יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 08 21 at 07.55.43

שר החקלאות חה״כ אבי דיכטר אירח במשרדו את שר האוצר חה״כ בצלאל סמוטריץ׳ לביקור מקצועי

2 דק' קריאה

שיתוף:

השר דיכטר: ״שיתוף הפעולה בין משרד החקלאות למשרד האוצר הינו קריטי כדי שניתן יהיה לממש את מחויבותנו להגדיל משמעותית את כמות התוצרת החקלאית בישראל, הן לייצוא והן לשוק המקומי. ביטחון המזון במדינת ישראל – נדבך מוביל באסטרטגיה שלי כשר החקלאות ושל אנשי משרדי״

שר החקלאות חה״כ אבי דיכטר אירח במשרדו את שר האוצר חה״כ בצלאל סמוטריץ׳ לביקור מקצועי.

שר החקלאות חה״כ אבי דיכטר אירח היום (ה׳), 17 באוגוסט 2023, את שר האוצר חה״כ בצלאל סמוטריץ׳, לביקור מקצועי במשרד החקלאות, בהשתתפות מנכ״ל משרד החקלאות אורן לביא, מנכ״ל משרד האוצר שלומי הייזלר, וגורמי מקצוע נוספים משני המשרדים.

הביקור נועד לאפשר לשר האוצר ואנשיו להכיר את הצד המקצועי של החקלאות בישראל ואת חשיבותם של גופים מקצועיים במשרד למימוש האסטרטגיה בחקלאות, כפי שקבע אותה השר לפני מספר חודשים. השר דיכטר ואנשי משרדו סקרו בפני השר סמוטריץ׳ ואנשי האוצר את ארבעת העמודים האסטרטגיים של המשרד, שיביאו בשנים הקרובות לגידול משמעותי בהיקף התוצרת החקלאית בישראל:

הצערת גיל החקלאים והגדלה משמעותית של מספר העובדים הזרים, שמירת הקרקעות החקלאיות והגדלתם בהמשך, אספקת מים לחקלאות – שפירים ומושבים, באמצעות פריסה של תשתיות בכל הארץ ובמחיר מופחת משמעותית מהקיים היום וכן השקעה בטכנולוגיות ובחדשנות.

שר החקלאות ושר האוצר דנו באתגרי החקלאות ובקשיים השונים, כמו גם בהזדמנויות הרבות שיובילו להצעדת החקלאות הישראלית למקום טוב יותר.

תחילה הוצגו לשר האוצר תכניות השבחה במכון וולקני על ידי חוקרים וחוקרות, ובהמשך ביקרו בבנק הגֵנים הישראלי. בסיור בשטח החקלאי, קיבל שר האוצר הצצה לטכנולוגיית הקיר הפירותי, המהווה את עתיד המטעים בישראל. בהמשך ביקרו במשרד להגנת הצומח שם קיבל סקירה אודות פעילות הארגון והאתגרים המקצועיים בתחום המלחמה במזיקים ומניעת הכנסתם לישראל. כמו כן, הוצגה לשרים מערכת מחשב חדשה המקצרת משמעותית את זמן ההמתנה לאישור ייבוא חקלאי.

בסיום, התקיימה פגישת עבודה מורחבת בהשתתפות גורמי המקצוע משני המשרדים, ולאחריה קיימו השר דיכטר והשר סמוטריץ׳ פגישה בארבע עיניים.

שר החקלאות חה״כ אבי דיכטר: ״אני מעריך את נכונותו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, על שהגיע לביקור מקצועי מקיף במשרד החקלאות. שיתוף הפעולה בין משרד החקלאות למשרד האוצר, הינו נדבך מרכזי שנועד להקנות את מידת הוודאות הנדרשת לכל חקלאי, בבואו לתכנן את המשך דרכו בענפי החקלאות השונים. שיתוף הפעולה בין משרד החקלאות למשרד האוצר הינו קריטי כדי שניתן יהיה לממש את מחויבותנו להגדיל משמעותית את כמות התוצרת החקלאית בישראל, הן לייצוא והן לשוק המקומי. ביטחון המזון במדינת ישראל – נדבך מוביל באסטרטגיה שלי כשר החקלאות ושל אנשי משרדי. באמצעות הטכנולוגיה והחדשנות הישראלית – אנחנו לא רק מתמודדים עם אתגרים, אלא מקדמים את החקלאות בישראל לעבר עתיד משגשג ומוצלח, שיבטיח את ביטחון התוצרת החקלאית בישראל בשגרה ובחירום״.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ': ״החקלאות הישראלית היא אחת מהמרכיבים הבסיסיים ביותר שלנו והיא ערך ציוני חשוב וראשון במעלה. שמחתי להכיר מקרוב את החידושים בתחום ולשמוע על האתגרים הרבים לחקלאות ולחקלאים. הפוטנציאל של החקלאות הישראלית הוא אדיר. אנחנו משקיעים שני מיליארד ש"ח בחדשנות וטכנולוגיה בחקלאות, כי אנחנו מאמינים בחקלאים ובחקלאות הישראלית. אנחנו נחושים לחזק את החקלאים והחקלאות הישראלית כך שתמשיך להיות מהמובילות ומהמשוכללות בעולם. אני מודה לידידי שר החקלאות אבי דיכטר על הובלת המשרד והשמירה על אחד מהיסודות החשובים ביותר של מדינת ישראל״.

שני השרים הסכימו שכדי לעבוד מתואם יותר, יש לבנות תכנית רב שנתית לחקלאות בישראל עד לשנת 2040. תכנית זו תורכב משלוש תכניות חומש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט, שהתקיימה  זו הפעם ה-17,  הוקדשה השנה למתנדבים שסייעו לחקלאים בחודשים האחרונים *תמונה ראשית: התמונה הזוכה התמונה "בהצדעה" שצילם נתיב ביתן בן ה-15  זכתה במקום הראשון בתחרות הצילום
2 דק' קריאה
נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל אירחו היום רפתנים, נוקדים, מגדלי פירות וירקות, וחקלאים מכל רחבי הארץ  באירוע, שהינו מסורת ארוכת שנים אותה מקיימים נשיאי ישראל לקראת השבועות, השתתפו שר החקלאות, אבי דיכטר, מנכ״ל
3 דק' קריאה
אירוע זיכרון והוקרה לאנשי ענף החלב התקיים אמש (יום ד') במושב פטיש מנכ"ל משרד החקלאות: "החקלאים שלנו הם עמוד התווך של המדינה, לא רק בתוצרתם אלא גם ברוחם ובנחישותם. תודתי הגדולה על מסירותכם האינסופית"
3 דק' קריאה
אלון ארבל החליט לעבור מן הערבה למושב שדי אברהם בחבל שלום, לאחר ששלושה צעירים מבני משפחתו נהרגו במסיבת הנובה, ולאחר שראה את היישובים ההרוסים עד היסוד בעת שירותו כחייל במלחמת "חרבות ברזל" בגדוד  מילואים
3 דק' קריאה
שלומי פוקס הוא תושב מסלול – מושב שתרם רבות לקליטת צעירים מהמסיבה בנובה * שלומי עוסק מה-7 באוקטובר ועד היום בעריכת עשרות אירועים עבור הלוחמים בדרום, כביטוי הערכה ותודה לפעילותם הצבאית ולמען העלאת המורל
7 דק' קריאה
אירוע היין השנתי של מטה יהודה נפתח בחגיגת יינות ייחודית ומקומית ויימשך לאורך חודש יוני – ביקורים ביקבים ומרכזי מבקרים, ביקור אצל חקלאים ובקיצור: חוויית יין אדירה * אלמוג סורין הגיעה לאירוע הפתיחה כדי
9 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן