you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
אריק נחמקין

אריק נחמקין – מופת לאיש חזון

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עד יומו האחרון חש אריק מחויבות ואחריות אישית לפיתוח וקידום החקלאות, ההתיישבות, ומושב העובדים: מודל חיים מקורי ייחודי בעולם,  המשלב יוזמה פרטית בעבודת האדמה, עם שותפות  בחיי הקהילה ובמערכות התמך של משקי החברים 

אריק נחמקין

אריק נחמקין זכה לחיים ארוכים פוריים מלאי תוכן ומשמעות בתחומים רבים. הוא נפרד מאיתנו שבע עשייה של עשרות בשנים הן בביתו – בנהלל, הן בפעילותו לביטחון ישראל והן בתרומתו הייחודית לבניית חקלאותה המפוארת ורבת ההישגים של ישראל. 

אריק שזכה להיות מבניה הראשונים של נהלל – המושב הראשון בארץ, זכה גם להוביל עם חבריו את מבצע קליטת העלייה של עם ישראל ששב לארצו מארבעת כנפות הארץ.  עם של חנוונים, סוחרים, אומנים ופקידים, שבנו עם השנים משקים חקלאיים לתפארת. 

נראה שעד יומו האחרון חש אריק מחויבות ואחריות אישית לפיתוח וקידום החקלאות, ההתיישבות, ומושב העובדים: מודל חיים מקורי ייחודי בעולם,  המשלב יוזמה פרטית בעבודת האדמה, עם שותפות  בחיי הקהילה ובמערכות התמך של משקי החברים.  

אריאריק נחמקין תרם תרומה שאין דומה לה להתיישבות העובדת בישראל. 

החל, כאמור, בתפקידו המרכזי עם בני המושבים, שעזבו ביתם כמשפחות צעירות ועברו להתגורר באזורי הפיתוח, כדי לסייע בהקמת עשרות מושבי עולים ברחבי הארץ, כמענה לקריאתו של דוד בן גוריון בשנות ה-50 ועד פסגת פעילותו, עם מינויו כשר החקלאות בשנת 1984. 

בין לבין כיהן אריק כמרכז אגף המשק של תנועת המושבים וכמזכיר התנועה בתקופה מלהיבה, בה הוקמו עשרות מושבים חדשים בתום מלחמת ששת הימים, ממרומי הגולן ועד בואכה שארם א- שייך. 

בכל תקופת פעילותו הענפה לאורך עשרות שנים, הקפיד אריק על אורח חיים צנוע, היה מנהיג טבעי שידע להוביל עמיתים ויריבים אל מחוזות הפשרה וההסכמות. זאת מבלי לוותר על העיקר והחשוב, ביצוע המשימות הלאומיות והציוניות של חקלאות ישראל. 

איתרע מזלי לעבוד עם אריק שנים רבות שכם אל שכם בשלל תפקידיו. היו אלה שנים מרתקות, בהן תנועת המושבים הרחיבה גבולותיה במעורבותו המרכזית של אריק, עם קליטת אלפי משפחות, תוך פיתוח חבלי ארץ לא נודעת כמו הגולן, מרחבי סיני, הערבה, בקעת הירדן, חבל אשכול ועוד. 

היו אלה ימי עבודה מתמשכים שהסתיימו בדיונים לתוך הלילה, באסיפות  חברים, ישיבות וועד וישיבות עם מוסדות המדינה.  

אריק נחמקין עמד על ערש הקמתם של עשרות מושבים ואזורי התיישבות  שלמים, פשוטו כמשמעו! 

לא פחות סוערת הייתה תקופת כהונתו כשר החקלאות, עת התרחבו משמעותית ענפי היצוא החקלאי: הירקות, והפרחים ואף החל היצוא המסיבי של פירות, תוך השקעות עתק בתשתיות הענפים ושירותי היצוא כאחת. 

בתקופה זו גם ניהל אריק, כשר החקלאות, מאבק ממושך עם מנהיגי החקלאים ושרי החקלאות באירופה על שיפור תנאי היצוא החקלאי, במסגרת "הסכם הסחר" עם האיחוד האירופי.   

במועד זה אף נקבעו ההסדרים עם הרשות הפלסטינאית על נושאי החקלאות בשטחי יש"ע. 

אכן, מעטים זכו להזדמנות של עשייה מגוונת וחשובה שכזו,  
לביצור החקלאות וההתיישבות בישראל. 
עתה, בשעת פרידה זו, נותר לנו רק לומר תודה! 
לאריק, לאיש החזון והמעשה, לזכור אותו בחיוכו שובה הלב, לתור את הארץ, להנות מכל העשייה הנהדרת שניבטת ממרחביה ולזכור את תרומתו העצומה לכל שרואות עינינו. 

יהי זכרו ברוך 

צבי אלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

חדווה אמונה קופ"ח כללית מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה, אירח את חדווה אמונה, מנהלת כללית מחוז דרום וצוותה הבכיר, רופאים, אחיות ומנהלי סיעוד, במטרה לקדם את איכות שירותי הבריאות וכן הארכת מתן שעות השירות לתושבי
< 1 דק' קריאה
אחרי שנים של התמודדות עם מפגעי פסולת חקלאית חמורים, המועצה האזורית אשכול, מקדמת הקמת מתקן חדשני לייצור חשמל מהגזם החקלאי שבתחומה, בדגש על גזם חממות.  המועצה, יחד עם יו"ר מושב אוהד, רונן כהן שהרים את הכפפה וחברת "אנרטי אינטרנשיונל" חתמו על הסכם להקמת
< 1 דק' קריאה
בקיבוץ יזרעאל מחפשים דרכים משפטיות וכספיות לסייע לגבע להתמודד מול תביעת הענק בנושא הטורבינות. גבע: המגעים טרם הבשילו לכלל מעשים    תביעת הענק בנושא הטורבינות חבר מרכזי בקיבוץ יזרעאל, מהקיבוצים העשירים בתנועה, מסר כי הנהלת הקיבוץ
2 דק' קריאה
מערכות סולאריות על מצופים תוצרת כחול לבן הותקנו לראשונה בישראל בבריכות הדגים של קיבוץ עין הנצי"ב. מדובר בשמונה מערכות סולאריות צפות על גבי מצופים חדשים שפיתחה חברת פלציב שבבעלות עין הנצי"ב. עד כה יובאו מצופים מסוג זה מסין.   הפרויקט שהושלם לאחרונה בהשקעה של כ-23 מיליון ש"ח, כולל 15 מערכות שהוצבו על גגות מבני המשק, ברפתות ובלולים. 
< 1 דק' קריאה
מכונני הקיבוץ המתחדש לקראת סוף המילניום הקודם זכיתי להיות זבוב על הקיר באירוע מכונן שהיה בקיבוץ שפיים: סיעור מוחות של חבורת "קיבוץ עתיד". זו החבורה שיילדה, רעיונית ומעשית, את "הקיבוץ המתחדש". עשיתי הכל כדי לא לחרוג ממעמד הזבוב, כדי שהאנשים ידברו חופשי, כאילו אין עיתונאי בסביבה.  כ-20 מחברי "קיבוץ
3 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן