יבול שיא
הרפת והחלב
הפגנה נגד אלימות מגדרית

נשות מגידו נגד אלימות מגדרית

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

נגד אלימות מגדרית, עשרות נשים מיישובי המועצה האזורית מגידו הצטרפו לאלפים במחאה שהתקיימה בתל אביב. המחאה התחדשה על רקע חמישה מקרי רצח של נשים בחודשיים האחרונים וגידול בפנייה למקלטים וקווי הסיוע בתקופת סגר הקורונה.

בתל אביב התאספו אלפי נשים, ביניהן נציגות ממגידו, שיצאו בהסעה מאורגנת מטעם המועצה בהובלת שרון אבני כהן, יועצת ראש הרשות לקידום שוויון מגדרי. הקהל הרחב שהתקבץ בגן צ'ארלס קלור, בתל אביב, החזיק בשלטים שעוצבו כמודעות אבל עם שמות הנרצחות האחרונות, ושלטיים שעליהם נכתב: "לא שותקת".

מחאת הנשים התחדשה על רקע חמישה מקרי רצח של נשים בשבעה השבועות האחרונים. מאז שהחל סגר הקורונה מדווחים קווי הסיוע והמקלטים ברחבי הארץ על גידול בפניות אליהם ועל קושי לתת מענה לכולן. בנוסף, מספר הפניות לשירותי רווחה על אלימות במשפחה זינק פי ארבעה בחודש שעבר.

שרון אבני כהן: "התגייסנו להפגנה מתוך מטרה להעלות את הנושא אלימות מגדרית למודעות – כששומעים על רצח אישה, נותנים נימוקים משכנעים לסיבות לרצח: ערבייה – כי זה התרבות שלהם; רוסיה – כי הוא שתה יותר מידי; אתיופית – קשיי הסתגלות לעלייה ארצה; אשכנזייה – הוא היה חולה נפש; ועוד אין סוף הסברים ונימוקים. האלימות שפוגעת ברבות היא רוב הפעמים אלימות שקופה כזו בלי סימנים חיצונים. גברים סופגים אלימות, אמנם לא פיזית אך בהחלט קשה – והילדים סופגים אלימות מכיוונים רבים.

"לכן חשוב כל כך להעביר את התקציבים שאושרו כבר ב-2017 לשטח, שיודע כבר מה ואיך צריך לפעול על מנת לטפל ולמנוע כמה שאפשר עוד מקרי אלימות ורצח. היה אירוע עוצמתי וחשוב מאין כמוהו. מקווה שהעדויות יגיעו לכנסת ויובילו לשינוי."

מועצה אזורית חוף הכרמל ציינה השבוע את יום המאבק באלימות כנגד נשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול משק החשמל בקיבוצים הפך למורכב במיוחד והוא כולל אחריות על רכישת חשמל ומכירתו, גביית תשלומים, תחזוקת תשתיות והיכרות עם הרגולציה המשתנה  * חברת משקי רם, שפועלת בכ-40 קיבוצים, מתמחה בכך ותוכל ולחסוך לכם
3 דק' קריאה
הצלם הבינלאומי נפתלי הילגר מגן-נר שבגלבוע נוסע ברחבי העולם, מגלה תרבויות לא ידועות ומצלם נופים ואנשים * בתמונותיו ניכרים סקרנות, רגישות והקשר האנושי שהוא ניחן בהם * מאז ה-7 באוקטובר הוא מקדיש חלק מזמנו
9 דק' קריאה
על הגדות פסח בהתיישבות העובדת  סדר הפסח הוא הטקס הביתי-משפחתי החשוב ביותר בשנה. לאורך ההיסטוריה קיימו אותו בארץ ובגולה, גם בתנאים קשים ובלתי אפשריים כמעט. העיסוק המרכזי הוא קריאה בהגדה של פסח. במאות השלוש-עשרה
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן