יבול שיא
הרפת והחלב
יחידת חילוץ אשכול

יחידת החילוץ החדשה של המועצה האזורית אשכול

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

המועצה האזורית אשכול: יחידת חילוץ חדשה מורכבת מ-28 מתנדבים, תושבי המועצה, שבאחרונה סיימו קורס הכשרה מקצועי של פיקוד העורף למשימות חילוץ והצלה מורכבות

מזל טוב להמועצה האזורית אשכול – בה נחנכה בשעה טובה יחידת חילוץ חדשה, המורכבת מ-28 מתנדבים, תושבי המועצה, שבאחרונה סיימו קורס הכשרה מקצועי של פיקוד העורף למשימות חילוץ והצלה מורכבות.
היחידה תפעל בהתנדבות תחת אגף הבטחון של אשכול ותסייע במענה ראשוני מיידי ומציל חיים בתחומי המועצה. אילן אייזקסון, תושב מושב שדה ניצן, קב"ט מועצה אזורית אשכול מזה ארבע שנים הוא מפקד יחידת החילוץ החדשה: "בשנים האחרונות ערכנו הכשרות ליחידה וזה היה למעשה שלב אחד בדרך להקמת היחידה. לאחרונה ערכנו את השלב השני – שכלל שלושה ימי הכשרה אינסיביים בפיקוד העורף, הכשרה נוספת שמהווה הכנה מצויינת עבורנו לקראת הבאות.
"היחידה מורכבת מאנשים מקצוענים, כל אחד בתחומו, יש לנו אנשים מכיתות הכוננות, אנשי חילוץ מים – כולם מושבניקים וקיבוצניקים, תושבי המועצה. כעת אנחנו בונים את היחידה לפי אזורים. המועצה האזורית אשכול היא מועצה גדולה יחסית וחשוב שתהיה לנו את היכולת להגיע במהירות – מעכשיו לעכשיו – לכל אירוע בכל מקום במועצה ולשתף פעולה עם כוחות הביטחון וההצלה – כיבוי אש, הצבא ומשטרת ישראל.
"היחידה שלנו מתמחה בחילוץ קל ועברה הכשרה בעיקר אנשים מבתים הרוסים, כתוצאה מפגיעה טיל או לחלץ לכודים בתאונות דרכים. להבדיל מעיריות בעלות תקציבים לנו אין המון תקציבים לציוד יקר ולכן אנחנו יחידת חילוץ של מתנדבים כמו במועצות אחרות.
"נושא ההתנדבות הוא דומיננטי במועצה שלנו – יש לנו כאלף מתנדבים בשורה רחבה של נושאים: במשטרת התנועה, במג"ב, בצח"י, בכיתות כוננות, בכיבוי אש. יש לנו כבאית אחת שקיבלנו משירותי כיבוי והצלה וכבאיות קטנות-נגררות בכל יישוב ויישוב. אני מקווה שבחודשים הקרובים נפתח את הקורס השני למתנדבים בכיבוי אש."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן