יבול שיא
הרפת והחלב
פסל אלכסנדר ינאי שומר העמק עטוף בפסים צהובים. צילום עינב קמרון

100 ימים בגיהינום

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

*תמונה ראשית: פסל אלכסנדר ינאי, שומר העמק, עטוף בפסים צהובים. צילום: עינב קמרון

המועצה האזורית עמק יזרעאל ותושביה נרתמים לקריאה להשבת כל החטופות והחטופים הביתה – עכשיו, בשלל פעילויות ומיצגים שונים. פסל אלכסנדר זייד הפך למיצב עוצמתי ומרגש השבוע, לציון 100 ימים בשבי תחת הכותרת: גם אלכסנדר זייד – שומר העמק ושומר ישראל, מתגייס להשבתם הביתה – עכשיו! הפסל לופף בבד צהוב, דגל ישראל הוצב בידי פסל השומר וסרט צהוב נעטה על ידו. על הגדר ההיקפית הוצבה כרזה לציון 100 הימים, בהם החטופות והחטופים שלנו מוחזקים בשבי. 

בנוסף, המועצה הוציאה שלושה אוטובוסים צהובים, מלאים בתושבים שנסעו לכיכר החטופים במוצאי שבת ושניים נוספים עם עובדי המועצה, ביום ראשון. כולם הגיעו להצטרף לקריאה לשחרור החטופות והחטופים כולם ולתמוך במשפחותיהם. ביום ראשון השבוע המועצה הצטרפה לשביתת הזדהות סמלית בת 100 דקות בקריאה להשבת כולם הביתה. לא התאפשרה קבלת קהל ו/או מענה טלפוני במשך 100 דקות, החל מהשעה 11:00. כמו כן, המועצה הדפיסה עבור כל יישוביה כרזות לציון 100 ימים בשבי, שהוצבו ביישובים ובצמתים מרכזיים, לצד מיצבים רבים וטקסים מרגשים ברחבי העמק. 

ראש המועצה, אייל בצר: "100 ימים בשבי החמאס הם 100 ימים בגיהינום! זו מציאות הזויה שלא חשבנו שנגיע אליה. 100 ימים, בהם 136 חטופות וחטופים שלנו מוחזקים בשבי החמאס, בתנאים מסכני חיים, ללא אוכל, מים וטיפול רפואי. אנחנו חייבים לעשות הכל כדי להחזיר את כולם הביתה!"

תגובה אחת

  1. אולי עדיף לתקן את שמו של השומר על הפסל – לא "אלכסנדר ינאי", אלא "אלכסנדר זייד"
    תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן