתו בחודש דצמבר 2021, התנהל מכון וולקני עם ממלאי מקום: פרופסור עבד גרה ופרופסור אורי ירמיהו, ולאורך כל התקופה הזו לא קיימה הנהלת משרד החקלאות מכרז מסודר לתפקיד הבכיר.

לא ברור מה הביא את הנהגת המשרד בתקופת השר פורר לבקש ממספר בכירים במחקר החקלאי בדרגת פרופסור לוותר על מועמדותם למכרזים בתפקידים בכירים, אם אכן לא היו כלל מכרזים.

ההערכה בקרב העובדים הבכירים במינהל המחקר החקלאי, שההנהגה החדשה במשרד החקלאות תחליט על קיום מכרזים לתפקידים שונים, בכלל זה לתפקידים שמאוישים כרגע על ידי ממלאי מקום.

נודע כי נציבות שירות המדינה הינחתה את משרד החקלאות שגימלאי שהיה קודם פרישתו, בעמדה בכירה במשרד, אינו יכול להגיש מועמדות למשרות בכירות, בכלל זה ראש מינהל המחקר החקלאי.

ד"ר שמואל אסולין, ממלא מקום ראש מינהל המחקר החקלאי, נמנה עם מגישי המועמדות לתפקיד ראש מינהל המחקר. לא ברור מה יהיה מעמדו של פרופסור אמריטוס איתמר גלזר שהיה קודם יציאתו לגימלאות סגן ראש המינהל למחקר ושנחשב מועמד מוביל לתפקיד ראש מינהל המחקר הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
מסיכום נתוני 2022 שנערך בקנט עולה כי בשנה החולפת נמשכה מגמת הגידול בהיקף נזקי הטבע לגידולים החקלאיים, כתוצאה ממשבר האקלים. היקף הפיצויים ששילמה קנט בשנה החולפת בכל ענפי הביטוח היה גבוה בכ-15% מהפיצויים ששילמה
2 דק' קריאה
השוואה בין סוגי קומפוסט – זבל בע"ח אל מול תוצרי פסולת עירונית, על מדדי קרקע ויבול מחברים: ד"ר רן אראל, ד"ר פנחס פיין, פרופ' אורי ירמיהו, אלנתן גולן – מנהל המחקר החקלאי אברהם זילברמן,
7 דק' קריאה
אבי פרחי נחשב "מלך החסה" של חבל הבשור, "עמק החסה" של ישראל ● סיפק ירקות עלים ל"מקדונלד" ובשלב מסוים קונצרן שטראוס רכש אותו בהרבה כסף ● "אין דור חדש, כי אין לנו מנהיגות שיודעת
5 דק' קריאה
פרופסור רפאל משולם נחשב ל"אורים ותומים" בתחום הקנאביס. לאורך עשרות שנים רכש לעצמו ידע מוכח חובק עולם. לפני שישים שנה, במעבדה במכון וייצמן, שקד על מרכיבי צמח הקנאביס והיה לראש וראשון שגילה את החומר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן