בג"צ: תעריף הארנונה הנמוך ששולם למועצה אזורית אשכול על בסיסי צה"ל פגע בזכויותיה ובהכנסותיה
יבול שיא
הרפת והחלב
הפגנה נגד אלימות מגדרית

נשות מגידו נגד אלימות מגדרית

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

נגד אלימות מגדרית, עשרות נשים מיישובי המועצה האזורית מגידו הצטרפו לאלפים במחאה שהתקיימה בתל אביב. המחאה התחדשה על רקע חמישה מקרי רצח של נשים בחודשיים האחרונים וגידול בפנייה למקלטים וקווי הסיוע בתקופת סגר הקורונה.

בתל אביב התאספו אלפי נשים, ביניהן נציגות ממגידו, שיצאו בהסעה מאורגנת מטעם המועצה בהובלת שרון אבני כהן, יועצת ראש הרשות לקידום שוויון מגדרי. הקהל הרחב שהתקבץ בגן צ'ארלס קלור, בתל אביב, החזיק בשלטים שעוצבו כמודעות אבל עם שמות הנרצחות האחרונות, ושלטיים שעליהם נכתב: "לא שותקת".

מחאת הנשים התחדשה על רקע חמישה מקרי רצח של נשים בשבעה השבועות האחרונים. מאז שהחל סגר הקורונה מדווחים קווי הסיוע והמקלטים ברחבי הארץ על גידול בפניות אליהם ועל קושי לתת מענה לכולן. בנוסף, מספר הפניות לשירותי רווחה על אלימות במשפחה זינק פי ארבעה בחודש שעבר.

שרון אבני כהן: "התגייסנו להפגנה מתוך מטרה להעלות את הנושא אלימות מגדרית למודעות – כששומעים על רצח אישה, נותנים נימוקים משכנעים לסיבות לרצח: ערבייה – כי זה התרבות שלהם; רוסיה – כי הוא שתה יותר מידי; אתיופית – קשיי הסתגלות לעלייה ארצה; אשכנזייה – הוא היה חולה נפש; ועוד אין סוף הסברים ונימוקים. האלימות שפוגעת ברבות היא רוב הפעמים אלימות שקופה כזו בלי סימנים חיצונים. גברים סופגים אלימות, אמנם לא פיזית אך בהחלט קשה – והילדים סופגים אלימות מכיוונים רבים.

"לכן חשוב כל כך להעביר את התקציבים שאושרו כבר ב-2017 לשטח, שיודע כבר מה ואיך צריך לפעול על מנת לטפל ולמנוע כמה שאפשר עוד מקרי אלימות ורצח. היה אירוע עוצמתי וחשוב מאין כמוהו. מקווה שהעדויות יגיעו לכנסת ויובילו לשינוי."

מועצה אזורית חוף הכרמל ציינה השבוע את יום המאבק באלימות כנגד נשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אברי קוזי, חבר עין הבשור, היה בעברו קיבוצניק ומורה לספורט. בעקבות ניתוח לא מוצלח הוא נעשה נכה – אולם בזכות כוח רצון עז ועיקש – חזר לעמוד על רגליו. זה לא היה קל –
6 דק' קריאה
האם בן שמתגורר עם אימו בחלק האחרון של חיה, הוא הצהרת אהבה שצריכה להעיב או לבטל את אהבתם של שאר הילדים, שעזבו את הבית כדי להקים משפחה? חלקות הנחלה: "את כל מה שיש לי
3 דק' קריאה
כשרענן אדלשטיין מאילניה (סג'רה) היה ילד לכולם היו רפתות עם הזמן אנשים סגרו את המשקים החקלאיים והיום נותר רענן הרפתן האחרון במושב.  "כל יום אני עובד כמו בחור צעיר, לא מתלונן, העבודה רק מחזקת
7 דק' קריאה
רכבת ישראל תוכל להקים מסוף מטענים גדול מצפון למעבר ארז, רק בכפוף להתחשבות בקיבוץ ארז רכבת ישראל תקיים מסוף מטענים : הוועדה המחוזית מחוז דרום,  קיבלה את מרבית ההתנגדויות של קיבוץ ארז, של המועצה
2 דק' קריאה
משרד האוצר גנז את התכנית להקים אשכול כליאה חדש בשטח קיבוץ מגידו אשכול כליאה: כלא מגידו היה אמור לעבור לאשכול החדש  ובאזור הכלא תוכנן להקים מרכז תיירותי גדול, על בסיס הפסיפס העתיק שנמצא שם.
2 דק' קריאה
דילוג לתוכן