יבול שיא
הרפת והחלב
סגן נ

גאוות העמק

2 דק' קריאה

שיתוף:

ביום חמישי התקיים טקס כנפיים לקורס טיס מספר 187, במסגרתו הוענקו דרגות קצונה וכנפי טיסה ל-36 בוגרות ובוגרי הקורס, ביניהם שני בוגרים מהעמק. גאווה גדולה: 

סגן ר', טייס קרב, בן 22.לר' שני אחים, אחיו הבכור היה קצין בשריון ואחיו האמצעי משרת כקצין בשייטת 13. הוריו עובדים יחד במשק תרנגולות במושב בו הם מתגוררים. ר' הדריך במשך שנתיים בתנועת בני המושבים ולפני גיוסו לקח חלק במכינה קדם צבאית, בה למד על המשמעות והכוח של קבוצה, על כבוד, אחריות ומוסר, מה שעזר לו במהלך הקורס. 

ר' תמיד ידע שרוצה לשרת שירות משמעותי ועל כן התגייס לקורס טיס: "נתקלתי לראשונה באתגרים העצומים שחווים בטיסה, כל זה תוך השקפה על נופי ארצנו היפה. כבר בשלב צ'ק קרב הבנתי שפה אני רוצה להיות". 

במהלך מלחמת "חרבות ברזל", חולקו צוערי הקורס לטייסות המבצעיות, ולדבריו: "לראשונה נחשפנו בצורה עמוקה לטייסת מבצעית בלחימה, משמעות התפקיד התבהרה, מדהים לראות איזו השפעה אסטרטגית יש למטוס קרב אחד". חברו הטוב של ר', סרן אסף מסטר ז"ל מבחן, היה קצין ביהל"ם שנפל בקרב בצפון רצועת עזה לפני כחודש וחצי. 

ר' מסכם 3 שנים בקורס: "לבד לא הייתי מגיע לרגע הזה, האנשים שילוו אותי הם אלו שנתנו לי את המוטיבציה ומכאן מסתכלים לפסגה הבאה. למדתי לנצח את עצמי כל בוקר מחדש". 

עם סיום הקורס, סגן ר' ממשיך בדרכו כטייס קרב בחיל האוויר הישראלי. 

סגן נ', טייס מסוקים, בן 21. לנ' שני אחים. אמו יועצת ארגונית ואביו מנהל פיתוח עסקי ונווט קרב במילואים בטייסת 201, כיום מדריך בבית הספר לטיסה. בתיכון למד במגמת פיזיקה וכלכלה ולקח חלק פעיל בתנועת בני המושבים. על ההחלטה להתגייס לקורס טייס מספר נ': "אני מכיר את העולם הזה מגיל קטן. אני זוכר את השבתות שהייתי עם אבא שלי בכוננות. העולם הזה תמיד משך אותי וידעתי שאני רוצה להגיע לפה". 

נ' מכיר מספר קרובים שנלחמים בקרבות הקשים של מלחמת "חרבות ברזל" והדבר משפיע עליו ונותן לו מוטיבציה: "תמיד ידענו שבשביל זה אנחנו פה, אבל המלחמה המחישה את זה". לאחר 3 שנים בקורס הטיס, נ' מסכם: "זה עבר מהר אבל לאט. תחושת זמן מוזרה. המון רגעים טובים אבל איתם גם קשים. אני שמח מאוד לסיים ומתרגש מהפרק הבא." 

עם סיום הקורס, סגן נ' ממשיך בדרכו כטייס מסוקים בחיל האוויר הישראלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן