יבול שיא
הרפת והחלב
שומרות הסף מועצה אזורית גלבוע

מועצה האזורית גלבוע במסר: ביחד נשים קץ לאלימות

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

החיים המשותפים במועצה האזורית גלבוע נשענים על ערכי ערבות הדדית ודאגה לכלל הפרטים בה, וקו ישיר עובר ממנו להתגייסות המועצה, למאבק כנגד האלימות (על כל סוגיה) כלפי נשים בישראל. לאור חשיבות הנושא החליטה המועצה, ביחד עם יוזמת "שומרות הסף", להקדים ולציין כבר השבוע, את יום המאבק נגד אלימות כלפי נשים.  

"אלימות על כל סוגיה המגונים, היא מפלטו של הפחדן," אומר ראש מוא"ז הגלבוע, עובד נור. "באלימות נוהג כל מי שרוצה לפגוע, להקטין, לבייש. מכאן, שמאבק זה הוא בנפשנו! הוא בערכים שלנו ובמחויבות שלנו לציבור."

"לאלימות פנים רבות מידי, והמשותף להן – עמידה איתנה, ואמרה ברורה שלנו כחברה – לא! לא אצלנו, ולא בשום מקום אחר בארץ. אני מודה בחום לכל מארגנות האירוע. יחדיו נמשיך לדאוג שהנושא לא ירד מסדר היום, לאורך כל השנה, בכל מערכות החינוך, בישובים ובקהילות." 

בהמשך לדברי ראש המועצה, התכנסו ביום שישי שעבר עשרות נשים ונושאי תפקיד במועצה, להפגנת סולידריות חברתית במאבק. לאחר דברים מעצימים של ראש המועצה, המנכ"לית וחברות פורום "שומרות הסף", יצאו המשתתפים לצומת תל יוסף, לחלוקת פרחים לעוברים ושבים.  

תגובות הנוסעים בכביש ועוברי אורח היו נהדרות, ומחזקות את קריאת מנכ"לית המועצה, ענת מור: "כולנו חייבים להיות שומרי הסף! ועל כולנו לקחת חלק במאבק." לדברי מור, הנתונים המתפרסמים מספרים למעשה חלק קטן מהמציאות, ועלינו כחברה לא לאפשר את קשר השתיקה סביב הנושא.

"כל אחת שחשה שמתייחסים אליה לא בכבוד הראוי לה – זכאית ואף חובתה לדבר, לזעוק, לקרוא לכל סוג של עזרה!" אומרת מנכ"לית המועצה. "חובתנו כחברה לגלות מחויבות ואחריות אקטיבית, המייצרים סביבה בטוחה לכל אישה, שלא נשארת לבד במערכה. כך נחולל שינוי חברתי אמיתי." 

פרויקט 'שומרות הסף', החל השנה בגלבוע ומכיר בכך שמי שנחשף לראשונה למקרי אלימות וצריכת חומרים מסוכנים, הם לרוב לא אנשי מקצוע, אלא, אזרחים מהשורה. במסגרת הפרויקט הוכשרו 15 נשות עסקים שבאות בממשק יומיומי עם נשים אחרות, ושקיבלו כלים לזיהוי נשים שחוות אלימות במשפחה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
לאחרונה התקיימה בעיר נתניה הוועידה השנתית לנחלים עם מיטב המומחים בתחום התכנון, שיקום ושימור הנחלים. השנה הוועידה התמקדה בתכנון בראייה אגנית ונפתחה עם הצגה התוכניות לניהול נגר באגן הקישון ו"שער המפרץ" בחיפה; הוועידה השנתית
3 דק' קריאה
לאחרונה קיימה זרעים גדרה – סינג'נטה את האירוע השנתי שלה שכבר הפך למסורת – יום פתוח לגידולי שדה. יום זה התקיים בסמוך לבית ספר החקלאי בכנות זו השנה ה 3 ברציפות ובו הציגה החברה
< 1 דק' קריאה
בתחילת החודש התקיימה בוושינגטון הבירה, הוועידה הגלובאלית של יוזמת Aim 4 Climate, שנוסדה ב2021, על ידי ארה"ב ואיחוד האמירויות. היוזמה הינה פלטפורמה למציאת פתרונות, וקידום מחקר לטובת ביטחון המזון העולמי, תוך טיפול במשבר האקלים באמצעות
< 1 דק' קריאה
התקופה החמה כבר החלה בבקעה הירדן, וכשהטמפרטורה מטפסת ל-40 מעלות, התלקחות שריפות בשדות החקלאיים הופכת לסכנה יומיומית. מנתוני מוקד בקעת הירדן, במהלך שנת 2021 פרצו באזור 388 שריפות, בהם נשרפו דונמים רבים. על פי
< 1 דק' קריאה
גדלתי ברמת גן כילדה עירונית עם המון אהבה וגעגועים לטבע. פגשתי את בעלי, עלם חמודות ומדהים, בחור שרצה ללכת להפריח את השממה, ומאד התחברתי לאג'נדה שלו והלכתי איתו יחד.  הלכנו להקים חווה ולעשות חקלאות.
3 דק' קריאה
המפלס במאגרי המים הגדולים של קליפורניה ירד לרמה נמוכה במהלך אירועי בצורת רבת שנים, שהגיעה לכלל ביטוי מוחשי כשסירות עגנו על אדמה יבשה וסדוקה וכלי רכב היו יכולים לנוע למרכזו של אגם פולסון בדרך יבשה.

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן