יבול שיא
הרפת והחלב
תמיר בסון

תצוגת זנים של זרעים גדרה-סינג'נטה

2 דק' קריאה

שיתוף:

בקצה חלקה ובה מגוון של גידולי שדה, הציגה חברת "זרעים גדרה-סינג'נטה" זנים מסחריים לצד זנים חדשים

"באנו להציג ולחשוף בפני המגדלים שלנו ובפני רשתות המזון המשווקות את התוצרת שלנו, את זני הירקות הגדלים בשטח פתוח" ציין בפניי מנהל השיווק הארצי של החברה, תמיר בסון.

"לנגד עיניך אתה רואה מקבץ של זנים מסחריים קיימים: כרובית במגוון צבעים – כרוב אדום וכרוב ירוק, ולצידם זנים חדשים של קולורבי ומיני חסות, מתאימים לעונות גידול שונות, ועונים על צרכים שונים של מגדלים".

תמןנה 1

בסון קבע שהנראות של הזנים היא מיטבית. "אנחנו אולי מזוהים עם פלפל, עגבניות ואבטיח, אבל המבחר שלנו רחב בהרבה. לכן האירוע נועד להציג עוצמה של החברה שמפתחת זנים חדשים ומחפשת דרכים להעניק ערך מוסף למגדלי הירקות".

בסיור בשטח בחנו במראה עיניים כרובית ירוקה, לבנה ואדומה, כרוב אדום ו"רגיל" ירוק, זני קישוא שונים, חסה וקולורבי. שטח הגידול הוא בבעלות משפחת אלגבי, ממושב חצב, הנחשבים מגדלים מובילים בגידול כרובית בישראל.

תמיר בסון מציין שאלה זנים ביבול גבוה,  במשקל פרי גבוה, בעלי עמידויות לחיי מדף ארוכים ואטרקטיביים. מסתבר שהחברה מבצעת ארבעה משתלים בתקופות גידול שונות של שבוע-שבועיים פער בין גידול אחד לשני, כך שבארבעה שבועות החלקה מציגה מגוון מרתק של זנים בגידולי שדה.

עמוד 2

החברה רואה במפגש המקצועי עם המגדלים שלה נדבך חשוב. במהלך יום הפעילות ובעת הגעה של מגדלים מרחבי המדינה לשטח התצוגה, "זרעים גדרה – סינג'נטה" המתינה עם אנשי המקצוע שלה ללוות את החקלאים לשורות הגידול ולהסביר להם על חשיבות הגידולים, תכונותיהם והערך המוסף שלהם.

החברה הציבה אוהל שהגן מפני השמש הקופחת, דאגה להשקות את אורחיה ולהעניק להם ארוחת צהריים דשנה. תצוגת הזנים התרחשה בשטח אדמה קרוב לבית הספר "נופים" ב-כנות ובמבט כללי נראה לנו שהכול יצאו מרוצים.

קבוצת אורחים לא שגרתית התייצבה באוהל התצוגה. היו אלה ארבעה-עשר מגדלי ירקות מהערים הפלשתיניות שכם, טול כרם וג'נין. מסתבר שהם מקיימים יחסי סחר מצוינים עם החברה המארחת. בואם התאפשר בסיועו של הלל אדירי, שהיה בשנות התשעים קצין מטה חקלאות ומים במינהל האזרחי ואחרי פרישתו לגימלאות היה ליועץ חקלאי לגוף שסימן הזיהוי שלו הן האותיות ,ECF ממייסדי תכנית אוסלו, במסגרת פרוייקט בתמיכת האיחוד האירופי.

עמוד 5

"החקלאים שהבאתי נמנים עם אגודה חקלאית בטול כרם וכן מגדלי ירקות בשכם ומגדל מג'נין, המשווק דרך קבע שנה אחר שנה ירקות למפעלי תעשייה בישראל".

אדירי ציין כי השיג את האישורים הנדרשים ובתוך פרק זמן קצר חצתה הקבוצה את מעבר שער אפרים ועשתה דרכה לאירוע ליד כנות.

את סיפורם של אורחינו הפלשתינים תוכלו לקרוא בכתבה נפרדת בהמשך גיליון זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיול יומי ברמלה וגם לוד החל מבריכת הקשתות עם תערוכה של דניאל רוטברט Daniel Rothbart והשם המסקרן רמלהאנתרופוקן RamleAnthropocene דרך המגדל הלבן והמרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR* חלק א'  *תמונה ראשית: המגדל הלבן ברמלה
6 דק' קריאה
הגולשת שרון קנטור (אביחיל) תדע בחודשים הקרובים האם תייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריז  הגולשת שרון קנטור (20) גדלה במושב אביחיל, וגרה בו גם בימינו, ובחודשים הקרובים היא תתמודד על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריז
3 דק' קריאה
"המערבל של הלב" שמאיים לנגוס בכל חלקת הגיון טובה  שמעתי פעם הרצאה על כך שבכל זמן נתון, יכול אדם יכול לחוות רגש אחד בלבד. זאת אומרת הוא לא יכול להיות שמח ועצוב באותו שבריר
3 דק' קריאה
בני ובנות הנוער של התנועה החדשה, בצוותים החינוכיים, בבוגרות ובבוגרים ממשיכים להוביל פעילות חינוכית גם ובמיוחד בעת הזאת ונרתמים למשימות לאומיות  מאז פרוץ המלחמה ב'תנועה החדשה', פועלים לסייע לעורף הישראלי ולחקלאים. כבר ביום הראשון
2 דק' קריאה
נועה שפירא, רכזת שכבת יב בבני המושבים: "אנחנו רואים התגייסות מרחיקת לכת, שמוכיחה שבני הנוער מבקשים להיות חלק משמעותי מהעשייה בשעה קשה זו"  *תמונה ראשית: מדריכים משכבת יב' של בני המושבים בפעילות למפונים בבתי
< 1 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן