יבול שיא
הרפת והחלב
תמיר בסון

תצוגת זנים של זרעים גדרה-סינג'נטה

2 דק' קריאה

שיתוף:

בקצה חלקה ובה מגוון של גידולי שדה, הציגה חברת "זרעים גדרה-סינג'נטה" זנים מסחריים לצד זנים חדשים

"באנו להציג ולחשוף בפני המגדלים שלנו ובפני רשתות המזון המשווקות את התוצרת שלנו, את זני הירקות הגדלים בשטח פתוח" ציין בפניי מנהל השיווק הארצי של החברה, תמיר בסון.

"לנגד עיניך אתה רואה מקבץ של זנים מסחריים קיימים: כרובית במגוון צבעים – כרוב אדום וכרוב ירוק, ולצידם זנים חדשים של קולורבי ומיני חסות, מתאימים לעונות גידול שונות, ועונים על צרכים שונים של מגדלים".

תמןנה 1

בסון קבע שהנראות של הזנים היא מיטבית. "אנחנו אולי מזוהים עם פלפל, עגבניות ואבטיח, אבל המבחר שלנו רחב בהרבה. לכן האירוע נועד להציג עוצמה של החברה שמפתחת זנים חדשים ומחפשת דרכים להעניק ערך מוסף למגדלי הירקות".

בסיור בשטח בחנו במראה עיניים כרובית ירוקה, לבנה ואדומה, כרוב אדום ו"רגיל" ירוק, זני קישוא שונים, חסה וקולורבי. שטח הגידול הוא בבעלות משפחת אלגבי, ממושב חצב, הנחשבים מגדלים מובילים בגידול כרובית בישראל.

תמיר בסון מציין שאלה זנים ביבול גבוה,  במשקל פרי גבוה, בעלי עמידויות לחיי מדף ארוכים ואטרקטיביים. מסתבר שהחברה מבצעת ארבעה משתלים בתקופות גידול שונות של שבוע-שבועיים פער בין גידול אחד לשני, כך שבארבעה שבועות החלקה מציגה מגוון מרתק של זנים בגידולי שדה.

עמוד 2

החברה רואה במפגש המקצועי עם המגדלים שלה נדבך חשוב. במהלך יום הפעילות ובעת הגעה של מגדלים מרחבי המדינה לשטח התצוגה, "זרעים גדרה – סינג'נטה" המתינה עם אנשי המקצוע שלה ללוות את החקלאים לשורות הגידול ולהסביר להם על חשיבות הגידולים, תכונותיהם והערך המוסף שלהם.

החברה הציבה אוהל שהגן מפני השמש הקופחת, דאגה להשקות את אורחיה ולהעניק להם ארוחת צהריים דשנה. תצוגת הזנים התרחשה בשטח אדמה קרוב לבית הספר "נופים" ב-כנות ובמבט כללי נראה לנו שהכול יצאו מרוצים.

קבוצת אורחים לא שגרתית התייצבה באוהל התצוגה. היו אלה ארבעה-עשר מגדלי ירקות מהערים הפלשתיניות שכם, טול כרם וג'נין. מסתבר שהם מקיימים יחסי סחר מצוינים עם החברה המארחת. בואם התאפשר בסיועו של הלל אדירי, שהיה בשנות התשעים קצין מטה חקלאות ומים במינהל האזרחי ואחרי פרישתו לגימלאות היה ליועץ חקלאי לגוף שסימן הזיהוי שלו הן האותיות ,ECF ממייסדי תכנית אוסלו, במסגרת פרוייקט בתמיכת האיחוד האירופי.

עמוד 5

"החקלאים שהבאתי נמנים עם אגודה חקלאית בטול כרם וכן מגדלי ירקות בשכם ומגדל מג'נין, המשווק דרך קבע שנה אחר שנה ירקות למפעלי תעשייה בישראל".

אדירי ציין כי השיג את האישורים הנדרשים ובתוך פרק זמן קצר חצתה הקבוצה את מעבר שער אפרים ועשתה דרכה לאירוע ליד כנות.

את סיפורם של אורחינו הפלשתינים תוכלו לקרוא בכתבה נפרדת בהמשך גיליון זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
ההנהגה היוצאת של משרד החקלאות ופיתוח הכפר בראשות עודד פורר ונעמה קאופמן-פס, נמנעה תקופה ארוכה מלקיים סדרה של מכרזים לאיוש תפקידים שונים במשרד הממשלתי. עם כניסתם למשרד החקלאות של השר אבי דיכטר ומנכ"ל המשרד
2 דק' קריאה
טיול משפחתי לצעירים ברוחם בנגב – דרומה – חאן השיירות עם גמלים, אוהלים ואווירה מדברית * חובה: ביקור בקבר דוד ופולה בן גוריון ובשמורת עין עבדת, לא תצטערו * בבאר שבע – במרכז להנצחת חיילי אנז"ק *
4 דק' קריאה
נשואה פלוס ארבעה ילדים (שלה) ועוד שלושה של בעלה מנישואים שניים. סבתא ל-17 נכדים ובת לאימא בת 92   גננת בדימוס, בעלת סטודיו לציור על בגדים ואומנות שימושית, פנסיונרית שעובדת בזמנה הפנוי ב"בית הדר", בית
3 דק' קריאה
סול, נערה על הרצף האוטיסטי מקיבוץ זיקים, מציגה בגלריה ביד מרדכי תערוכה העוסקת בעולמם של אוטיסטים. "בזמן שאתם מרעישים, אצלי בלאגן בחושים"  בגלריה דנה לאומנות ביד מרדכי, מוצגת תערוכה של סול רמבישבסקי, נערה על
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן