יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 09 04 at 13.06.50 1 768x512 1

שר החקלאות אבי דיכטר ואנשי משרד החקלאות הצליחו להדוף את מרבית הגזירות על החקלאות בתקציב 2024

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

הדרישה לקיצוץ תקציבי בסך 850 מיליון ש״ח נדחתה על ידי משרד החקלאות על הסף. בסופם של דיונים מרתוניים שנמשכו עד היום בצהריים, סוכם שהקיצוץ יעמוד על כ-280 מיליון ש״ח

משרד החקלאות גאה על השתתפותו במאמץ הממשלתי לממן בתקציב של עשרות מיליארדים את המלחמה בדרום והלחימה בצפון. משרד החקלאות בתיאום עם משרד האוצר, פינה תקציב מיוחד אותו השיג מביטול תקנים שאינם מאויישים במשרד.  

במסגרת התכנסות משרדי הממשלה לאישור תקציב המדינה לשנת 2024, השיגו השר דיכטר ואנשיו הסכם תקציבי משמעותי וחשוב לטובת החקלאות הישראלית. התקציב שהושג יאפשר המשך פעילות תקינה, רציפות תפקודית ושמירה על ביטחון המזון של ישראל.

הגזירות שהונחתו על החקלאות בתחילת דיוני התקציב בוטלו לאחר שהשר אבי דיכטר הבהיר שהן מבחינתו: ״איום שהמשרד לא יוכל לעמוד בו״.

במסגרת ההסכם, יוקצו 270 מיליון ש״ח לתמיכות ופעילויות המשרד בחקלאים.

בוטלו הצעדים המבניים הבאים שהועלו בתחילה על ידי משרד האוצר ולו היו מתקבלים, היו פוגעים קשות ביכולת המשרד אל מול החקלאות והחקלאים:

• סגירת מחוזות

• העברת זרועות גופי הרגולציה בצומח ובחי למשרד אחר

• העברת המדען הראשי לגוף ארצי שאינו במשרד החקלאות

• סגירת הפיצו״ח – גוף האכיפה (עבריינים משני צידי הקו הירוק מייחלים שזה יקרה).

כמו כן, שר החקלאות ואנשיו הצליחו לבטל קיצוץ רחב של 320 משרות עובדים במצבת כוח האדם, קיצוץ שהיה מעמיד את יכולת המשרד לתפקד – בסכנה ממשית. לאחר דיונים ממושכים, הוחלט להשאיר רק קיצוץ בתקנים בלתי מאויישים בסך 142 וגם זאת, בפריסה של 3 שנים בלבד בהמשך. כמו כן, המשרד יפעל להתכנסות והתייעלות בכוח האדם.

משרד החקלאות בשיתוף משרד האוצר יבחנו שוב את סוגיית התמיכה בחקלאים שנפגעו משתי הפחתות המכס על תוצרת חקלאית ויביאו למתכונת תמיכות כספיות ישירות בחקלאים שנפגעו.

בנוסף, משרד החקלאות ומשרד האוצר מזמנים מהלך רב-שנתי בהובלת רשות המים, במסגרתו מדיניות הקצאת המים לחקלאות תהיה נדיבה יותר מזו הקיימת כיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן