יבול שיא
הרפת והחלב
agRE.tech צילום נוי עינב 4

ענקית האנרגיה הצרפתית EDF ותאגיד החקלאות "צמח מפעלים" השקיעו בסטארט-אפ agRE.tech

3 דק' קריאה

שיתוף:

החברה השלימה גיוס פרה-סיד בהיקף של כ-2 מיליון דולר לפיתוח מערכת הפעלה רובוטית מתקדמת לתחום האגרוולטאי

הסטארט-אפ agRE.tech עוסק בפיתוח פורץ דרך למינוף ויישום טכנולוגית רובוטיקה מתקדמת ובינה מלאכותית בתחום החקלאות והאקלים. בכך, מאפשר התמודדות עם אתגרי כוח האדם בתחום החקלאות והצורך בהגדלת פריון, תוך עמידה ביעדים הגלובליים של ייצור אנרגיה ירוקה בהיקפים גדולים, באותם שטחים חקלאיים.

החברה, השלימה גיוס פרה-סיד של כ-2 מיליון דולר מגופים גדולים במשק ביניהם תאגיד "צמח מפעלים",  השותף ליזום החברה, המוביל באמצעות "מרכז לחדשנות כנרת" את עולמות האקלים והחקלאות. כמו כן, ענקית האנרגיה EDF, המובילה את תחום ייצור האנרגיות המתחדשות בארץ, הצטרפה למיזם עם יכולותיה הבינלאומיות בעולמות האנרגיה במטרה לקדם את החזון ומימוש הפוטנציאל האדיר לייצור האנרגיה הירוקה בשטחים החקלאיים.

agRE.tech פעלה בשנה האחרונה בפיתוח קונספט מתקדם בדמות מערכת הפעלה רובוטית לשטחים אגרוולטאיים, ה"רוכבת" על התשתיות הפוטוולטאית, אוספת מידע רב, חזרתי ומדויק על השטח ובעזרת בינה מלאכותית, מאפשרת ביצוע פעולות רובוטיות אגרו-טכניות-אוטונומיות מורכבות במרחב החקלאי. הפעולות החקלאיות כוללות  ריסוס מדויק, גיזום, קטיף אוטונומי וכו'.  כל זאת, במקביל לביצוע פעולות בקרה ותחזוקה אוטומטיים של השדה הסולארי.

המנכ"ל ואחד ממייסדי החברה, אלעד לוי, מגיע מעולם הרובוטיקה – מייסד ומנכ"ל לשעבר של חברת Roboteam, שאלפי מערכותיה הרובוטיות נמצאות בשימוש מבצעי בכל רחבי העולם. ללוי הצטרף יניב מרמור, לו ניסיון רב בניהול והובלת צוותי פיתוח בעולמות הנדסת מערכות מולטי דיציפלינריות מורכבות (אנרגיה ירוקה ומדיקל), בתפקיד ה-CTO.

Elad Levi CEO Photo Credit Misha Kaminsky
אלעד לוי. צילום: מישה קמינסקי

החברה רשמה מספר פטנטים בתחום ואף הקימה שדה פיתוח מעל כרם ענבים בו כבר פועלת מערכת ההפעלה הרובוטית. כחלק מהפתרון הפתוח של מערכת ההפעלה של החברה agRE.os (Operating System) קידמה agRE.tech מספר שיתופי פעולה הנדסיים עם חברות אג-טק וקליימ-טק לשילוב פתרונותיהן הטכנולוגיים בשטח הפיתוח.

שוק האגרוולטאי (Agrivoltaics), נותן מענה לדרישות ייצור אנרגיה ירוקה ע"י התקנת פאנלים סולאריים מעל שטחים חקלאיים, בצורה זו מתאפשר שימוש משולב במשאב הקרקע היקר בצורה יעילה וסביבתית. השוק עומד כיום על 4 מיליארד דולר וב agRE.tech משוכנעים שהטכנולוגיה שלהם היא זו שתאפשר לתחום האצה והתרחבות לעשרות מיליארדי דולרים.

agRE.tech נמצאת בתהליכים מתקדמים להקמת שדות מסחריים ראשונים משולבי היכולות הרובוטיות בשוק המקומי וכן הבינ"ל, לדוגמא באיטליה בה אושר לא מזמן תקציב של 1.7 מיליארד יורו להקמת פרויקטים אגרווטלאיים

agRE.tech צילום נוי עינב 2 1
צילום: נוי עינב

אלעד לוי, מנכ"ל agRE.tech : "לאחר למעלה מעשור בעולם הרובוטיקה הביטחונית והאזרחית, מצאנו את תחום האקלים והחקלאות כתחום מתפתח עם הזדמנות לתרום למאמצים הגלובאליים בהתמודדות עם משבר האקלים ואבטחת המזון העולמית. שילוב העולמות מאפשר פוטנציאל עצום לחדשנות טכנולוגית ועסקית – כבוד גדול בעבורנו שחברות משמעותיות בשוק כמו EDF וצמח שותפות לחזון שלנו להובלת תחום האגרוולטאי הרובוטי וליצירת עתיד ירוק לכולנו."

נדב לשם, מנהל תחום אגרוולטאי, EDF ישראל  – "התחום האגרוולטאי הוא אתגר מורכב הדורש התייחסות הוליסטית לכלל המשאבים, הצרכים והתוצרים של השחקנים השונים במשוואה, ובעיקר לסימביוזה שבין המרכיבים השונים. חברת -EDF Israel Renewables מתמקדת בשלושה מישורים עיקריים – מחקר ופיתוח, עידוד חדשנות ויצירת שותפויות אסטרטגיות לאורך כל שרשרת הערך. אנו שמחים וגאים להיות חלק מהמסע של חברת agRE.tech ו"צמח מפעלים"- מאמינים בצוות ובפתרון אשר יהווה מקפצה להטמעת פרוייקטים אגריוולטאים מתקדמים כבר בעתיד הקרוב"

מנשה שלום, מנכ"ל צמח מפעלים– "צמח מפעלים שמה לה ליעד להוביל חדשנות בעולמות הטכנולוגיה החקלאית והאקלמית . בהתאם לכך קידמנו את שיתוף הפעולה עם חברת EDF יחד עם השקעתנו בחברת agRE.tech אשר מחברת את הידע רב השנים של התאגיד בעולמות החקלאות, החיבורים העיסקיים המקומיים והבינ"ל ליכולות המתקדמות של "צמח טכנולוגיות". צמח רואה עצמה כמובילה בתחום פורץ דרך זה אשר יביא בשורה לחקלאות המתחדשת וייצור אנרגיה ירוקה".

חברת EDF היא חברה האנרגיה הצרפתית מובילה בתחום האנרגיה המתחדשת והסולארית, עם הספק מותקן של כ-137GW והספק סולארי של למעלה מ-3,000MW מותקנים. EDF מפתחת, בונה ומפעילה תחנות כוח של אנרגיה מתחדשת ביותר מ-22 מדינות, עם הכנסות שנתיות של למעלה מ-70 מיליארד אירו. EDF Renewables החברה משקיעה רבות במחקר ופיתוח בינ"ל של התחום האגרי וולטאי ורואה בו שוק אסטרטגי לצמיחה בשנים הקרובות.

צמח מפעלים הינו תאגיד המאגד את שיתופי הפעולה של 26 יישובים חקלאיים המשמשים כבעליו. המפעלים בצמח מפעלים משמשים מנוף ועוצמה לתהליכי הצמיחה ביישובי עמק הירדן והאזור ומהווים עוגן תעשייתי ופיננסי אזורי. צמח מפעלים שותף פעיל ואינטגרלי בחזון הצמיחה של האזור כולו והוא תורם לקידום, להתפתחות ולשגשוג היישובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקרן לידידות תתרום  2 מיליון דולר לפעילויות הסיוע החקלאי של השומר החדש *תמונה ראשית: התנדבות חקלאית בעוטף עזה וסיוע בשתילתת כרם חדש בשובה תמיכת הקרן נועדה להגביר את זרם המתנדבים לסיוע חקלאי באזורי גבול
2 דק' קריאה
50 בוגרי המגמה לאדריכלות ועיצוב פנים במכללה הטכנולוגית להנדסאים באר שבע, הגנו באחרונה, בהצלחה ראויה לציון, על פרויקטי הגמר שלהם מול בוחנים של מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). סקירה של עשרות פרויקטי הגמר
2 דק' קריאה
ובעיקר פשוט לא מתאים… השר ברקת הציג את הרפורמה של "מה שטוב לאירופה" ביוני 2023. שוב חזר על הבטחות דומות ל"הכנסת תחרות אמיתית", ל"הפחתת יוקר המחיה" ול"הורדות מחירים". הבטחות סרק המוכרות מ"רפורמות" קודמות. הרפורמה
2 דק' קריאה
‏משרד החקלאות וביטחון המזון והמשרד להגנת הסביבה, מפרסמים נוהל תמיכה בהשקעות בתשתיות לטיפול בפסולת חקלאית בהיקף תמיכה של 42.5 מיליון שקל השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "התמיכה של המשרד להגנת הסביבה היא חלק ממהלך
2 דק' קריאה
על השקעה של 8 מיליון ש"ח בשיקום ופיתוח אטרקציות תיירותיות ומרכזי מבקרים בחבל, התמיכה תחזק מוקדי פרנסה בחבל, שיהוו מנוע צמיחה לשיקום האזור מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא: "חבל תקומה הוא 'אסם התבואה והירקות'
2 דק' קריאה
לראשונה לשנת 2024, נפתחת האפשרות לחקלאים שטרם מחזיקים היתר להעסקת עובד זר בחקלאות, להגיש בקשה מפרוץ מלחמת "חרבות ברזל", חקלאות ישראל נכנסה למשבר כוח האדם הגדול ביותר מאז קום המדינה, זאת בשל עובדים שגויסו
< 1 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן